Skip to main content
Wydarzenia

Noc Świętojańska na Browarach Wrocławskich

Planowane atrakcje:

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na niezapomniane wydarzenie z okazji Nocy Świętojańskiej na osiedlu Browary Wrocławskie, które odbędzie się 24 czerwca 2023 roku w godzinach 18-23. Noc Świętojańska, obchodzona tradycyjnie
w okolicach 23 czerwca, jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej uroczystych świąt, które cieszy się popularnością w naszej kulturze. To wyjątkowy czas pełen magii, muzyki, tańca i wspólnego świętowania.

Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, które umożliwią mieszkańcom osiedla spędzenie tego wieczoru w wyjątkowy sposób. Wśród propozycji znajdują się m.in.: warsztaty florystyczne z plecenia wianków świętojańskich, tworzenie kadzideł, koncert gongów i mis tybetańskich z pokazem fire-show, wyświetlenie filmu niemego ,,Podróż na Księżyc’’

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszych osiedli i turystów do wspólnego uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu. To doskonała okazja, aby spędzić czas razem, cieszyć się wspaniałymi tradycjami i niesamowitą atmosferą Nocy Świętojańskiej.

Browary Wrocławskie to multifunkcyjny kompleks urbanistyczny w sercu Wrocławia – wszystko, co potrzebne do wygodnego życia znajdziesz na miejscu. Projekt w duchu idei mix-used, co oznacza, że znajdą się tu mieszkania, lokale handlowe, kulturalne i biurowe. Sklepy, restauracje, przestrzenie co-workingowe, a także miejsca rekreacji – będą zawsze w zasięgu ręki mieszkańców osiedla i dzielnicy. Zakupy zrobisz wygodnie w supermarkecie, skorzystasz z usług medycznych i oferty lokalnych przedsiębiorców w obrębie inwestycji. Browary Wrocławskie uzupełnia bogata oferta usługowa Ołbina, Kleczkowa i Nadodrza, gdzie znajdziemy m.in. szkoły, przedszkola czy sklepy.

Projekt kompleksu nawiązuje do tradycji porywając mieszkańców w ciekawa historie miasta Wrocław. Na rewitalizowanym terenie Browarów Wrocławskich znajduje się szereg zabytkowych budynków oraz elementów, które zostaną wkomponowane w tkankę inwestycji.

Leżakownia, największy ocalały obiekt z monumentalną wieżą

Butelkownia eksponująca zachodnią historyczną rampę

Stara Stajnia, unikalny obiekt w skali Europy z zachowaną starą pochylnia oraz świetlikiem

Historyczna brama będącą wizytówką zewnętrznej strony kompleksu

Nasady wiatrowe, zamontowane na dachu budynku Wiatrowni utrwalają pamięć o obrazie miejsca

Obszar dawnego Browaru Piastowskiego jest rewitalizowany z poszanowaniem jego historycznego ducha. Nad zachowaniem wartości kulturowej i architektonicznej czterech budynków wpisanych do rejestru zabytków będzie czuwał konserwator i autorskie biuro projektowe Archicom.

Leave a Reply