Skip to main content
Wydarzenia

Przedświąteczny kiermasz na Fuzji ściągnął tłumy łodzian spragnionych bożonarodzeniowego klimatu

To były niezapomniane dni w wyjątkowym grudniowym czasie. Za nami kiermasz świąteczny w Fuzji czyli w rewitalizowanym przez nas pofabrycznym kompleksie należącym przed ponad stu laty do Karola Scheiblera. W miejscach, w których w przeszłości dominował fabryczny gwar obecnie powstaje wielofunkcyjna zabudowa będąca przez kilka dni scenerią dla stoisk ze smakołykami, ozdobami i pomysłami na prezenty dla najbliższych.

Świąteczna magia zaczęła ogarniać łodzian 5 grudnia. Przy jednym z budynków Fuzji udekorowanym podświetlonymi girlandami i kolorowymi choinkami otworzyło się kilkanaście stoisk z wypiekami, gorącymi napojami, biżuterią, galanterią i oryginalnymi ozdobami świątecznymi. Nie mogło także zabraknąć wsparcia dla osób mających dylemat w co zapakować prezenty dla najbliższych: gustowną torebkę, a może elegancki papier z przyciągającą wzrok kokardą? Ponadto dla wszystkich chętnych dostępne były dwa stanowiska warsztatowe, przy których tworzono ozdoby choinkowe oraz świąteczne. Duże zainteresowanie tymi stoiskami, a przede wszystkim ekspresowe tempo powstawania niepowtarzalnych gadżetów było godne pofabrycznego ducha Fuzji. A wszystko to umilały wszechobecnie odgrywane kolędy i piosenki świąteczne.

Drugi dzień kiermaszu przypadł na Mikołajki. Był to więc idealny moment aby zaprosić wszystkich do Ogrodów Anny i uroczyście zapalić światełka na okazałej choince, która przez najbliższe tygodnie towarzyszyć będzie mieszkańcom Fuzji oraz odwiedzającym kompleks w centrum Łodzi. Tej wyjątkowej chwili towarzyszyło kolędowanie na żywo w wykonaniu absolwentek Akademii Muzycznej. Kolejne dwa dni kiermaszu to m.in. warsztaty z tworzenia biżuterii, naturalnych mydełek, malowania reniferów na talerzach oraz wykonywania szklanych lampionów.

Ostatniego dnia odwiedził nas Duch Świąt, który przy wsparciu instruktorów z Science Parku uczył łodzian produkcji chmur i baniek śnieżnych z wykorzystaniem suchego lodu. Kiermasz zakończył się wspólnym kolędowaniem przy choice.

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy za rok. Wesołych Świąt!

Leave a Reply