Ogólnopolski deweloper

Grupa Archicom od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego, a dzięki przeprowadzonemu w lipcu 2017 r. przejęciu stała się ogólnopolskim deweloperem realizującym projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. W całym 2017 roku deweloper sprzedał 1.431 lokali i przekazał klientom 942 mieszkania.

Aktywny uczestnik rynku nieruchomości komercyjnych

Grupa Archicom jest także uczestnikiem rynku nieruchomości komercyjnych. Zrealizowaliśmy 5 projektów biurowych, z czego trzy biurowce zostały sprzedane polskim i zagranicznym funduszom inwestującym w 2 nieruchomości, a dwa znajdują się w portfelu Grupy. W czerwcu 2017 r. rozpoczęliśmy realizację „City Forum” - kolejnej inwestycji biurowej klasy A w centrum Wrocławia.

Strategia dynamicznego rozwoju

Grupa Archicom nieustannie monitoruje rynki pod kątem atrakcyjnych gruntów na wszystkich rynkach na których prowadzi działalność. Sukcesywnie wprowadzamy do oferty kolejne inwestycje w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. W 2018 r. celem zarządu jest sprzedaż 1.650 mieszkań. Dynamiczny rozwój sprzedaży idzie w parze z poprawa wyników finansowych oraz wypłatą atrakcyjnej dywidendy.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 roku. Zakończona sukcesem emisja akcji pozwoliła pozyskać nam blisko 72 mln złotych, które zostały przeznaczone na uruchomienie kolejnych etapów inwestycji oraz zakup gruntów pod budowę nowych osiedli.

Władze spółki

Zarząd

Krzysztof Andrulewicz

Prezes Zarządu Archicom SA

Dorota Jarodzka-Śródka

Wiceprezes i współzałożyciel Archicom S.A.

Rafał Jarodzki

Wiceprezes Zarządu Archicom S.A

Paweł Ruszczak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Tomasz Sujak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Krzysztof Suskiewicz

Członek Zarządu

Poznaj biografie

Rada Nadzorcza

Artur Olender

Przewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Marek Gabryjelski

I Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Kazimierz Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom SA

Konrad Płochocki

II Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Jędrzej Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Tadeusz Nawracaj

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Poznaj biografie

Strategia rozwoju

Grupa Archicom od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego. W 2017 r. rozpoczęliśmy działalność na 4 nowych rynkach regionalnych i obecnie realizujemy projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Rozwijamy również swoją działalność na rynku powierzchni komercyjnych i kontynuujemy budowę City Forum – biurowca klasy A zlokalizowanego w centrum Wrocławia, którego budowa ruszyła w czerwcu 2017 r.

Naszą przewagą konkurencyjną jest realizacja osiedli społecznych będących odpowiedzią na  zmieniający się styl życia współczesnych mieszkańców miast oraz ich społecznych potrzeb. Architekci Archicomu zainspirowani najnowszymi trendami w architekturze oraz aktualnymi wynikami badań socjologicznych projektują przestrzenie inspirujące mieszkańców do aktywnego działania oraz planują w ramach osiedli płaszczyzny sprzyjające nawiązywaniu międzyludzkich relacji.

Więcej o strategii

Od lat jesteśmy dynamicznie rozwijającym się deweloperem, liderem wrocławskiego rynku nieruchomości obecnym zarówno w segmencie mieszkaniowym jak i biurowym. Nasza blisko 30-letnia obecność na rynku, architektoniczne korzenie i jedno z największych studiów projektowych we Wrocławiu stanowią unikalne przewagi konkurencyjne. Chętnie kupowane przez naszych klientów wysokiej jakości mieszkania, położone w większości w ramach wieloetapowych osiedli społecznych, pozwalają nam na uzyskanie ponadprzeciętnej rentowności.

Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu

Archicom
57.3

mln zł

zysk netto w 2017 r.

1.65

zł/akcję

dywidenda za 2017 r.

1 431

sprzedanych mieszkań
w 2017 r.

2 000

mieszkań w ofercie

330.3

mln zł

przychody ze sprzedaży w 2017 r.

Najważniejsze wiadomości ze spółki

04.07.2018

Archicom sprzedał 389 lokali w II kw. 2018 r.

Grupa Archicom sprzedała w drugim kwartale 2018 r. 389 lokali, czyli o 66% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. W całym pierwszym półroczu sprzedaż uplasowała się na podobnym poziomie co w ubiegłym roku. – W całym pierwszym półroczu sprzedaliśmy 646 lokali. Naszym celem jest dostosowanie oferty do oczekiwań klientów, dlatego w najbliższych miesiącach planujemy […]

czytaj więcej
01.06.2018

Archicom: 75,3 mln przychodów w I kw.2018 r.

Zysk netto Grupy wyniósł 8,5 mln zł, czyli o ponad 188,3% więcej niż rok wcześniej 228 przekazanych lokali przełożyło się na 75,3 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kw. 2018 r. i były o 48% wyższe niż w analogicznym okresie 2017 r. Grupa ma aktualnie w ofercie 2.300 mieszkań oraz bank gruntów umożliwiający realizację […]

czytaj więcej