Skip to main content

Deweloper a bezpieczeństwo finansowe

Od tego czy wybierzemy wiarygodnego dewelopera nadal zależy, czy nasze pieniądze są bezpieczne.

Ustawa deweloperska nie zabezpieczyła skutecznie wszystkich klientów przed upadłością dewelopera. Jesteśmy w najtrudniejszym okresie dla deweloperów, gdzie wielu z nich walczy o przetrwanie, a wpłaty nabywców najczęściej nie są jeszcze w pełni chronione.
Tak jak zapowiadałem w wielu wcześniejszych publikacjach , sam pomysł ustawy o ochronie praw nabywających mieszkań jest bardzo pożyteczny. Największym grzechem ustawy był brak rozwiązań na okres przejściowy.
Teraz właśnie mamy taki okres, ustawa obowiązuje, na wielu inwestycjach wpłaty klientów nie są objęte jeszcze pełną ochroną. Nowych ofert, z rachunkiem escrow jak na lekarstwo, a co chwilę słyszymy, o trudnościach finansowych kolejnego dewelopera.

Widać nasze władze zauważyły wreszcie ten problem (szkoda, że ponad rok po wejściu w życie ustawy) i na szybko pisane są nowe przepisy na okoliczność upadłości dewelopera. Rozwiązania bardzo ciekawe na przyszłość, ale czy dla kupujących dziś mieszkania nie jest już za późno?

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Upadlosc-dewelopera-nie-bedzie-katastrofa-dla-klientow-2907473.html

Jak sobie mają radzić klienci? Albo nie kupować wcale albo mieszkania na inwestycjach objętych rachunkiem escrow albo wyłącznie od dużych sprawdzonych deweloperów (najlepiej jedno i drugie naraz) .
Więcej na temat ustawy deweloperskiej przeczytasz tutaj.

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie