Skip to main content

Osiedla bez lasów anten telewizyjnych

Prosty, szybki i nielimitowany dostęp do nowoczesnych technologii, informacji i rozrywki jest dziś dobrem pożądanym, choć nie wszędzie powszechnie dostępnym. W Grupie Archicom wychodzimy z założenia, że ten trend jest bliski również naszym Klientom. Z drugiej strony, dla wielu coraz ważniejsza staje się możliwość kontrolowania dostępu do telewizora, zwłaszcza w odniesieniu do dzieci.

Dlatego wypracowujemy takie standardy wyposażenia naszych obiektów (anteny, urządzenia, okablowanie, gniazdka), które nie tylko umożliwią dostęp do technologii, ale i zapewnią możliwość ich rozwoju we własnym „M”. Lata doświadczeń na realizowanych wieloetapowo osiedlach pokazują jak w soczewce, w jakim tempie zmieniają się wraz z rozwojem technologii oczekiwania klientów w zakresie dostępu do mediów.

 

Naszym celem jest być krok przed tymi potrzebami, zapewniając jak największą swobodę i możliwość wyboru z bogatej oferty programowej. Dziś rynek oferuje cyfrową telewizję naziemną, telewizję satelitarną, odbiór szerokiej oferty platform cyfrowych czy wreszcie telewizję kablową. Chcemy gwarantować dostęp zarówno do oferty różnych operatorów i firm teleinformatycznych, jak i wyboru odpowiedniej technologii przesyłu i odbioru sygnału telewizyjnego.

Równie istotne pozostają dla nas względy estetyczne. Szczególnie zależy nam na efekcie elewacji bez rozprzestrzeniania się dodatkowych, indywidualnych anten montowanych przez  mieszkańców na dachach i balkonach. Te działania mogą prowadzić do uszkodzenia izolacji i przegród budowlanych, zwłaszcza jeśli instalacja anten prowadzona jest przez przypadkowe osoby w sposób nieprofesjonalny.

 

 

Opracowane przez Grupę Archicom rozwiązania powodują, że nasi Klienci nie są zainteresowani budowaniem własnej instalacji antenowej. Nie muszą tego robić, a decyzje dotyczące wyboru technologii i dostawcy mogą podejmować zarówno indywidualnie, jak i w ramach Wspólnoty Mieszkaniowej, w obrębie już istniejących instalacji.

Standardem na inwestycjach Archicomu jest dostęp w każdym mieszkaniu:

  • do sygnału cyfrowej telewizji naziemnej, przy czym gniazda telewizji naziemnej są łączone ze sobą (gniazdka przelotowe). To ułatwia zastosowanie gniazd również w przypadku podłączenia instalacji do operatora osiedlowej telewizji kablowej.
  • do sygnału telewizji satelitarnej z dwóch satelitów (standardowo umożliwiających równoczesny odbiór programów z satelity Astra i Hot Bird). Zawsze istnieje możliwość ustawienia anten na inną satelitę.

Montaż w pokoju dziennym każdego mieszkania dwóch niezależnych gniazdek TV SAT umożliwia jednoczesne nagrywanie i oglądanie różnych programów telewizyjnych. Daje również wiele innych możliwości, np. bezproblemowe uruchomienie funkcji Picture in Picture.

Po stronie Klienta pozostaje więc jedynie zakup dowolnej klasy tunera telewizji satelitarnej lub dekodera wybranego dostawcy np. Telewizji N, Polsatu itp., po podpisaniu stosownej umowy.

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie