Skip to main content
Rozwiązania

Ubraniomat na osiedlu Olimpia Port już działa! To pierwsza taka inicjatywa na osiedlu mieszkaniowym.

Mieszkańcy Olimpii Port już od kilku dni mogą skorzystać z Ubraniomatu, który w ostatnich dniach zadebiutował na osiedlu. To urządzenie, które wspiera ideę gospodarki cyrkularnej. Ułatwia zorganizowanie porządków w szafie, a przy okazji wsparcie lokalnej inicjatywy charytatywnej. Za każdy kilogram ubrań oddanych do Ubraniomatu, Rewir Twórczy otrzyma 1 zł na działalność statutową.

Ubraniomat to urządzenie, które powstało w wyniku współpracy marek 4F oraz Ubrania Do Oddania, do której dołączyła również firma Archicom. Dzięki temu automat wspierający gospodarkę cyrkularną w branży odzieżowej będzie dostępny dla mieszkańców wrocławskiego osiedla społecznego Olimpia Port. Celem zaangażowanych organizacji było uruchomienie automatu jeszcze bliżej lokalnych społeczności, dlatego po raz pierwszy pojawił się on w ramach inwestycji deweloperskiej.

Ubraniomat to jedna z inicjatyw, która wspiera proekologiczne postawy metodą małych kroków i wspiera codzienne zmiany postów. Rozwiązania, które wspierają mieszkańców, środowisko i lokalne społeczności są zapisane w DNA Archicom od początku jego istnienia.

Wsparcie organizacji charytatywnych i cegiełka na rzecz cyrkularności odzieży Marki Ubrania Do Oddania oraz 4F stworzyły innowacyjny w skali Europy system zbierania, odnawiania, recyklingu i ponownego wprowadzenia do obiegu tekstyliów. Wspólne działania mają na celu promowanie cyrkularności w branży odzieżowej, a także maksymalne ograniczenie ilości wyrzucanej odzieży, przy jednoczesnym wsparciu dla organizacji charytatywnych. W ramach projektu realizowanego wraz z Archicom na konto fundacji Rewir Twórczy, działającej w pobliżu osiedla Olimpia Port, za każdy 1 kg zebranych w Ubraniomacie tekstyliów trafi 1 zł w postaci darowizny. Tym samym deweloper poza udziałem w ekologicznej rewolucji w branży odzieżowej dokłada cegiełkę do wsparcia organizacji, z którą od lat współpracuje, a także stymuluje budowanie lokalnych społeczności w ramach własnych osiedli. Jak skorzystać z ubraniomatu? Korzystanie z Ubraniomatu jest niezwykle intuicyjne i bezproblemowe. Za jego pośrednictwem można przekazać zarówno ubrania męskie, damskie i dziecięce, bieliznę, buty, galanterię, dodatki, jak i domowe tekstylia czy zabawki. Ważne jest jednak, aby ich stan umożliwiał wprowadzenie do drugiego obiegu. Wystarczy wyłącznie uruchomić aplikację mobilną 4F, zalogować się na swoje konto i wygenerować specjalny kod QR.  

Dowiedz się więcej o współpracy

  O ARCHICOM Od 35 lat Archicom realizuje marzenia o idealnym mieszkaniu. Archicom ma korzenie w studiu projektowym, gdzie od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Ponad 20 000 klientów doceniło nasze projekty. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. We Wrocławiu zrealizowaliśmy blisko 200 obiektów, w tym osiedla wieloetapowe m.in. Olimpia Port, rewitalizowane Browary Wrocławskie. To przyjazne miejsca, gdzie można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.  

Leave a Reply