Skip to main content

3 sprawdzone triki przy aranżacji małej kuchni

Meble na wymiar – więcej miejsca do przechowywania

W małej kuchni warto zdecydować się na meble na wymiar –będą nieco droższe niż meble kuchenne ikea czy innej sieciówki, ale warto traktować to jako inwestycję.

Na niewielkiej przestrzeni, jak nigdzie indziej, każdy metr na wagę złota. Dzięki meblom na wymiar lepiej wykorzystasz niewielkie serca Twojego domu.

Zabudowa kuchenna pod sufit pozwoli Ci zwiększyć przestrzeń do przechowywania. No i nie trzeba będzie odkurzać góry szafek na święta.

Jeśli zagospodarowujesz narożniki w kuchni– wykorzystaj je do przechowywania! Systemy  narożne i cargo pozwolą zmagazynować jeszcze więcej kuchennego sprzętu. Zadbaj o to.

Mobilne kuchenne aranżacje

Pamiętaj, że niewielka przestrzeń wymaga dobrze dobranych mebli kuchennych. Wybierz takie,  które są mobilne i mogą spełniać różne funkcje.

Stół ze składanym blatem po złożeniu zajmie zdecydowanie mniej miejsca niż zwykły, a doskonale spełni swoje funkcje.

Ogranicz liczbę krzeseł, z których korzystasz na co dzień. Postaw na składane rozwiązania, które zawsze możesz wyjąć kiedy przyjdą goście. Gdy nie będą potrzebne, przechowasz je w szafie lub w kasecie łóżka.

Postaw na prostotę – podkreśl to co ważne

Zwykle proste rozwiązania sprawdzają się najlepiej. W małej kuchni nie ma miejsca na przesadę, w niej każdy przedmiot musi mieć swoje miejsce.

Własny projekt pozwoli Ci stworzyć coś wyjątkowego, a doświadczony stolarz doradzi najlepsze rozwiązanie. Jeśli chcesz się wyróżnić – zrób to poprzez dodatki.  Gdy najdzie Cię ochota na zmiany – łatwo i tanio zmienisz oblicze swojej kuchni marzeń.

Mała kuchnia – ulga dla portfela

Niewielka przestrzeń pozwoli ograniczyć koszty wykonawstwa. Chcąc je ograniczyć  – warto poszukać promocji. Coraz więcej firm wykańczających mieszkania pod klucz, a także sprawdzeni deweloperzy oferują rozwiązania, na których możesz wiele zyskać.

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie