Skip to main content

Archicom wspiera laureatów nagrody WARTO

W środę 8 lutego br. już po raz czwarty wybrano najlepszych młodych artystów. Mecenasem nagrody jest miasto Wrocław, natomiast partnerem firma Archicom.

W tym roku każdy z laureatów otrzymał czek na 10 tys. złotych. Zwycięzcy tegorocznej edycji to:

Kategoria „Sztuki wizualne” – Piotr Kmita: absolwent wrocławskiej ASP, który w swoich pracach korzysta zarówno z technik tradycyjnych, jak i multimedialnych.

Kategoria „Literatura” – Piotr Makowski: urodzony w 1988 r.; ma na koncie dwie książki – „Niektórzy mają się lepiej” i „Soundtrack”.

Kategoria „Teatr” – Maciej Masztalski – szef Grupy Teatralnej Ad Spectatores. Artysta nominowany w każdej dotychczasowej edycji WARTO. Nagrodzony za całokształt działań teatralnych.

Kategoria „Film” – Adrian Panek: absolwent reżyserii na Uniwersytecie Śląskim i architektury na Politechnice Wrocławskiej. Wyreżyserował film „Daas”, opowiadający historię Jakuba Franka, XVIII-wiecznego żydowskiego mesjasza.

Kategoria „Muzyka” – Piotr Damasiewicz: wrocławski trębacz, mistrz muzyki improwizowanej, kompozytor. Zaangażowany w wiele projektów, m.in. Damas Ensemble „Power Of The Horns”.

O wyborze laureatów zadecydowały pasja, talent i umiejętność dotarcia do umysłów i serc publiczności. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy, żeby samych sukcesów!

 

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie