Skip to main content

O nas

Jesteśmy ogólnopolskim deweloperem notowanym na GPW. Od 35 lat zmieniamy Wrocław i inne polskie miasta.

O nas

Jesteśmy ogólnopolskim deweloperem działającym na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Od 2016r. jesteśmy notowani na GPW. Nieprzerwana działalności od 1986r. to nie tylko rozwój i doświadczenie, które zespół Archicomu wykorzystuje przy kolejnych inwestycjach, ale przede wszystkim satysfakcja wynikająca z możliwości spełniania obietnic składanych Klientom. Pracując z pasją i od początku do końca realizując własne projekty o charakterze mieszkaniowym i biurowym, czujemy się w pełni odpowiedzialni za to, co tworzymy.

https://www.youtube.com/watch?v=XkGjta7ITiY

Początki działalności

Dziś Archicom jest jednym z największych i najdłużej działających deweloperów na dolnośląskim rynku nieruchomości. Grupa Archicom to:

Projektowanie i rozwój firmy

W latach 80. pojawiły się pierwsze projekty młodej spółki. Były to koncepcje zespołów domów jednorodzinnych w Prochowicach i Strzelinie. W roku 1990 Archicom otrzymał pierwsze zlecenie w sektorze bankowym. Innowacyjność projektu wnętrz wrocławskiego oddziału Wielkopolskiego Banku Kredytowego podobała się bankowcom, jednak na rynku nie było wykonawców gotowych podjąć się realizacji. Ostatecznie, na prośbę dyrekcji banku, firma samodzielnie podjęła się wykonania projektu. W ramach spółki powstała Pracownia Mebli Indywidualnych oraz Detali Architektonicznych, a działalność poszerzyła się o dział Inwestorstwa Zastępczego oraz Generalnego Wykonawstwa. W następnych latach firma wygrała przetargi na projekty i realizacje kolejnych banków i obiektów użyteczności publicznej i otrzymała liczne nagrody branżowe i ministerialne.

Budowanie standardów obsługi klienta

W roku 1993 Archicom rozpoczął własną działalność deweloperską i wyremontował renesansową kamienicę przy ulicy Kiełbaśniczej we Wrocławiu. Powstał tam hotel Art Hotel, który trwale wpisał się w pejzaż Wrocławia. Doświadczenie przy prowadzeniu hotelu, związane nie tylko z procesem inwestycyjnym, lecz również z kompleksową obsługą gościa hotelowego, zaspokajaniem jego potrzeb i zapewnieniem odpowiedniego serwisu, przyczyniło się do wypracowania standardów obsługi indywidualnego Klienta mieszkaniowego.

W 1997 roku Archicom rozpoczął budowę swojego pierwszego budynku mieszkalnego „Podkowa” na Karłowicach, a niedługo później budynku biurowego Renaissance Business Centre, położonego w samym centrum Wrocławia. W ten sposób określony został profil działalności firmy, kontynuowany przez kolejne lata.

Biura i osiedla mieszkaniowe

Doświadczenie zdobyte przy realizacji banków, naszpikowanych elektroniką i licznymi systemami zabezpieczeń, wykorzystane zostało przy projektowaniu budynków mieszkalnych. Przy ulicy Ciepłej powstał innowacyjny i pierwszy we Wrocławiu inteligentny budynek mieszkalny z pełnym monitoringiem i siecią internetową. Kolejne założenia mieszkaniowe Archicomu były coraz większe, firma jako pierwsza wybudowała kompleksowo zagospodarowane osiedla chronione, m.in. Archipelag Zieleni przy ulicy Deszczowej.

Następny krok to całkiem nowatorskie podejście do kwestii kreowania przestrzeni publicznych, półpublicznych i półprywatnych. Rozpoczęta została realizacja osiedla Cztery Pory Roku na Jagodnie – z najszybszym we Wrocławiu łączem internetowym – gdzie integracji mieszkańców sprzyjają wspólne place, kameralne podwórka z miejscami zabaw dla dzieci oraz przeznaczone wyłącznie dla mieszkańców przestrzenie klubowe.

Równolegle powstawały kolejne budynki biurowe, w które chętnie inwestowały renomowane polskie i zagraniczne Fundusze Inwestycyjne, takie jak Arka BZ WBK czy GE Capital – największa firma inwestycyjna na świecie. Doświadczenie oraz solidna reputacja sprawiły, że w rankingach banków Archicom znalazł się w gronie nielicznych firm deweloperskich, którym najchętniej udzielane są kredyty. Dzięki temu także dużo prościej jest uzyskać kredyt naszym Klientom.

Kolejne wyzwania

W roku 2011 ruszyła budowa kolejnego kompleksu biurowego – West Forum – największego wrocławskiego budynku o takim przeznaczeniu. W lutym 2015 r. Archicom sprzedała irlandzkiemu funduszowi GNT biurowiec „West House 1B”. W 2011 wystartowały także następne etapy osiedli Cztery Pory Roku i Ogrody Hallera. W tym czasie Archicom zaprojektował i rozpoczął również realizację jedynych loftów we Wrocławiu.

Zupełnie nowym wyzwaniem stała się realizacja nowej dzielnicy mieszkaniowej Olimpia Port. Wieloetapowa inwestycja powstaje na bazie nowoczesnego, kompleksowego planu zagospodarowania przestrzennego i ma być urzeczywistnieniem idei osiedla społecznego, która od wielu lat łączy pracujących w firmie specjalistów wielu branż. Idea ta wyraża się w starannym dobraniu lokalizacji pod inwestycję – w tym przypadku położonych nad rzeką terenów zielonych, w niewielkiej odległości od centrum miasta. Przemyślane rozplanowanie przestrzeni ma umożliwić samowystarczalność w zakresie najważniejszych potrzeb życiowych: mieszkania, pracy, rekreacji, wyżywienia, opieki nad dzieckiem itp. Ostatecznym celem jest zbudowanie głębokiej więzi z przestrzenią, opartej na identyfikacji z miejscem zamieszkania oraz integracji między mieszkańcami.

Odwiedź osiedle społeczne nad rzeką

POZNAJ OLIMPIA PORT

Połączenie z mLocum

W czerwcu 2017r. właściciele mLocum i Archicomu podjęli decyzję o połączeniu sił i rozpoczęciu wspólnej działalności na rynku ogólnopolskim. Łącząc struktury pod marką Archicom deweloperzy wykorzystują doświadczenie kadry obu spółek zwiększając atrakcyjność i wzbogacając oferty dla klientów w największych polskich miastach.

Archicom w obiektywie

Archicom Deweloper Wrocław

Zakup mieszkania, czy to na własny użytek, czy jako inwestycja, to poważny krok, który wymaga dokładnego przemyślenia i dogłębnej analizy, zarówno własnych potrzeb, możliwości, jak i rynku nieruchomości. Wrocław z uwagi na swój potencjał rozwojowy jest doskonałym miejscem do zamieszkania. Trend ten zauważyli deweloperzy, którzy od kilku lat intensyfikują swoje działania, przyczyniając się do stopniowego poszerzania oferty mieszkaniowej na rynku pierwotnym.