Skip to main content

Przedszkole Magellan – przyjazne miejsce dla najmłodszych

Przedszkole Magellan to długo wyczekiwany punkt na mapie tej części miasta. Ulokowany na Swojczycach południowych, na rozwijającym się osiedlu, gdzie żyje już ponad 500 świeżo wprowadzonych mieszkańców, zaprasza kolejnych, małych gości. O tym, co oferuje to miejsce rozmawiamy z Michałem Mazurem z Familijnego Wrocławia – organizacji, która jest operatorem placówki.

Przedszkole ma charakter publiczny i jest dedykowane także dla okolicznych
dzielnic. Wiemy, że interesują się nim mieszkańcy Strachocina, Wojnowa,
którzy mijają codziennie osiedle w drodze do centrum miasta…

– Do przedszkola Magellan mogą uczęszczać dzieci w wieku od 3-5 lat, zamieszkałe na terenie Gminy Wrocław. Dlatego mieszkańcy innych osiedli, takich jak Strachocin, Wojnów czy Swojczyce mogą zapisywać swoje pociechy do Magellana. Placówka podzielona jest na dwa oddziały – integracyjny, z miejscami dla dzieci z niepełnosprawnością słuchową, do którego możemy przyjąć dwadzieścioro dzieci w tym pięcioro z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz nieintegracyjny, w którym dysponujemy dwudziestoma pięcioma miejscami. Magellan jest placówką publiczną, dlatego pobyt dziecka jest bezpłatny – rodzice płacą jedynie za wyżywienie maluchów. Niewątpliwie atutem przedszkola są także godziny otwarcia – od 6.30 do 17.30 – rodzice, którzy dowożą dzieci z innych osiedli nie będą mieli problemu z odebraniem swoich podopiecznych po godzinach pracy.

Jakie warunki trzeba spełnić, by pociecha mogła korzystać z Magellana?

Najważniejsze aby dziecko było w wieku od 2,5 do 5 lat i mieszkało na terenie Gminy Wrocław. Po podjęciu decyzji i wyborze przedszkola Magellan, rodzice wypełniają odpowiedni formularz, w którym zawarte są pytania o wszystkie istotne informacje – dlatego nie ma konieczności przynoszenia np. zaświadczeń o zarobkach. W przypadku, gdy chcemy zapisać dziecko z niepełnosprawnością słuchową do oddziału integracyjnego, należy pamiętać o dostarczeniu odpowiedniego orzeczenia lekarza-specjalisty.

Magellan, jak Pan wspomniał, to dwa oddziały – jaki program jest 
przewidziany dla każdego z nich?

Każdym z oddziałów opiekuje się nauczyciel i pomoc nauczyciela – tworząc
zespół, który doskonale się uzupełnia. Oprócz opieki wykwalifikowanej kadry, dzieci z obu oddziałów biorą udział w bezpłatnych zajęciach z logopedą, otoczone są także opieką psychologa. Natomiast w oddziale integracyjnym maluchy z niepełnosprawnością słuchową mają do dyspozycji pomoc surdopedagoga. Ponadto raz w tygodniu wszyscy podopieczni Magellana uczęszczają na bezpłatne lekcje języka angielskiego. Najważniejsza jest jednak zabawa, bo to poprzez nią dzieci najszybciej się uczą i odkrywają świat. A w przerwach pomiędzy odkrywaniem, nauką i zabawą – przedszkole oferuje smaczne i pożywne posiłki: pierwsze i drugie śniadania, dwudaniowe obiady oraz podwieczorki, przygotowywane przez profesjonalną i doświadczoną firmę cateringową.

Niewątpliwą zaletą jest fakt, że startujecie Państwo w nowej tkance
miasta, na strzeżonym osiedlu, w świeżo oddanym budynku. Pomieszczenia są
utrzymane w stylu marynarskim i robią świetne wrażenie. Jak reagują
dzieciaki i co oferuje infrastruktura obiektu?

Dzieci przychodzą do Magellana z prawdziwą przyjemnością, ciekawe nowych wrażeń. Każdy dzień spędzony w przedszkolu jest dla nich niezwykłą przygodą. Wystrój placówki i jej morska stylistyka inspirują do zabaw i pobudzają wyobraźnię. Jednocześnie opieka kreatywnej kadry daje poczucie bezpieczeństwa i stwarza familijną atmosferę. Przedszkole ulokowane jest w nowoczesnym budynku, z przestronnymi, jasnymi salami, estetycznym i kolorowym wnętrzem. Należy też wspomnieć o nowoczesnych pomocach dydaktycznych i zabawkach, dzięki którym spędzanie czasu w Magellanie jest dla najmłodszych jeszcze bardziej atrakcyjne i ciekawe.

A na co mogą liczyć najmłodsi, gdy dopisuje piękna pogoda?
Magellan dysponuje nowoczesnym, przestronnym placem zabaw – ze zjeżdżalniami, piaskownicami i huśtawkami. Zadbaliśmy, aby każdy z elementów placu był wykonany według najwyższych standardów bezpieczeństwa i funkcjonalności. Dlatego w przypadku pięknej pogody – dobra zabawa dla dzieci gwarantowana. Poza tym osiedle Olimpia Port zlokalizowane jest w wyjątkowo pięknym i urokliwym miejscu, w związku z czym dzieci pod opieką kadry opiekuńczej chętnie wybierają się na spacery po okolicy.

Przedszkole jest nowe, ale Familijny Wrocław ma bogate doświadczenie w prowadzeniu tego typu przedsięwzięć…

Familijny Wrocław, jako Dolnośląski Oddział Fundacji Familijny Poznań, prowadzi we Wrocławiu 5 Żłobków, 16 Punktów Przedszkolnych, 7 Publicznych Przedszkoli i 2 Szkoły Podstawowe. Ponadto zostaliśmy wyróżnieni nominacją w najważniejszym z regionalnych wyróżnień: Dolnośląskim Kluczu Sukcesu, w kategorii: Najlepsza dolnośląska organizacja pozarządowa, natomiast nasze placówki zajęły trzy pierwsze miejsca w plebiscycie Super Przedszkole 2014. W chwili obecnej pod naszą opieką przebywa łącznie ponad 1 550 dzieci, co jest najlepszym dowodem na zaufanie, którym obdarzyli nas rodzice.

Pytanie w imieniu potencjalnie zainteresowanych rodziców – czy są jeszcze 
miejsca i z kim kontaktować się, by nasze dziecko mogło dołączyć do małych
Magellanów? 

Tak, przedszkole Magellan dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Aby zapisać dziecko do przedszkola, należy skontaktować się z sekretariatem Magellana – nr. tel. 533 335 482, e-mail: magellan@familijny.wroclaw.pl, a po uzgodnieniu terminu – odwiedzić sekretariat przedszkola (ul. Marca Polo 21) i wypełnić formularz zgłoszeniowy – i to wszystko. Serdecznie zapraszamy!

Dziękujemy za rozmowę i do zobaczenia na Olimpii Port!

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie