Ogólnopolski deweloper

Grupa Archicom to ogólnopolski deweloper, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego realizujący projekty także w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. W 2018 roku sprzedaż wyniosła łącznie 1370 lokali, a deweloper przekazał klientom 1329 mieszkań.

Aktywny uczestnik rynku nieruchomości komercyjnych

Archicom zrealizował 5 projektów biurowych, z czego trzy biurowce zostały sprzedane polskim i zagranicznym funduszom inwestującym w nieruchomości, a dwa znajdują się w portfelu Grupy. W czerwcu 2017 r. rozpoczęto realizację City Forum - kolejnej inwestycji biurowej klasy A w centrum Wrocławia, o łącznej powierzchni ok. 24.000 GLA. City One - pierwszy z dwóch budynków kompleksu otrzymał w marcu 2019 r. pozwolenie na użytkowanie.

Strategia dynamicznego rozwoju

Grupa Archicom planuje osiągnąć w 2019 roku wynik sprzedaży na poziomie 1300-1600 mieszkań i przekazać swoim klientom 1500-1600 lokali. Realizacja zakładanych celów będzie możliwa dzięki wykorzystaniu pozycji lidera na rynku wrocławskim, a także dywersyfikacji geograficznej i przygotowaniu oferty dopasowanej do potrzeb lokalnych rynków. Dzięki dobrym wynikom i silnej pozycji gotówkowej deweloper zgodnie z przyjętą polityką wypłaci dywidendę swoim akcjonariuszom.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 roku. Zakończona sukcesem emisja akcji pozwoliła pozyskać nam blisko 72 mln złotych, które zostały przeznaczone na uruchomienie kolejnych etapów inwestycji oraz zakup gruntów pod budowę nowych osiedli.

Władze spółki

Zarząd

Dorota Jarodzka-Śródka

Prezes Zarządu i współzałożyciel Archicom S.A.

Rafał Jarodzki

Wiceprezes Zarządu Archicom S.A

Artur Więznowski

Członek Zarządu Archicom S.A.

Tomasz Sujak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Tomasz Ślęzak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Krzysztof Suskiewicz

Członek Zarządu

Poznaj biografie

Rada Nadzorcza

Artur Olender

Przewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Kazimierz Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom SA

Marek Gabryjelski

I Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Konrad Płochocki

II Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Jędrzej Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Poznaj biografie

Strategia rozwoju

Grupa Archicom od kilku lat jest liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego. W 2017 r. rozpoczęliśmy działalność na 4 nowych rynkach regionalnych i obecnie realizujemy projekty w Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Łodzi. Rozwijamy również swoją działalność na rynku powierzchni komercyjnych i kontynuujemy budowę City Forum – biurowca klasy A zlokalizowanego w centrum Wrocławia, którego budowa ruszyła w czerwcu 2017 r.

Naszą przewagą konkurencyjną jest realizacja osiedli społecznych będących odpowiedzią na  zmieniający się styl życia współczesnych mieszkańców miast oraz ich społecznych potrzeb. Architekci Archicomu zainspirowani najnowszymi trendami w architekturze oraz aktualnymi wynikami badań socjologicznych projektują przestrzenie inspirujące mieszkańców do aktywnego działania oraz planują w ramach osiedli płaszczyzny sprzyjające nawiązywaniu międzyludzkich relacji.

Więcej o strategii

Od lat jesteśmy dynamicznie rozwijającym się deweloperem, liderem wrocławskiego rynku nieruchomości obecnym zarówno w segmencie mieszkaniowym jak i biurowym. Nasza ponad 30-letnia obecność na rynku, architektoniczne korzenie i jedno z największych studiów projektowych we Wrocławiu stanowią unikalne przewagi konkurencyjne. Chętnie kupowane przez naszych klientów wysokiej jakości mieszkania, położone w większości w ramach wieloetapowych osiedli społecznych, pozwalają nam na uzyskanie ponadprzeciętnej rentowności.

Dorota Jarodzka-Śródka, wiceprezes i współzałożyciel Archicomu

Archicom
56.0

mln zł

zysk netto w 2018 r.

1.15

zł/akcję

rekomendowana dywidenda za 2018 r.

1 370

sprzedanych mieszkań
w 2018 r.

27.3%

marży brutto ze sprzedaży w 2018 r.

484.5

mln zł

przychodów ze sprzedaży w 2018 r.

Najważniejsze wiadomości ze spółki

13.02.2020

Archicom publikuje cele na 2020 r. Grupa Archicom zamierza w 2020 r. osiągnąć wynik sprzedaży na poziomie 1.500-1.700 mieszkań i planuje przekazać swoim klientom 1.400-1.600 lokali. – Spodziewamy się kolejnego dobrego roku dla całej branży deweloperskiej. Przewidujemy ze strony klientów wysokie zainteresowanie ofertą rynku pierwotnego, co przy dobrych warunkach makroekonomicznych daje optymistyczne prognozy popytowe. Obok […]

czytaj więcej
08.01.2020

Archicom: 1.462 sprzedane lokale w 2019r.

Grupa Archicom w 2019r. sprzedała łącznie 1.462 lokale i podpisała 1.382 akty notarialne. W czwartym kwartale 2019r. deweloper sprzedał 295 lokali i przekazał klientom 205 mieszkań. – Miniony rok podsumowujemy z dużą satysfakcją. Zrealizowaliśmy zakładane cele sprzedażowe i przekazań aktami notarialnymi, osiągając tym samym rekordowe w naszej historii wyniki. Z optymizmem patrzymy też na 2020 […]

czytaj więcej