• funkcjonalne rozkłady mieszkań 2-, 3-, 4-pokojowych
 • rozległe ogródki, tarasy i balkony
 • przestronny garaż dla zmotoryzowanych
 • piwnice, rowerownie i wózkownia
 • ekologiczne rozwiązania

Mieszkaniowa wizytówka Wrocławia

Archicom od 10 lat z powodzeniem samodzielnie realizuje osiedla społeczne we Wrocławiu. Klienci cenią sobie kompleksowe rozwiązania w projektowaniu wieloetapowych inwestycji obejmujące m.in. ścieżki rowerowe, kluby fitness czy pomysłowo zagospodarowane tereny zielone. Tym razem firma zdecydowała się zrealizować obiekt w ramach, tworzonego przez Urząd Miasta, projektu Nowe Żerniki. W założeniu mają stać się samowystarczalną dzielnicą w zachodniej części miasta – modelowym osiedlem z kompletną infrastrukturą drogową i społeczną* gwarantowaną przez magistrat. Grono najlepszych wrocławskich architektów i urbanistów stanęło przed wyzwaniem stworzenia przyjaznej przestrzeni do życia i pracy, która wyznaczy trendy dla przyszłych pokoleń projektantów. Na 40 ha terenu Biuro Rozwoju Wrocławia zaplanowało obiekty mieszkalne, kulturalne i edukacyjne*. Wkładem Archicomu w osiedle Nowe Żerniki będzie „Spirala czasu” – budynek znajdujący się w centralnej części I etapu modelowego osiedla.

Wszystko, czego potrzebujesz znajdziesz na osiedlu

Poniedziałek rano – całe miasto już w biegu – Ty kończysz jeść śniadanie i w kapciach odprowadzasz młodszą pociechę do żłobka* na parterze. Do pracy w dojedziesz tramwajem – nie musisz się spieszyć, linie kursują co kilka minut. Kiedy dojeżdżasz do centrum, Twoja druga połowa odwozi właśnie syna do szkoły*, potem wraca do swojego biura. Gdyby jednak zaspali, zawsze możesz liczyć na dziadków, którzy codziennie rano wychodzą na spacer i zajęcia w Domu Kultury*.
Seniorzy raz w tygodniu grają w brydża, by potem spotkać się na kawie i ciasteczku. Wszyscy odruchowo spoglądają na zegarek, bo w samo południe zaczynają się interesujące zajęcia w Domu Kultury*. Później, dziadkowie odbiorą dzieci, w końcu to niedaleko.
Kiedy Ty kończysz pracę, reszta rodziny wspólnie z dziećmi odrabia lekcje i przygotowuje pizzę. Jeszcze tylko 20 minut i jesteś w domu. Notujesz w pamięci, żeby przed wejściem do mieszkania zajrzeć do ogródka społecznego** po listki bazylii.

Spirala czasu – budynek łączący pokolenia

Jedzenie najlepiej smakuje na dworze – dzięki dobrej pogodzie obiad jecie na tarasie. Potem odprowadzasz dzieci na angielski, bo dziadkowie spieszą się na pobliski Stadion. Nagle, dzwonek do drzwi, sąsiedzi wyciągają Cię na zielony taras**, gdzie można odpocząć na leżakach. Widać stąd szpalery drzew i ścieżki rowerowe* wzdłuż głównej ulicy, pobliskie przedszkole i Dom Kultury* z niewielkim jeziorkiem naprzeciwko. Stamtąd spieszysz się do klubu fitness dla mieszkańców piętro niżej, gdzie umówiliście się z partnerem na krótki trening. Późnym popołudniem dajesz się wyciągnąć przyjaciółce na rowery, reszta rodziny w tym czasie odpoczywa na zielonym wewnętrznym podwórku. Dobrze, że jutro weekend.

Słoneczne i przestrzenne mieszkania

Po całym tygodniu pracy w końcu przyszedł czas na relaks w domowym zaciszu. Po wspólnym śniadaniu każdy ma czas dla siebie, a dzięki funkcjonalnemu rozkładowi mieszkania, wszyscy członkowie rodziny mają swoją prywatną przestrzeń. Dziadkowie czytają w swoim pokoju, najmłodsze dziecko śpi, junior bawi się u siebie, a Wy oglądacie ulubiony film w salonie. Rozmawiacie chwilę o znajomych, którzy z Waszego polecenia kupują mieszkanie w programie Friend to Friend. Ponoć ciągle nie mogą się zdecydować czy wybrać to z widokiem na Dom Kultury i jeziorko*, czy to z oknami na szpalery drzew i ścieżkę rowerową*. Z własnych doświadczeń wiecie, że warto zaufać architektowi, za jego radą połączyliście kuchnię z salonem, tworząc przestrzeń integrującą trzy pokolenia domowników. Taras zwrócony ku podwórku zapewnia ciszę i możliwość obserwowania dzieci podczas zabawy. Resztę zaplanowaliście według wrysowanych w rzut mieszkania mebli, dzięki czemu wykorzystaliście potencjał tkwiący w dobrym nasłonecznieniu lokalu.

Bezpieczeństwo transakcji u sprawdzonego dewelopera

Długo zastanawialiście się z partnerem, gdzie kupić drugie mieszkanie. Dziś cieszycie się, że znowu wybraliście Archicom. Firma ma doświadczenie w projektowaniu funkcjonalnych układów mieszkań, sprawdziliście to mieszkając przy ul. Ciepłej. Dzięki możliwości skorzystania z Programu Następne Mieszkanie zaoszczędziliście 2% wartości transakcji, a Doradcy pomogli Wam w sprzedaży dotychczasowego lokalu. Rozwiązania ekologiczne zawsze były dla Was ważne, dlatego doceniliście, że Archicom jako jeden z nielicznych inwestorów sprostał „zielonym” założeniom Nowych Żernik. Projekt kompaktowego budynku wyposażony w panele słoneczne do zasilania części wspólnych, windy odzyskujące energię. Deklarowane rozwiązania dotyczące klubu fitness, rowerowni czy zagospodarowania zieleni** sprawdziliście na własne oczy, odwiedzając znajomych na istniejących osiedlach społecznych – Olimpii Port, Ogrodach Hallera i Czterech Porach Roku. Skorzystaliście również z Doradztwa Kredytowego, dzięki któremu otrzymaliście dogodne warunki spłaty. To co ostatecznie Was przekonało, to lokalizacja – w pobliżu zieleni i Domu Kultury, na kompleksowym osiedlu dobrze skomunikowanym z centrum*. Dziś wiecie, że podjęliście słuszną decyzję.

Wyjątkowość „Spirali Czasu”, to przede wszystkim:

 • ekologiczne rozwiązania: windy odzyskujące energię, panele słoneczne zasilające oświetlenie części wspólnych,
 • funkcjonalne rozkłady mieszkań 2-, 3- i 4-pokojowych
 • rozległe ogródki, tarasy i balkony
 • wyróżniająca się, kompaktowa architektura
 • rozwiązania społeczne w budynku: wspólne zielone tarasy dla mieszkańców, ogródek społeczny, klub fitness
 • przestronny garaż dla zmotoryzowanych
 • piwnice, rowerownie i wózkownia
 • lokale usługowe na parterze
 • żłobek w budynku
 • ogrzewanie z miejskiej sieci ciepłowniczej

Kompleksowe zagospodarowanie osiedla wg zapewnień magistratu obejmuje w I etapie:

 • bezpośrednie sąsiedztwo „Spirali Czasu” – Dom Kultury i tereny rekreacyjne nad jeziorkiem
 • strefy uspokojonego ruchu w pobliżu budynku – woonerf
 • dobrze rozwinięta sieć transportu zbiorowego – tramwaje, autobusy
 • osiedlowe targowisko w pobliżu
 • zielone przestrzenie spacerowe
 • infrastrukturę drogową
 • sieci: elektryczna, ciepłownicza, telefoniczna

W dalszych etapach inwestycji mają powstać m.in.:

 • boisko wielofunkcyjne
 • zespół szkolno-przedszkolny
 • dom seniora
 • park

 

Legenda:
*deklaracje Urzędu Miasta
**deklaracje Archicomu

Czytaj więcej

Z nami to bardzo proste

Nasz konsultant chętnie odpowie na wszystkie pytania.

1

Zadzwoń
661 998 812

Zobacz mieszkanie wzorcowe oraz poznaj okolicę.

2

Obejrzyj

Skorzystaj z kompleksowej obsługi naszych doradców.

3

Zamieszkaj, my załatwimy formalności

Opinie naszych klientów

Ida i Marcin

mieszkańcy Czterech Pór Roku

Polecamy Cztery Pory Roku za place zabaw
i bezpieczeństwo na osiedlu.

Artur

mieszkaniec Loftów Platinum

Wybrałem Lofty Platinum za inspirującą, nieprzeciętną przestrzeń i lokalizację blisko Rynku.

Gosia

doradca Home Broker

Polecam  Ogrody Hallera za wysoką wartość inwestycyjną teraz i w przyszłości. Wybrałam je
z uwagi na bliskość parku Grabiszyńskiego
i ponadczasową architekturę.

Ania i Marek

mieszkańcy Olimpii Port

Wybraliśmy Olimpię Port  za wspaniałą lokalizację przy Sępolnie. Zależało nam na spokojnej okolicy
w otoczeniu zieleni. Znaleźliśmy tu rzetelne doradztwo i pomoc przy wyborze oferty.

Lokalizacja

Spirala Czasu
Rekreacja
Służba zdrowia
Sklepy
Komunikacja
Edukacja