Ogólnopolski deweloper

Grupa Archicom to ogólnopolski deweloper, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego realizujący projekty także w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. W 2018 roku sprzedaż wyniosła łącznie 1370 lokali, a deweloper przekazał klientom 1329 mieszkań.

Aktywny uczestnik rynku nieruchomości komercyjnych

Archicom zrealizował 5 projektów biurowych, z czego trzy biurowce zostały sprzedane polskim i zagranicznym funduszom inwestującym w nieruchomości, a dwa znajdują się w portfelu Grupy. W czerwcu 2017 r. rozpoczęto realizację City Forum - kolejnej inwestycji biurowej klasy A w centrum Wrocławia, o łącznej powierzchni ok. 24.000 GLA. City One - pierwszy z dwóch budynków kompleksu otrzymał w marcu 2019 r. pozwolenie na użytkowanie.

Strategia dynamicznego rozwoju

Grupa Archicom planuje osiągnąć w 2019 roku wynik sprzedaży na poziomie 1300-1600 mieszkań i przekazać swoim klientom 1500-1600 lokali. Realizacja zakładanych celów będzie możliwa dzięki wykorzystaniu pozycji lidera na rynku wrocławskim, a także dywersyfikacji geograficznej i przygotowaniu oferty dopasowanej do potrzeb lokalnych rynków. Dzięki dobrym wynikom i silnej pozycji gotówkowej deweloper zgodnie z przyjętą polityką wypłaci dywidendę swoim akcjonariuszom.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 roku. Zakończona sukcesem emisja akcji pozwoliła pozyskać nam blisko 72 mln złotych, które zostały przeznaczone na uruchomienie kolejnych etapów inwestycji oraz zakup gruntów pod budowę nowych osiedli.

Władze spółki

Zarząd

Dorota Jarodzka-Śródka

Prezes Zarządu i współzałożyciel Archicom S.A.

Rafał Jarodzki

Wiceprezes Zarządu Archicom S.A

Artur Więznowski

Członek Zarządu Archicom S.A.

Tomasz Sujak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Tomasz Ślęzak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Krzysztof Suskiewicz

Członek Zarządu

Poznaj biografie

Rada Nadzorcza

Artur Olender

Przewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Marek Gabryjelski

I Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Kazimierz Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom SA

Konrad Płochocki

II Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Jędrzej Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Poznaj biografie

Strategia rozwoju

Grupa Archicom od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego. W 2017 r. rozpoczęliśmy działalność na 4 nowych rynkach regionalnych i obecnie realizujemy projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Rozwijamy również swoją działalność na rynku powierzchni komercyjnych i kontynuujemy budowę City Forum – biurowca klasy A zlokalizowanego w centrum Wrocławia, którego budowa ruszyła w czerwcu 2017 r.

Naszą przewagą konkurencyjną jest realizacja osiedli społecznych będących odpowiedzią na  zmieniający się styl życia współczesnych mieszkańców miast oraz ich społecznych potrzeb. Architekci Archicomu zainspirowani najnowszymi trendami w architekturze oraz aktualnymi wynikami badań socjologicznych projektują przestrzenie inspirujące mieszkańców do aktywnego działania oraz planują w ramach osiedli płaszczyzny sprzyjające nawiązywaniu międzyludzkich relacji.

Więcej o strategii

Od lat jesteśmy dynamicznie rozwijającym się deweloperem, liderem wrocławskiego rynku nieruchomości obecnym zarówno w segmencie mieszkaniowym jak i biurowym. Nasza ponad 30-letnia obecność na rynku, architektoniczne korzenie i jedno z największych studiów projektowych we Wrocławiu stanowią unikalne przewagi konkurencyjne. Chętnie kupowane przez naszych klientów wysokiej jakości mieszkania, położone w większości w ramach wieloetapowych osiedli społecznych, pozwalają nam na uzyskanie ponadprzeciętnej rentowności.

Dorota Jarodzka-Śródka, wiceprezes i współzałożyciel Archicomu

Archicom
56.0

mln zł

zysk netto w 2018 r.

1.15

zł/akcję

rekomendowana dywidenda za 2018 r.

1 370

sprzedanych mieszkań
w 2018 r.

27.3%

marży brutto ze sprzedaży w 2018 r.

484.5

mln zł

przychodów ze sprzedaży w 2018 r.

Najważniejsze wiadomości ze spółki

07.04.2020

Archicom: 508,2 mln przychodów i 97,8 mln zysku netto w 2019 r.

Przychody Grupy wzrosły o 4,9 % r/r, marża brutto ze sprzedaży wyniosła 30,5% Zysk netto wyższy o 74,6% 1.462 sprzedanych lokali, 1.382 podpisane akty notarialne Bank gruntów zabezpiecza budowę ponad 7.300 lokali 46 mln zł dywidendy wypłaconej w 2019 r. – Za nami kolejny bardzo dobry rok konsekwentnej realizacji przyjętych założeń biznesowych. Osiągnęliśmy rekordowe wyniki […]

czytaj więcej
02.03.2020

Archicom otwarty na pozyskanie strategicznego partnera

Zarząd Grupy Archicom S.A. w porozumieniu z większościowymi akcjonariuszami Spółki zadecydował o przeglądzie opcji strategicznych i zgodnie z obowiązującymi przepisami podał tą informację do publicznej wiadomości. Celem przeglądu jest wybór najlepszej z punktu widzenia Spółki oraz Akcjonariuszy ścieżki dalszego rozwoju, w szczególności pozyskanie partnera strategicznego. – Archicom jest w bardzo dobrej kondycji. Dysponujemy szerokim portfelem […]

czytaj więcej