Skip to main content

Jeśli zakup mieszkania – to tylko słonecznego

Słoneczne mieszkania są więcej warte i chętniej kupowane

To już nie tylko opinia ekspertów, ale również kupujących mieszkania. Sprawdził  to Home Broker pytając klientów, które mieszkania jest najłatwiej sprzedać.

Szczegóły artykułu pod tym linkiem:  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sloneczne-mieszkanie-sprzedasz-o-dwa-miesiace-szybciej-2767904.html

Najłatwiej, to znaczy najszybciej i w najlepszej cenie. A słoneczne mieszkania sprzedają się dwa razy szybciej i o około 20 tysięcy drożej niż mieszkania słabiej nasłonecznione.

Absolutnie zgadzamy się z ta analizą. Ona zresztą przyświeca nam przy wyborze każdej nowej lokalizacji pod inwestycję mieszkaniową oraz podczas projektowania budynków. Robimy to tak, aby każde mieszkanie miało zapewnione komfort świetlny.

Olimpia Port słoneczną mariną

Doskonałym tego przykładem jest osiedle Olimpia Port, zlokalizowane tuż przy Odrze, wśród licznych terenów rekreacyjnych, a co najważniejsze – położone względem rzeki tak, że znajduje się ona od południowej strony osiedla. Dzięki temu mieszkania skierowane w strony Odry mają zarówno okna jak i balkony skierowane na najbardziej
nasłonecznione strony świata, czyli południowo-wschodnią i południowo-zachodnią.

Znajdująca się obecnie w sprzedaży faza osiedla obejmująca budynki S5, S6, oraz S 7 doskonale obrazuje walory usytuowania budynków z południowym widokiem w stronę Odry, gdzie większość mieszkań zorientowanych jest na stronę południową, wschodnią i zachodnią, a te nieliczne mieszkania, których część wychodzi na stronę północną i tak zawsze przynajmniej pokój dzienny ma od nasłonecznionej strony świata. Natomiast wszystkie lokale mają usytuowane balkony od nasłonecznionych stron.

Warto o tym pamiętać, szczególnie teraz, kiedy badania statystyczne potwierdziły, że takie nieruchomości są droższe i chętniej poszukiwane.

Nie każda marina z widokiem na słońce

Nie każda marina we Wrocławiu ma to szczęście, aby widoki z mieszkań były jednocześnie słoneczne i z widokiem na Odrę. Jeśli działka, na której buduje deweloper jest usytuowana  tak, że rzeka znajduje się po jej północnej stronie, wówczas nie mamy co liczyć na to, że będziemy mieć piękny słoneczny taras z relaksującym widokiem. Musimy wykonać wyboru: albo widok na Odrę albo
słońce na tarasie. To samo dotyczy okien wychodzących z mieszkania: albo mamy pokój dzienny słoneczny albo z widokiem na Odrę. Warto to wziąć pod wagę poszukując nowego mieszkania.

Wraz z nadchodzącą wiosną życzymy samych słonecznych zakupów.

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie