Skip to main content
Wydarzenia

Zapewnimy Łodzi odpowiednie FLOW

Pomagamy zmienić centrum łódzkiej aglomeracji. W sąsiedztwie dworca Łódź-Fabryczna i na terenie rewitalizowanego kompleksu EC-1 wybudujemy FLOW – koncepcję miasta 15-minutowego, które zachęca do mieszkania, pracy i spędzania czasu w obrębie niewielkiego obszaru, aby zmaksymalizować wygodę i wyeliminować potrzebę długotrwałych podróży.

Oprócz pięciu budynków mieszkalnych, a w nich ponad 1,2 tys. lokali, zaplanowaliśmy na terenie całej inwestycji różnorodną zieleń, w tym ogrody fasadowe, park kieszonkowy, ogród wertykalny i woonerf z drzewami o wysokości ponad 3 metrów wkomponowanymi w przestrzeń rekreacyjną. Ponadto nie zabraknie strefy coworkingowej, Klubu Mieszkańca oraz miejsc spotkań i wydarzeń kulturalnych. Teren FLOW zostanie wyłączony z ruchu samochodowego, a wjazd do parkingu podziemnego poprowadzimy z drogi podziemnej w ciągu ulicy Hasa. W garażu znajdą się też stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Kompleks będzie otwarty na miasto i przyjazny dla pieszych i rowerzystów.

W pierwszym oraz drugim etapie projektu powstanie odpowiednio 186 i 314 lokali mieszkalnych, a klucze do nich zaczniemy przekazywać pod koniec przyszłego roku. Kolejne trzy budynki na razie są jeszcze na etapie projektowania przez ekspertów z pracowni PIG Architekci. Na początek zabraliśmy się za realizację obiektu, który powstanie najbliżej dworca Łódź-Fabryczna i będzie nawiązywać wyglądem do infrastruktury kolejowej. Charakterystycznym elementem podium budynku będą stalowe arkady natomiast elewacja zostanie wykończona okładziną klinkieru elastycznego, tynkiem ryflowanym i gładkim w zróżnicowanych odcieniach. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji liczne strefy rekreacyjne i wypoczynkowe, miejsca spotkań i wydarzeń kulturalnych wkomponowane w wewnętrzne dziedzińce. Z myślą o komforcie życia codziennego wdrożymy we FLOW system Blue Bolt, dający m.in. możliwość bezdotykowego otwierania ogólnodostępnych drzwi, bram garażowych czy przywołania windy. W bezpośrednim sąsiedztwie planowanego Rynku Kobro powstanie park kieszonkowy z plenerową siłownią, placem zabaw, ławeczkami i altankami.

Na razie uruchomiliśmy sprzedaż premierowego etapu, a całość będzie gotowa w połowie 2028 roku. Poczujcie z nami klimat FLOW! Poznajcie nasze destinations:

Sprawdź ofertę