Skip to main content

Dlaczego warto wybrać mieszkanie gotowe do odbioru?

Poszukując mieszkania od dewelopera, często stajemy przed wyborem pomiędzy mieszkaniem w trakcie realizacji a gotowym do odbioru. Za każdym z nich stoi szereg korzyści, a wybór uzależniony jest często od sytuacji życiowej, finansowej czy zawodowej. Gotowe mieszkania cieszą się stałym zainteresowaniem klientów, którzy muszą szybko zmienić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania, wyjeżdżają do innego miasta w celach zawodowych czy edukacyjnych, chcą zmienić metraż na większy lub chcą się usamodzielnić. Innymi słowy, mieszkania gotowe do odbioru to ciekawa propozycja dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą czekać. To również bezkompromisowy i atrakcyjny produkt dla inwestorów, bowiem mieszkania niezmiennie stanowią konkurencyjne narzędzie inwestycyjne bez względu na sytuację rynkową.

Gotowy produkt, a motywacje zakupowe

Przed podjęciem decyzji warto wiedzieć, że proces budowlany trwa średnio ok. 18 miesięcy. Kupując mieszkanie w początkowej fazie realizacji inwestycji, klient może liczyć na atrakcyjną ofertę cenową, szeroki i komfortowy wybór lokali pod kątem lokalizacji w budynku z uwzględnieniem stron świata, piętra, metraży, układu, dostępności miejsc postojowych i wielu innych. Wybór na wczesnym etapie budowy gwarantuje rezerwację wymarzonego widoku z okien czy ogródka. Wraz z postępem prac budowlanych te kryteria wyboru mocno się zawężają. Wówczas istotne jest, aby kupować mieszkanie od dewelopera, który gwarantuje funkcjonalność i wysoką jakość projektu każdego mieszkania. Dla Klienta oznacza to wybór układu mieszkania tak samo wartościowego na każdym etapie. Oczywiście pozostałe kryteria z czasem mocno się zawężają. Kupno gotowego lokalu to dla klientów komfort szybkiej finalizacji transakcji, natychmiastowego odbioru kluczy i rozpoczęcia wykańczania lokalu. W ofercie deweloperów można znaleźć coraz częściej mieszkania wykończone pod klucz, w ich przypadku przeprowadzka jest możliwa zaraz po zakupie. Wolne mieszkania na zakończonych inwestycjach mają co prawda wyższą cenę za metr kwadratowy, natomiast idą za tym inne benefity dla kupujących.

Mieszkań gotowych do odbioru dziś jest na rynku stosunkowo niewiele. W IV kwartale 2019 roku w ofercie wrocławskich deweloperów znalazły się 432 mieszkania (źródło: Raport Emmerson – Pierwotny Rynek mieszkaniowy Wrocławia – IV kw. 2019), a na rynku ogólnopolskim 4024 mieszkania (źródło: Raport JLL Rynek mieszkaniowy w Polsce Q4 2019). To produkt deficytowy, który stale cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ od dłuższego czasu na rynku nieruchomości tempo wyprzedaży mieszkań jest duże. Klienci, którzy rozważają zakup takiego mieszkania, doceniają możliwość obejrzenia osiedla i samego lokalu. Już na miejscu oceniają układ i planują funkcje, odwiedzają każdy kąt, sprawdzają widok z okna i balkonu oraz doceniają walory otoczenia inwestycji – to pozwala podjąć im ostateczną decyzję. Mieszkanie oddane do użytkowania klienci poznają “na żywo”, mogą wyobrazić sobie ostateczny efekt po aranżacji przestrzeni, a także “siebie” w codziennych sytuacjach. Gotowe mieszkania to dobra alternatywa dla tych klientów, którzy nie chcą lub nie mogą długo czekać na lokal ze względów finansowych. Pogodzenie spłaty kredytu za nowe M i wynajmowanie obecnego mieszkania stanowi zbyt duże obciążenie dla budżetu domowego. Wówczas kupno gotowego lokalu pozwala płynnie i bezboleśnie finansowo przejść przez cały proces. Odchodzi również obowiązek pokrycia ubezpieczenia pomostowego, ponieważ inwestycja po zakończonej budowie, zostaje przekazywana do Zarządcy.

Tylko funkcjonalne układy – uniwersalna wartość naszych mieszkań

Poszukując gotowego mieszkania, warto rozważyć ofertę dewelopera, który świadomie i z pełną odpowiedzialnością tworzy produkt odpowiadający trendom i oczekiwaniom klientów. Archicom wywodzący się z pracowni architektonicznej i posiadający ponad 30-osobowy sztab architektów na pokładzie przykłada największą uwagę do funkcjonalności układów mieszkań. Dzięki temu klienci nie są zmuszani do kompromisowych wyborów na poziomie funkcjonalności mieszkania przy zaawansowanym etapie realizacji. Wzorcowe układy, łatwe do aranżacji, z optymalnym metrażem, w których klient wykorzystuje każdy metr, za który zapłacił, bronią się w każdej sytuacji. Niezależnie od otoczenia rynkowego, tak uniwersalny i funkcjonalny produkt – pewny i dostępny od ręki – będzie odporny na wahania koniunktury. Funkcjonalne mieszkania na dobrze zagospodarowanych osiedlach z czasem zyskują na wartości.

Zakup inwestycyjny – pewność zwrotu transakcji

Mieszkania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów. W zależności od segmentu, lokale zakupione w Archicomie w celach inwestycyjnych stanowią nawet do 18% całej oferty na danej inwestycji. Lokując swoje oszczędności w nieruchomość, mamy pewność zabezpieczonego kapitału i stabilnego zwrotu. Wartość dodaną stanowi atrakcyjna lokalizacja inwestycji, która jest jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przez najemców. Uniwersalne, ergonomiczne układy naszych mieszkań są gwarancją szybkiego zaadoptowania ich pod wynajem dla singla, studentów, pary czy rodziny z dzieckiem. Przeprowadzone przez nas badania dowodzą, że kryteria wyboru zarówno dla inwestorów jak i klientów prywatnych są podobnie zdefiniowane – klienci o różnych motywacjach zakupowych dopuszczają drobne kompromisy, jednak wymagają uniwersalności, funkcjonalności i atrakcyjnego wykończenia. To pokazuje, w jaki sposób produkt przechodzi metamorfozy i łatwo adoptuje się do różnych scenariuszy – coraz częściej mieszkania kupione początkowo w celach inwestycyjnych, z czasem zaczynają służyć osobistym celom rodzinnym.

Mieszkanie tylko od sprawdzonego dewelopera – bezpieczeństwo transakcji

Zakup mieszkania to ważna życiowa decyzja, związana z wieloma oczekiwaniami, a także kompromisami. To również znaczące obciążenie budżetu, dlatego wybierając mieszkanie, warto dokładnie zweryfikować stabilność i wiarygodność dewelopera. Najbezpieczniej zdecydować się na zakup lokalu od inwestora, który intensywnie działa na rynku od kilkudziesięciu lat i zbudował silną pozycję lidera. Wieloletnie doświadczenie Archicomu zdobyte w okresach ekonomicznych zawirowań, pozwoliło wypracować odpowiednie praktyki. Firma jest spółką giełdową, co czyni ją transparentną i wiarygodną dla banków, udzielających kredytów hipotecznych klientom. Od wielu lat jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich i korzysta z kodeksu dobrych praktyk, wypracowanego wspólnie z innymi deweloperami. Stawia na długofalową strategię projektowania mieszkań oraz osiedli dalekich od ekstrawaganckich rozwiązań czy przeskalowanych metraży. Projektuje produkt, który jest niezmienną wartością – funkcjonalne i praktyczne mieszkania, na odpowiednio skomunikowanym i zagospodarowanym osiedlu. Kupując mieszkanie w Archicomie, masz pewność bezpiecznej i przejrzystej transakcji.

Podsumowanie

Bez względu na to, czy wybierzemy gotowe mieszkanie, czy to w trakcie realizacji zawsze zyskamy produkt wartościowy i bezkompromisowy. W Archicomie stale badamy preferencje zakupowe naszych klientów. Wiemy, jak zmienia się ich styl życia, na jakich inwestycjach chcą mieszkać, jakich szukają udogodnień. Tworzymy uniwersalne mieszkania, dopasowane do zróżnicowanych oczekiwań. Projektujemy kompletne osiedla, które są realizacją naszej strategii tworzenia miejsc przyjaznych mieszkańcom. Jesteśmy świadomi, że zakup nowego lokalu to długofalowa decyzja uzależniona od wielu czynników – dlatego maksymalnie dbamy o komfort naszych klientów, tworząc zróżnicowany, ale stabilny produkt, który w każdym czasie będzie nie tylko zabezpieczeniem hipotecznym, ale również rozsądną inwestycją.

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie