Skip to main content

Deweloper przyjazny – czyli jaki? cz. 1 z 4

Przyjazny deweloper to taki, który dba o klienta, starając się ułatwić mu proces dokonana transakcji i co najważniejsze oferuje mu produkt dobrej jakości, bezpieczny od strony prawnej. Dzisiaj niemal każdy deweloper walczy o uwiarygodnienie swojej pozycji rynkowej. Pokazuje swoje osiągnięcia, chwali się zdobytymi nagrodami. Jest to bardzo cenne, bo  oznacza stabilizację rynku, który w ciągu minionych 10 lat mozolnie wypracowywał własne standardy oraz ukazuje, iż klienci stali się bardziej czujni i wymagający. Co decyduje o tym, że deweloper postrzegany jest jako przyjazny ?

Kompleksowa obsługa
Przyjazny deweloper daje coś więcej niż tylko produkt, jakim jest mieszkanie. Przede wszystkim zapewnia klientowi maksymalny komfort zakupu i profesjonalną pełną obsługę posprzedażową. Przeprowadza klienta przez skomplikowany proces inwestycyjny i oferuje pomoc długo jeszcze po nim. Kompleksowa opieka nad klientem od momentu pierwszego kontaktu z firmą poprzez zakup mieszkania, aż do zawiązania wspólnoty mieszkaniowej jest łatwiejsza w sytuacji, gdy deweloper dysponuje odpowiednim zapleczem w postaci własnej pracowni projektowej, działu realizacji inwestycji, działu sprzedaży i obsługi klienta, pionu prawnego i administracyjnego lub na stałe współpracuje z odpowiednimi branżami. Dzięki temu jest w stanie sprawnie zorganizować całe przedsięwzięcie i zaoferować klientowi wysokiej jakości produkt i poziom obsługi przez cały ciąg procesu inwestycyjnego. Dodatkowo ma wpływ na ostateczny kształt produktu. Własna doświadczona pracownia projektowa umożliwia realizację projektu powstałego w oparciu o wytyczne działu sprzedaży odnośnie zapotrzebowania rynku, a przede wszystkim uwzględniające wymagania i oczekiwania klientów. Dzięki takiemu doświadczeniu i współpracy można uzyskać optymalne rozwiązania projektowe uwzględniające zasady ergonomii. Mieszkania w efekcie finalnym są funkcjonalne, przestronne łatwe do aranżacji – nie wymagają „ulepszeń”. Sztuką jest pogodzić życie w wielkim mieście z zapewnieniem intymności i dostępem do zieleni, kompleksową zabudowę z opcją bezpieczeństwa, przestronność i komfort mieszkania z jego ceną rynkową, nowoczesne projekty z ekologią. Tylko wieloletnie doświadczenie i ścisła  współpraca pracowni projektowej, działu realizacji inwestycji oraz działu obsługi klienta  pozwala tworzyć produkty zoptymalizowane pod wglądem oczekiwań klienta i efektywności finansowej.

Przyjazne kształtowanie przestrzeni
Deweloper, który jest jednocześnie projektantem, zazwyczaj posiada większe ambicje niż tylko zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych. Zależy mu nie tylko na tym żeby sprzedać mieszkanie, lecz aby tak ukształtować przestrzeń, by była funkcjonalna i przyjazna człowiekowi. Sposób zaprojektowania przestrzeni ma bezpośredni wpływ na kształtowanie się i jakość relacji międzyludzkich. Gdy przestrzeń jest harmonijna i kameralna, z dziedzińcami, placami, skwerami pełnymi zieleni,  z czytelnym układem urbanistycznym, ludzie znajdują miejsca spotkań i czują się w niej bezpiecznie. Gdy mają dobrze zaprojektowane mieszkanie to czerpią radość z jego użytkowania. A jeśli z jakiś powodów muszą je sprzedać, to uzyskują wysoką gratyfikację finansową. Te założenia są szczególnie ważne dziś, gdy mieszkania stały się wartością inwestycyjną, a koszty ich nabycia stale rosną.
Przyjazny deweloper, któremu zależy na określonym kształcie projektu poświęca niewspółmiernie dużo czasu na dopracowanie szczegółu przy projektowaniu osiedli. Choć wydłuża to proces projektowania i wprowadzenia mieszkań do sprzedaży, to docelowo pozwala wykreować lepszy i bardziej ekonomiczny produkt. Wysoka cena metra kwadratowego zmusza klientów do bardzo przemyślanych decyzji, w których takie kryteria jak prestiżowe lokalizacje, atrakcyjna architektura oraz komfort i funkcjonalność będą gwarancją satysfakcji dziś i zabezpieczeniem finansowym jutro.

Czytaj dalej.

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie