Skip to main content

„Zabłąkana chmura” – nowa rzeźba we Wrocławiu

Wczoraj o godz. 20:00 wraz z wiceprezydentem Adamem Grehlem, mieszkańcami osiedla Ogrody Hallera, współrealizatorami inwestycji, naszymi partnerami biznesowymi, licznie przybyłymi Wrocławianami i oczywiście przy udziale samej autorki Ludwiki Ogorzelec zainaugurowaliśmy nową wrocławską rzeźbę miejską. Do znanych już mieszkańcom miasta prac „Pod jabłonią” Alojzego Gryta, „Mama i ja” Janusza Klekota czy „Pociąg do nieba” Andrzeja Jarodzkiego dołączyła teraz „Zabłąkana chmura” z realizowanego przez artystkę od lat cyklu „Krystalizacja przestrzeni”. Inauguracja rzeźby zbiegła się z oddaniem do użytku budynku A3, w ramach którego warto zobaczyć urocze patio.

Jesteśmy firmą lokalną i dlatego stawiamy na wrocławskich artystów. Ludwika Ogorzelec, mimo że od lat mieszka i tworzy za granicą, a jej prace zdobią miasta kilkudziesięciu państw na całym świecie, jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. To swego rodzaju paradoks, że Wrocław na jej twórczość musiał czekać tyle lat.

Inicjatywa jest kontynuacją akcji „Ofensywa sztuki” i wpisuje się logicznie w naszą wizję eksponowania twórczości artystycznej w miejscach publicznych, a tym samym w budzenie świadomości estetycznej i podnoszenie standardu życia mieszkańców miasta. Nasza mecenasowska działalność wpisuje się wreszcie w chęć współtworzenia wyjątkowości Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie