Rekordowy wynik Archicomu: 408 sprzedanych lokali w II kwartale 2021 r.

Archicom, lider wrocławskiego rynku nieruchomości, należący do grupy kapitałowej Echo-Archicom, podpisał we Wrocławiu w II kwartale 2021 r. 408 umów deweloperskich – to najwyższy w historii kwartalny wynik sprzedażowy. Liczba przekazanych aktami notarialnymi mieszkań wyniosła w tym okresie 164 lokale. Portfolio dewelopera obejmuje obecnie ponad 1100 lokali, z czego ponad 300 wprowadzono do oferty w czerwcu bieżącego roku. To obecnie największa oferta na wrocławskim rynku, co daje klientom wiele możliwości wyboru pod kątem lokalizacji i charakteru inwestycji.

– Pierwotny rynek mieszkaniowy przeżywa prawdziwe ożywienie. Wysoki wynik sprzedażowy jest efektem dobrze dopasowanej do potrzeb klientów oferty Archicomu oraz sprzyjających czynników makroekonomicznych, w tym historycznie niskich stóp procentowych – mówi Piotr Ludwiński, dyrektor sprzedaży w Archicom S.A. – Za nami kolejny kwartał konsekwentnej realizacji założeń biznesowych. Podtrzymujemy prognozową sprzedaż na poziomie 1000-1200 lokali. Od początku roku wprowadziliśmy do oferty ponad 570 mieszkań. Znaczną część stanowiły lokale w dwóch flagowych nadrzecznych inwestycjach – osiedlu Olimpia Port i rewitalizowanym w idei mixed use kompleksie Browarów Wrocławskich. Do końca roku planujemy uzupełnić wrocławską ofertę dodatkowo o ok. 500 mieszkań, w tym o wyczekiwaną nową inwestycję na Szczepinie – dodaje.

Niesłabnącym zainteresowaniem klientów w drugim kwartale cieszyła się Olimpia Port (97 sprzedanych lokali). Popularnym wyborem były także Planty Racławickie, zlokalizowane w prestiżowej części Krzyków (78 sprzedanych lokali) oraz usytuowane na wrocławskim Jagodnie Cztery Pory Roku (65 sprzedanych lokali).