Skip to main content
Porady

Dlaczego warto kupić mieszkanie z rynku pierwotnego? Oto 4 najważniejsze powody

Ożywienie jakie obserwujemy na rynku mieszkaniowym przekłada się na wzrost zainteresowania także nieruchomościami z rynku pierwotnego. Dlaczego szukając własnego M warto rozważyć ofertę od dewelopera? Oto najważniejsze zalety mieszkań z rynku pierwotnego?

Mieszkanie z rynku pierwotnego – co zyskuje mieszkaniec?

Mieszkania na rynku pierwotnym są budowane z wykorzystaniem najnowszych technologii i materiałów budowlanych, a deweloperzy dokładają wszelkich starań, aby sprostać najwyższym standardom jakościowym i aktualnym trendom w budownictwie. To istotna przewaga nieruchomości nabytej bezpośrednio od dewelopera względem mieszkań z rynku wtórnego, które w większości przypadków wymagają uciążliwego remontu, aby dostosować je do swoich potrzeb. Warto również podkreślić, że oprócz posiadania świeżo wybudowanego mieszkania o funkcjonalnym układzie umożliwiającym elastyczność aranżacyjną, inwestycje z rynku pierwotnego oferują możliwość dowolnej personalizacji. Rzetelny deweloper może oferować różne opcje wykończenia i dostosować układ pomieszczeń do oczekiwań nowego właściciela.

Co więcej, lokalizacje inwestycji realizowanych przez firmy deweloperskie takie jak Archicom to zawsze strategiczne punkty na mapie miasta. Dzięki temu charakteryzują się bogatą lub dynamicznie rozwijającą się infrastrukturą, są dobrze skomunikowane, spójnie uzupełniają tkankę miejską, a potrzeby mieszkańców są zaadresowane na wielu poziomach. Doceniają oni m.in. bliskość terenów rekreacyjnych, parków, szkół, przedszkoli, centrów handlowych, supermarketów, czy też sklepów osiedlowych, dzięki którym codzienne życie jest zdecydowanie bardziej komfortowe. Współczesne osiedla deweloperskie poza funkcją mieszkaniową gwarantują również możliwość socjalizacji z sąsiadami oraz budowania więzi społecznych i lokalnych społeczności. Przestrzenie sprzyjające integracji, zarówno dorosłych, jak i najmłodszych mieszkańców, to nieodłączny elementem osiedli funkcjonalnych i kompletnych z portfolio Archicom.

Mieszkańcy nowoczesnych osiedli mogą liczyć również na pełne poczucie bezpieczeństwa. Standardem wysokojakościowych inwestycji deweloperskich są rozwiązania takie jak zaawansowane systemy kontroli dostępu, monitoring czy całodobowa ochrona.

Czy zakup mieszkania z rynku pierwotnego się opłaca?

W przypadku rynku pierwotnego, deweloperzy często oferują nabywcom różne formy finansowania zakupu mieszkania w postaci np. preferencyjnych harmonogramów płatności lub atrakcyjnych rabatów. Archicom organizuje dla swoich klientów regularne akcje promocyjne. Takie inicjatywy mogą istotnie przyczynić się do obniżenia całkowitego kosztu transakcji, ułatwić dostęp do źródła finansowania bądź ustalić elastyczne, indywidualne warunki płatności.

Transakcja na rynku pierwotnym warunkuje również oszczędności w dłuższej perspektywie. Przysługująca nabywcom gwarancja obejmująca okresowe naprawy, dbałość o inwestycję, a także wszelkie niezbędne poprawki czy naprawy to pewność, że w przypadku jakichkolwiek problemów technicznych z budynkiem lub wykończeniem wnętrza to deweloper będzie odpowiedzialny za ich rozwiązanie. Wysoki standard aranżacji, nowe, jakościowe instalacje (np. elektryczna, hydrauliczna) i staranność prac wykończeniowych dodatkowo zmniejszają ryzyko awarii w przyszłości, dzięki czemu ryzyko niespodziewanych kosztów dla właściciela istotnie spadnie. Z drugiej strony spadają również koszty utrzymania, ponieważ nowoczesne budownictwo wykazuje zdecydowanie większą efektywność energetyczną. Z korzyścią dla mieszkańców przekłada się to na niższe rachunki.

Dlaczego mieszkanie z rynku pierwotnego to dobra inwestycja?

Zakup mieszkania to od wielu lat jedna z najlepszych metod inwestycyjnych, a jakościowe nieruchomości z oferty dewelopera mają jeszcze większy potencjał wzrostu wartości. Takie lokum jest też dużo bardziej atrakcyjne dla wynajmujących, co w rezultacie może przyciągać wielu potencjalnych najemców i generować dla właściciela dodatkowy strumień dochodów. Inwestor może również liczyć na wsparcie i doradztwo, np. w kwestii możliwości związanych z najmem, ustalenia adekwatnych stawek czynszu czy też dopasowania swojego produktu inwestycyjnego do aktualnych potrzeb rynkowych potencjalnych najemców.

Nieruchomości z rynku pierwotnego a rozwój miasta

Projektując osiedla deweloperzy współpracują z władzami lokalnymi w celu poprawy infrastruktury komunikacyjnej, transportu publicznego, tworzenia terenów rekreacyjnych czy też rozbudowy innych udogodnień dla mieszkańców. W dłuższej perspektywie przyczynia się to do rozwoju zdrowej tkanki miejskiej. W kwestii ekonomiczno-gospodarczej, budowa nowych mieszkań generuje popyt na pracę w branży budowlanej i związanych z nią sektorach, jak np. architektura, inżynieria czy wykończenia wnętrz.

Kolejnym aspektem jest potrzeba rewitalizacji, a co za tym idzie – poprawa jakości życia i wprowadzanie nowoczesnych udogodnień, a także oddawanie historycznej tożsamości danej lokalizacji. Nowe miejsca do zamieszkania i działalności gospodarczej przyciągają inwestorów do wcześniej zaniedbanych obszarów, co finalnie kształtuje pozytywny wizerunek miasta. Nowoczesna architektura i estetyczne przestrzenie mieszkaniowe mogą przyczynić się do postrzegania miasta jako atrakcyjnego i bardziej prestiżowego miejsca do zarówno do zamieszkania, jak i zainwestowania.

Zalety związane z zakupem nieruchomości na rynku pierwotnym są wielopoziomowe i warto wyróżnić spośród nich m.in. korzyści dla mieszkańców, rentowność i opłacalność inwestycji, również w długiej perspektywie, a także stymulowanie rozwoju miasta. Bez względu na to, czego od wymarzonego M oczekuje nabywca mieszkania, może mieć pewność, że w ofercie Archicom znajdzie coś dla siebie.

Leave a Reply