Skip to main content

Wrocław Śródmieście

Dlaczego warto wybrać Śródmieście? Poznaj 5 powodów

Śródmieście to obszar zlokalizowany na prawym brzegu Odry, naprzeciwko Starego Miasta. Na zachodzie swoim zasięgiem obejmuje najstarszą część Wrocławia – zabytkowy Ostrów Tumski oraz osiedla Ołbin i Nadodrze, natomiast jego wschodnią część stanowi tzw. Wielka Wyspa wraz z osiedlami na niej zlokalizowanymi. Do 1990 roku Śródmieście pełniło funkcję dzielnicy samorządowo-administracyjnej miasta. Po reformie administracyjnej jej nazwa funkcjonuje w organach administracyjnych oraz bywa przywoływana w celach statystycznych.

Charakter Śródmieścia tworzy unikalne połączenie przedwojennej zabudowy zestawione z nowoczesną architekturą. Okolica znana jest z niezliczonej liczby kawiarni, restauracji, galerii sztuki oraz różnego rodzaju pracowni artystycznych, co sprawia, że ulice Śródmieścia tętnią życiem, a sama dzielnica cieszy się dużą popularnością zarówno wśród wrocławian, jak i turystów odwiedzających Wrocław. Dziś opowiemy, dlaczego warto tam zamieszkać.

Najlepsza komunikacja

Śródmieście to bez wątpienia najlepiej skomunikowana dzielnica w mieście. Blisko centrum, z wieloma węzłami komunikacyjnymi i przesiadkowymi. Nie przyjechał tramwaj lub autobus? Bez obaw – tutaj co chwilę możesz wsiąść w inny środek lokomocji. Zyskujesz pewność, że do pracy lub na ważne spotkanie dotrzesz na czas! To bardzo ważne we współczesnym życiu w biegu.

Bliskość ścisłego centrum miasta

Mieszkanie w takiej części miasta to ogromny plus dla osób, które chcą i lubią być w centrum wydarzeń. Korzystasz z większości wydarzeń kulturalnych dziejących się zazwyczaj w centrum? Wyjście na wernisaż, do kina, opery lub teatru? Na pewno szybko dostaniesz się tam ze Śródmieścia! I to bez tracenia czasu na dojazd. Mieszkanie na obrzeżach rozleniwia – nie każdy chce stać w godzinnych korkach, aby dostać się do centrum. Do większości miejsc możesz dostać się również pieszo lub rowerem.

Dostępność usług i handlu

Zaletą jest dostęp do szerokiej gamy sklepów, galerii handlowych, całej bazy usługowo – handlowej. Są to miejsca, w których można spędzić mile czas ze znajomymi lub rodziną oraz miejsca zaspokajające podstawowe potrzeby ludzkie. Robisz obiad i zabrakło składników? Nic prostszego, idziesz do warzywniaka, który znajduje się tuż za progiem. Nie masz ochoty robić obiadu? Zjedź na mieście – masz możliwość wyjścia do pobliskiej restauracji.

Miejsce do pracy i mieszkania

Śródmieście to miejsce do życia i pracy. Posiadanie biura w tej lokalizacji to doskonała inwestycja ze względów komunikacyjnych, klienci bez problemu nas znajdą. W drugą stronę – my w drodze na spotkanie, na dworzec czy na lotnisko szybko pokonamy trasę. Dojazd do pracy to ważna część naszej codzienności. Lepiej, żeby nie zajmował dużo czasu – oszczędzajmy go. Mieszkanie po sąsiedzku ma plusy – polecamy poranny spacer w ramach rozruszania się. Bliskość wałów i terenów zielonych daje nam duże możliwości aktywnego wypoczynku. Popołudniowa jazda na rowerze, bieganie czy wieczorne spacery – wszystko jest na wyciągnięcie ręki i będziesz mieć na to czas.

Bliskość terenów rekreacyjnych

Tereny rekreacyjne to miejsca, gdzie możemy wypoczywać, uprawiać aktywnie spoty, pójść na spacer z dzieckiem lub po prostu odreagować wydarzenia z całego dnia. Spędzanie czasu na powietrzu w bliskości natury ma na nas duży wpływ. Dlatego bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych jest ważna – zwracajmy na to uwagę przy wyborze miejsc, w których będziemy mieszkać. Chcesz iść na długi spacer? Dbasz o formę i biegasz? Przejażdżka rowerowa? Wszystko jest możliwe tuż za progiem, wystarczy chcieć.

Sprawdź dostępną ofertę i zamieszkaj na Śródmieściu