Ogólnopolski deweloper

Grupa Archicom od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego, a dzięki przeprowadzonemu w lipcu 2017 r. przejęciu stała się ogólnopolskim deweloperem realizującym projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. W całym 2017 roku deweloper sprzedał 1.431 lokali i przekazał klientom 942 mieszkania.

Aktywny uczestnik rynku nieruchomości komercyjnych

Grupa Archicom jest także uczestnikiem rynku nieruchomości komercyjnych. Zrealizowaliśmy 5 projektów biurowych, z czego trzy biurowce zostały sprzedane polskim i zagranicznym funduszom inwestującym w 2 nieruchomości, a dwa znajdują się w portfelu Grupy. W czerwcu 2017 r. rozpoczęliśmy realizację „City Forum” - kolejnej inwestycji biurowej klasy A w centrum Wrocławia.

Strategia dynamicznego rozwoju

Grupa Archicom nieustannie monitoruje rynki pod kątem atrakcyjnych gruntów na wszystkich rynkach na których prowadzi działalność. Sukcesywnie wprowadzamy do oferty kolejne inwestycje w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. W 2018 r. celem zarządu jest sprzedaż 1.650 mieszkań. Dynamiczny rozwój sprzedaży idzie w parze z poprawa wyników finansowych oraz wypłatą atrakcyjnej dywidendy.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 roku. Zakończona sukcesem emisja akcji pozwoliła pozyskać nam blisko 72 mln złotych, które zostały przeznaczone na uruchomienie kolejnych etapów inwestycji oraz zakup gruntów pod budowę nowych osiedli.

Władze spółki

Zarząd

Krzysztof Andrulewicz

Prezes Zarządu Archicom SA

Dorota Jarodzka-Śródka

Wiceprezes i współzałożyciel Archicom S.A.

Rafał Jarodzki

Wiceprezes Zarządu Archicom S.A

Paweł Ruszczak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Tomasz Sujak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Krzysztof Suskiewicz

Członek Zarządu

Poznaj biografie

Rada Nadzorcza

Artur Olender

Przewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Kazimierz Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom SA

Marek Gabryjelski

I Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Konrad Płochocki

II Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Jędrzej Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Tadeusz Nawracaj

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Poznaj biografie

Strategia rozwoju

Grupa Archicom od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego. W 2017 r. rozpoczęliśmy działalność na 4 nowych rynkach regionalnych i obecnie realizujemy projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Rozwijamy również swoją działalność na rynku powierzchni komercyjnych i kontynuujemy budowę City Forum – biurowca klasy A zlokalizowanego w centrum Wrocławia, którego budowa ruszyła w czerwcu 2017 r.

Naszą przewagą konkurencyjną jest realizacja osiedli społecznych będących odpowiedzią na  zmieniający się styl życia współczesnych mieszkańców miast oraz ich społecznych potrzeb. Architekci Archicomu zainspirowani najnowszymi trendami w architekturze oraz aktualnymi wynikami badań socjologicznych projektują przestrzenie inspirujące mieszkańców do aktywnego działania oraz planują w ramach osiedli płaszczyzny sprzyjające nawiązywaniu międzyludzkich relacji.

Więcej o strategii

Od lat jesteśmy dynamicznie rozwijającym się deweloperem, liderem wrocławskiego rynku nieruchomości obecnym zarówno w segmencie mieszkaniowym jak i biurowym. Nasza blisko 30-letnia obecność na rynku, architektoniczne korzenie i jedno z największych studiów projektowych we Wrocławiu stanowią unikalne przewagi konkurencyjne. Chętnie kupowane przez naszych klientów wysokiej jakości mieszkania, położone w większości w ramach wieloetapowych osiedli społecznych, pozwalają nam na uzyskanie ponadprzeciętnej rentowności.

Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu

Archicom
57.3

mln zł

zysk netto w 2017 r.

1.65

zł/akcję

dywidenda za 2017 r.

1 431

sprzedanych mieszkań
w 2017 r.

2 000

mieszkań w ofercie

330.3

mln zł

przychody ze sprzedaży w 2017 r.

Najważniejsze wiadomości ze spółki

16.04.2019

Archicom i CBRE – nowy duet na rynku nieruchomości komercyjnych

Grupa Archicom podpisała kompleksową umowę o współpracy z CBRE, w celu zagwarantowania sobie najlepszych możliwości rozwoju na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma doradcza będzie kluczowym partnerem spółki w zakresie leasingu, zarządzania oraz sprzedaży najnowszego projektu biurowego w centrum Wrocławia, przy ul. Traugutta i Pułaskiego — kompleksu City Forum. – Współpraca z firmą CBRE pozwoli nam na […]

czytaj więcej
09.04.2019

Archicom: 484,5 mln przychodów w 2018 r.

  1370 sprzedanych i 1329 przekazanych lokali w 2018 r. Przychody Grupy wzrosły o 46,7% dzięki rekordowej liczbie przekazanych lokali Marża brutto ze sprzedaży na stabilnym poziomie 27,3% Zysk netto niższy o 2,2% r/r z uwagi na zdarzenia jednorazowe w 2017 r. W ofercie ponad 1880 lokali (stan na 31.03.2019 r.) Bank gruntów zabezpiecza budowę […]

czytaj więcej