Skip to main content

Co robić, kiedy stać nas na coraz mniej m2?

Banki coraz mocniej śrubują swoje oczekiwania wobec kredytobiorców kupujących mieszkania. W efekcie możemy pozwolić sobie na zakup mniejszej ilości m2. Jak radzić sobie z taką sytuacją?

Oczywiście możemy wstrzymać się z zakupem i poczekać na lepsze czasy. Czasem jednak mieszkania potrzebujemy już teraz . Bywa, że nie chcemy dłużej mieszkać z rodzicami albo zakup nawet mniejszej ilości m2 niż było to możliwe w czasach prosperity, poprawi naszą obecną sytuację mieszkaniową.

Przede wszystkim projekt mieszkania…

mniej m2, nie musi oznaczać mniejszej ilości pokoi. Wielu deweloperów elastycznie reaguje na sytuację rynkową i proponuje swoim klientom mieszkania o zmniejszonym metrażu przy tej samej ilości pokoi. W takiej sytuacji ważnym jest, aby wybrać projekt mieszkania, który nawet na zmniejszonej powierzchni zapewni pełne funkcje każdego z pomieszczeń. O tym, co powinien zawierać projekt dobrego mieszkania piszemy na naszych stronach internetowych.

… a w zamian za mniejszą przestrzeń mieszkania:

– dobra lokalizacja pozwalająca nam spędzać wolny czas wśród terenów rekreacyjnych, ścieżek rowerowych i zieleni. Stąd też taka popularność mieszkań poza ścisłym centrum, które nie tylko mają niższą cenę za m2, ale również powalają na odpoczynek poza domem,

– przestrzenie osiedlowe bogate w funkcje rekreacyjne takie jak place zabaw, boiska sportowe czy też kluby osiedlowe i fitness do bezpłatnej dyspozycji mieszkańców,

– chronione osiedla, przedłużające terytorium naszej własności, gdzie możemy czuć się bezpiecznie niemal jak we własnym mieszkaniu.

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie