Ogólnopolski deweloper

Grupa Archicom to ogólnopolski deweloper, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego realizujący projekty także w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. W 2019 r. sprzedał 1.462 lokale i przekazał aktami notarialnymi 1.382.

Aktywny uczestnik rynku nieruchomości komercyjnych

Archicom zrealizował 6 projektów biurowych, a obecnie firma realizuje kompleks City Forum – kolejną inwestycję biurową klasy A w centrum Wrocławia, o łącznej powierzchni ok. 24.000 GLA

Strategia dynamicznego rozwoju

Grupa Archicom planuje w 2020 roku sprzedaż 1500-1.00 lokali i podpisanie 1.400-1600 aktów notarialnych. Realizacja zakładanych celów będzie możliwa dzięki wykorzystaniu pozycji lidera na rynku wrocławskim, a także dywersyfikacji geograficznej i przygotowaniu oferty dopasowanej do potrzeb lokalnych rynków. Dzięki dobrym wynikom i silnej pozycji gotówkowej deweloper zgodnie z przyjętą polityką regularnie wypłaca dywidendę swoim akcjonariuszom.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 roku. Zakończona sukcesem emisja akcji pozwoliła pozyskać nam blisko 72 mln złotych, które zostały przeznaczone na uruchomienie kolejnych etapów inwestycji oraz zakup gruntów pod budowę nowych osiedli.

Władze spółki

Zarząd

Dorota Jarodzka-Śródka

Prezes Zarządu i współzałożyciel Archicom S.A.

Artur Więznowski

Członek Zarządu

Tomasz Sujak

Członek Zarządu

Tomasz Ślęzak

Członek Zarządu

Krzysztof Suskiewicz

Członek Zarządu

Poznaj biografie

Rada Nadzorcza

Artur Olender

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Marek Gabryjelski

I Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Konrad Płochocki

II Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

Jędrzej Śródka

Członek Rady Nadzorczej

Kazimierz Śródka

Członek Rady Nadzorczej

Rafał Jarodzki

Członek Rady Nadzorczej

Poznaj biografie

Strategia rozwoju

Grupa Archicom od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego. W 2017 r. rozpoczęliśmy działalność na 4 nowych rynkach regionalnych i obecnie realizujemy projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Rozwijamy również swoją działalność na rynku powierzchni komercyjnych i kontynuujemy budowę City Forum – biurowca klasy A zlokalizowanego w centrum Wrocławia, którego budowa ruszyła w czerwcu 2017 r.

Naszą przewagą konkurencyjną jest realizacja osiedli społecznych będących odpowiedzią na  zmieniający się styl życia współczesnych mieszkańców miast oraz ich społecznych potrzeb. Architekci Archicomu zainspirowani najnowszymi trendami w architekturze oraz aktualnymi wynikami badań socjologicznych projektują przestrzenie inspirujące mieszkańców do aktywnego działania oraz planują w ramach osiedli płaszczyzny sprzyjające nawiązywaniu międzyludzkich relacji.

Więcej o strategii

Od lat jesteśmy dynamicznie rozwijającym się deweloperem, liderem wrocławskiego rynku nieruchomości obecnym zarówno w segmencie mieszkaniowym jak i biurowym. Nasza ponad 30-letnia obecność na rynku, architektoniczne korzenie i jedno z największych studiów projektowych we Wrocławiu stanowią unikalne przewagi konkurencyjne. Chętnie kupowane przez naszych klientów wysokiej jakości mieszkania, położone w większości w ramach wieloetapowych osiedli społecznych, pozwalają nam na uzyskanie ponadprzeciętnej rentowności.

Dorota Jarodzka-Śródka, prezes i współzałożyciel Archicomu

Archicom
97,8

mln zł

zysk netto w 2019 r.

1 382

podpisanych aktów notarialnych w 2019 r.

1 462

sprzedanych mieszkań
w 2019 r.

30,5%

marży brutto ze sprzedaży w 2019 r.

508,2

mln zł

przychodów ze sprzedaży w 2019 r.

Najważniejsze wiadomości ze spółki

18.02.2021

Echo Investment przejmuje pakiet kontrolny Archicomu, największego dewelopera we Wrocławiu

Echo Investment przejmie pakiet większościowy wrocławskiej firmy Archicom od jej założycieli. Po sfinalizowaniu transakcji grupa Echo-Archicom będzie największym deweloperem mieszkaniowym w Polsce – tylko w 2021 r. rozpocznie łącznie budowę 7 tys. mieszkań na sprzedaż oraz na wynajem. Przejęcie jest zgodne ze strategicznym celem Echo Investment, jakim jest osiągnięcie pozycji ogólnopolskiego lidera w sektorze mieszkaniowym. Echo Investment […]

czytaj więcej
07.10.2020

Archicom sprzedał 341 lokali w III kwartale 2020

Grupa Archicom sprzedała w III kwartale 2020 roku 341 lokali – to najlepszy wynik sprzedażowy spółki od czterech kwartałów. Liczba przekazanych aktami notarialnymi lokali wyniosła w tym okresie 295 sztuk.   – Począwszy od marca tego roku na znaczeniu zyskuje zaufanie do marki Archicom, na które pracowaliśmy przez trzy dekady. Namacalne dowody obietnic zrealizowanych dla […]

czytaj więcej