Lider wrocławskiego rynku

Działamy na rynku od blisko 30 lat i jesteśmy liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego. W 2016 roku osiągnęliśmy rekordową liczbę 942 sprzedanych mieszkań, o 54% więcej niż rok wcześniej. Aktualnie w ofercie Archicomu znajduje się kilkanaście projektów mieszkaniowych w najpopularniejszych dzielnicach Wrocławia.

Aktywny uczestnik rynku nieruchomości komercyjnych

Grupa Archicom jest bardzo ważnym uczestnikiem rynku nieruchomości komercyjnych. Zrealizowaliśmy 5 projektów biurowych, których najemcami są znane polskie i międzynarodowe firmy. Planujemy również budowę kolejnych budynków biurowych. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia nowej inwestycji biurowej klasy A w centrum Wrocławia.

Strategia dynamicznego rozwoju

Sukcesywnie wprowadzamy do oferty kolejne inwestycje w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Chcemy umocnić pozycję lidera na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu oraz wejść na rynek krakowski. W 2017 r. celem zarządu jest sprzedaż ponad 1.000 mieszkań. Dynamiczny rozwój sprzedaży idzie w parze z poprawą wyników finansowych oraz planami wypłaty atrakcyjnej dywidendy.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 roku. Zakończona sukcesem emisja akcji pozwoliła pozyskać nam blisko 72 mln złotych, które zostały przeznaczone na uruchomienie kolejnych etapów inwestycji oraz zakup gruntów pod budowę nowych osiedli.

Władze spółki

Zarząd

Dorota Jarodzka-Śródka

Prezes i współzałożyciel Archicom S.A.

Kazimierz Śródka

Wiceprezes Zarządu i współzałożyciel Archicom S.A.

Rafał Jarodzki

Wiceprezes Zarządu Archicom S.A

Paweł Ruszczak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Tomasz Sujak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Poznaj biografie

Rada Nadzorcza

Artur Olender

Przewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Marek Gabryjelski

I Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Konrad Płochocki

II Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Jędrzej Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Tadeusz Nawracaj

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Poznaj biografie

Strategia rozwoju

Od lat jesteśmy liderem rynku mieszkaniowego we Wrocławiu. Chcemy umocnić tę pozycję w kolejnych latach oraz wejść na rynek krakowski. Planujemy również kolejne inwestycje w budowę budynków biurowych we Wrocławiu, czyli segment działalności, który historycznie bardzo korzystnie wpływał na nasze wyniki.

Naszą przewagą konkurencyjną jest realizacja osiedli społecznych będących odpowiedzią na  zmieniający się styl życia współczesnych mieszkańców miast oraz ich społecznych potrzeb. Architekci Archicomu zainspirowani najnowszymi trendami w architekturze oraz aktualnymi wynikami badań socjologicznych projektują przestrzenie inspirujące mieszkańców do aktywnego działania oraz planują w ramach osiedli płaszczyzny sprzyjające nawiązywaniu międzyludzkich relacji.

Więcej o strategii

Od lat jesteśmy dynamicznie rozwijającym się deweloperem, liderem wrocławskiego rynku nieruchomości obecnym zarówno w segmencie mieszkaniowym jak i biurowym. Nasza blisko 30-letnia obecność na rynku, architektoniczne korzenie i jedno z największych studiów projektowych we Wrocławiu stanowią unikalne przewagi konkurencyjne. Chętnie kupowane przez naszych klientów wysokiej jakości mieszkania, położone w większości w ramach wieloetapowych osiedli społecznych, pozwalają nam na uzyskanie ponadprzeciętnej rentowności.

Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu

Archicom
14

mln zł

zysk netto w I pół. 2017 r.

50%

dywidenda z zysku
za 2015 r. i 2016 r.

37%

wzrost r/r sprzedanych mieszkań
w I pół. 2017 r.

1 603

mieszkań w ofercie na koniec I pół. 2017 r.

119

mln zł

przychody ze sprzedaży
w I pół. 2017 r.

Najważniejsze wiadomości ze spółki

30.11.2017

Archicom zrealizował cel sprzedażowy na 2017 r.

Grupa Archicom (w tym mLocum SA) sprzedała od początku roku łącznie 1.502 lokale. Spółka osiągnęła cel sprzedażowy w całym 2017 r., który po przejęciu udziałów w mLocum wynosił ok. 1.450 mieszkań. Przychody ze sprzedaży Grupy Archicom wyniosły w III kw.2017 r. 57,2 mln zł, a zysk netto 33 mln zł. Od początku 2017 r. Spółka […]

czytaj więcej
04.10.2017

Archicom sprzedał już blisko 1000 mieszkań

  Osiągnięty wynik 992 sprzedanych lokali jest efektem ponadplanowej sprzedaży firmy Archicom od początku roku oraz włączenia do Grupy od 31 lipca 2017 r. firmy mLocum. Spodziewana sprzedaż za cały rok 2017 połączonych firm powinna przekroczyć 1.450 lokali. W III kw. 2017 r. łącznie nabywców znalazło 391 lokali, w tym 46 sprzedanych przez mLocum, co […]

czytaj więcej