Skip to main content

Jak urządzić balkon za mniej niż 1 300 zł?

Miejsce popołudniowych drzemek, rozmów do nocy lub wakacyjny salon, w którym wypijesz kawę i przejrzysz wiadomości. Nawet mały balkon daje duże możliwości. Jak go zaaranżować z pomysłem i za rozsądne pieniądze? Łapcie balkonowe inspiracje!

Gołą stopą, czyli podłoga na balkon

W zakresie standardów wykończenia  balkonu przynależącego do nieruchomości, zwykle możemy liczyć na płytę betonową, na której w trakcie urządzania mieszkania położymy podłogę. Podczas wyboru materiałów warto zwrócić uwagę na jakość i cenę oraz rozpatrzyć kwestie utrzymania czystości oraz tego, czy przyjemnie będzie chodzić się po balkonie boso . Jeśli planujemy urządzić wszystko sami, koniecznie sprawdźmy sposób montażu podłogi na balkon.  W naszej aranżacji zdecydowaliśmy się podest balkonowy  montowany „na klik”. Kupiony w jednym z popularnych marketów budowlanych za 79,90zł/mkw.

Rajski ogród, czyli rośliny na balkon

Zieleń, podobnie jak muzyka, łagodzi obyczaje. Odpowiedni wybór roślin może odmienić odbiór każdej przestrzeni – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Doniczki z ziołami, kwiaty na balkonie czy pnąca się winorośl, to przyjemny dla oka widok za oknami.  „Mały miejski ogródek” na wyciągnięcie ręki to szansa na doprawienie przygotowanych potraw świeżym rozmarynem, oregano czy miętą. Ilość roślin powinna być dostosowana do przestrzeni jaką dysponujemy. Zaplanuj jej tyle, aby stanowiła ważny element balkonu, ale nie przytłaczała. Ceny roślin w sklepach ogrodniczych to od kilku do kilkunastu złotych, ale miły sąsiad lub przyjaciele na pewno chętnie podzielą sadzonkami za darmo. Pamiętaj, aby wybrać gatunki, które dobrze znoszą polskie warunki pogodę. W proponowanej aranżacji balkonu zdecydowaliśmy się na zakupy w internetowym sklepie ogrodniczym, płacąc w sumie 35 zł. Doniczki na balkon zakupiliśmy w markecie budowlanym poniżej 50 zł.

Komfort i funkcjonalność, czyli meble na balkon

Wybierając stolik i krzesła na balkon warto mieć na uwadze, jak dużą przestrzeń mamy do dyspozycji. Aranżacja małego balkonu wymaga rozwiązań mobilnych. Warto zainteresować się meblami na kółkach lub składanymi, które łatwo przesunąć lub przenieść, w momencie gdy nie są nam niezbędne. Zastosowanie panelu naściennego pozwoli łatwo podwiesić zakupione sprzęty. Jeśli balkon jest niezadaszony, postaw na materiały odporne na opady i skoki temperatur, jak np. technorattan lub stal malowana proszkowo. Ceny mebli balkonowych są zróżnicowane. Dobry stolik można znaleźć za ok. 200 zł, a solidne krzesła na balkon to wydatek zaczynający się od 100 zł/szt. W naszej aranżacji zakupiliśmy zestaw mebli w szwedzkim sklepie meblowym poniżej 450 zł.

Klimat i przytulność, czyli dodatki na balkon

Przyjemny ciepły wieczór, kieliszek wina i ulubiona książka. A może szybka poranna kawa z widokiem na zieleń i nasze osiedle? Pomysłów na spędzania czasu na balkonie może wiele, podobnie jak sposobów na jego aranżację. Pomysłowo dobrane dodatki pozwolą stworzyć miejsce unikatowe – takie, które dokładnie odpowiada naszym potrzebom. Ciepły chodniczek, kolorowe poduszki, latarnia wypełniona świeczkami i mała szklarnia stworzy prawdziwy klimat hygge. Wybierając detale na balkon warto pamiętać o warunkach pogodowych, z jakimi będą się spotykać na co dzień. Zestaw dodatków zakupiliśmy poniżej 350 zł na aukcjach internetowych i dużych sklepach budowlanych.

> POBIERZ LISTĘ ZAKUPÓW <<

Szukasz mieszkania z balkonem?

Wybierz je z oferty nowych mieszkań z balkonem Archicomu.

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie