Lider wrocławskiego rynku

Działamy na rynku od blisko 30 lat i jesteśmy liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego. W 2016 roku osiągnęliśmy rekordową liczbę 942 sprzedanych mieszkań, o 54% więcej niż rok wcześniej. Aktualnie w ofercie Archicomu znajduje się kilkanaście projektów mieszkaniowych w najpopularniejszych dzielnicach Wrocławia.

Aktywny uczestnik rynku nieruchomości komercyjnych

Grupa Archicom jest bardzo ważnym uczestnikiem rynku nieruchomości komercyjnych. Zrealizowaliśmy 5 projektów biurowych, których najemcami są znane polskie i międzynarodowe firmy. Planujemy również budowę kolejnych budynków biurowych. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia nowej inwestycji biurowej klasy A w centrum Wrocławia.

Strategia dynamicznego rozwoju

Sukcesywnie wprowadzamy do oferty kolejne inwestycje w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Chcemy umocnić pozycję lidera na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu oraz wejść na rynek krakowski. W 2017 r. celem zarządu jest sprzedaż ponad 1.000 mieszkań. Dynamiczny rozwój sprzedaży idzie w parze z poprawą wyników finansowych oraz planami wypłaty atrakcyjnej dywidendy.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 roku. Zakończona sukcesem emisja akcji pozwoliła pozyskać nam blisko 72 mln złotych, które zostały przeznaczone na uruchomienie kolejnych etapów inwestycji oraz zakup gruntów pod budowę nowych osiedli.

Władze spółki

Zarząd

Krzysztof Andrulewicz

Prezes Zarządu Archicom SA

Dorota Jarodzka-Śródka

Wiceprezes i współzałożyciel Archicom S.A.

Rafał Jarodzki

Wiceprezes Zarządu Archicom S.A

Paweł Ruszczak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Tomasz Sujak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Krzysztof Suskiewicz

Członek Zarządu

Poznaj biografie

Rada Nadzorcza

Artur Olender

Przewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Kazimierz Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom SA

Marek Gabryjelski

I Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Konrad Płochocki

II Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Jędrzej Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Tadeusz Nawracaj

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Poznaj biografie

Strategia rozwoju

Od lat jesteśmy liderem rynku mieszkaniowego we Wrocławiu. Chcemy umocnić tę pozycję w kolejnych latach oraz wejść na rynek krakowski. Planujemy również kolejne inwestycje w budowę budynków biurowych we Wrocławiu, czyli segment działalności, który historycznie bardzo korzystnie wpływał na nasze wyniki.

Naszą przewagą konkurencyjną jest realizacja osiedli społecznych będących odpowiedzią na  zmieniający się styl życia współczesnych mieszkańców miast oraz ich społecznych potrzeb. Architekci Archicomu zainspirowani najnowszymi trendami w architekturze oraz aktualnymi wynikami badań socjologicznych projektują przestrzenie inspirujące mieszkańców do aktywnego działania oraz planują w ramach osiedli płaszczyzny sprzyjające nawiązywaniu międzyludzkich relacji.

Więcej o strategii

Od lat jesteśmy dynamicznie rozwijającym się deweloperem, liderem wrocławskiego rynku nieruchomości obecnym zarówno w segmencie mieszkaniowym jak i biurowym. Nasza blisko 30-letnia obecność na rynku, architektoniczne korzenie i jedno z największych studiów projektowych we Wrocławiu stanowią unikalne przewagi konkurencyjne. Chętnie kupowane przez naszych klientów wysokiej jakości mieszkania, położone w większości w ramach wieloetapowych osiedli społecznych, pozwalają nam na uzyskanie ponadprzeciętnej rentowności.

Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu

Archicom
14

mln zł

zysk netto w I pół. 2017 r.

50%

dywidenda z zysku
za 2015 r. i 2016 r.

37%

wzrost r/r sprzedanych mieszkań
w I pół. 2017 r.

1 603

mieszkań w ofercie na koniec I pół. 2017 r.

119

mln zł

przychody ze sprzedaży
w I pół. 2017 r.

Najważniejsze wiadomości ze spółki

01.06.2018

Archicom: 75,3 mln przychodów w I kw.2018 r.

Zysk netto Grupy wyniósł 8,5 mln zł, czyli o ponad 188,3% więcej niż rok wcześniej 228 przekazanych lokali przełożyło się na 75,3 mln zł przychodów ze sprzedaży w I kw. 2018 r. i były o 48% wyższe niż w analogicznym okresie 2017 r. Grupa ma aktualnie w ofercie 2.300 mieszkań oraz bank gruntów umożliwiający realizację […]

czytaj więcej
12.04.2018

Archicom planuje wzmocnienie kadry zarządzającej

Zarząd Archicom podpisał z Panem Krzysztofem Andrulewiczem list intencyjny, celem potwierdzenia woli powołania go na stanowisko Prezesa Zarządu Archicom, ze skutkiem od dnia 10 maja 2018 r. Pozyskanie do zespołu Archicomu doświadczonego managera pomoże w realizacji strategii rozwoju Spółki na rynku ogólnopolskim. Jednocześnie na posiedzeniu Rady Nadzorczej Archicom planowanym na dzień 23 kwietnia 2018 r. […]

czytaj więcej