Skip to main content

Horowitz w Loftach Platinum

Ryszard Horowitz, urodzony 5 maja 1939 roku w Krakowie, a od końca lat 50. mieszkający i tworzący w Nowym Jorku wybitny fotografik i fotograf, przybył do Polski, by odebrać doktorat honoris causa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Mimo napiętego kalendarza, dzień po spektakularnej wystawie na 48. piętrze Sky Tower, odwiedził w niedzielę 7 października oddane niedawno do użytku Lofty Platinum przy ul. Inowrocławskiej 21. Wraz z towarzyszącą mu rodziną i wspólnie z Zarządem Grupy Archicom – Dorotą i Kazimierzem Śródkami oraz Rafałem Jarodzkim – a także z byłym rektorem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu prof. Konradem Jarodzkim oraz prezesem fundacji Cztery Strony Kultury Waldemarem R. Płusą odwiedził zmodernizowany budynek historycznej destylarni braci Wolff.

W świeżo wykończonym Klubie Mieszkańca obejrzał film z organizacji wystawy „W pionie, w poziomie, w przestrzeni”, dzięki uprzejmości pana Aleksandra Berki odwiedził jeden z pierwszych, całkowicie już wykończonych loftów, a następnie w jednym z surowych jeszcze penthouse’ów i z widokiem w kierunku Ślęży zjadł lunch, opowiadając o swojej pasji do fotografii i malarstwa, a także dzieląc się swoją opinią o roli artysty i sztuki w życiu współczesnych metropolii. Z dużym zainteresowaniem śledził wkomponowane w industrialny charakter loftów dzieła wrocławskich twórców – betonowe finisze, malarstwo ścienne czy elementy metaloplastyki, ceramiki i rzeźby.

Dzień później, w poniedziałek 8 października, w obecności prezydenta Bronisława Komorowskiego odebrał doktorat honoris causa w Auli Leopoldina, by następnie zainaugurować drugą już z kolei wystawę swoich prac, zorganizowaną tym razem w salach Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Ryszard Horowitz ostatnie dni swojego pobytu spędził, zwiedzając atrakcje Dolnego Śląska i rozmawiając o przyszłych projektach, które mógłby zrealizować w Polsce. Jutro wyjeżdża do Paryża. Zainteresowanych jego twórczością zapraszam do odwiedzenia oficjalnej strony artysty ( http://ryszardhorowitz.com/), a także do obejrzenia filmu z wizyty w Loftach Platinum:

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie