Skip to main content

Wyniki konkursu:

Zwycięzca Mocno Studio

Doceniając pomysłowość i kreatywność ponad 100 uczestników konkursu przyznaliśmy także dwa wyróżnienia:

Wyróżnienie Karolina Krajewska, znakomicie.studio

Wyróżnienie Joanna Wójcik

Za wszystkie zgłoszenia serdecznie dziękujemy!

Konkurs ma charakter OTWARTY!

Przedmiotem konkursu jest wykonanie projektu murala, który ozdobi cztery ściany budynku garażu wolnostojącego na osiedlu ZENIT, zlokalizowanym w Łodzi przy ul. Widzewskiej.

Wymiary ścian, na których docelowo znajdzie się mural w przybliżeniu wynoszą*:
– ściana pierwsza, główna – 1623 x 1315 [cm]
– ściana druga – 695 x 1435 [cm]
– ściana trzecia – 448 x 1435 [cm]
– ściana czwarta –  440 x 1430 [cm]

*Dokładne wymiary ścian znajdują się w załączonym schemacie:

Wymiary ścian

Mural swoją treścią i obrazem powinien nawiązywać do charakteru osiedla Zenit (https://echo-zenit.pl/) i współgrać przynajmniej z jednym z kluczowych wyróżników inwestycji:

Dobrostan (wellbeing) – wspólne przestrzenie dające możliwość relaksu i odprężenia, kontakt z naturą, strefy jogi i medytacji

Archicom Smart i Archicom Life Services – udostępniane przez dewelopera usługi i udogodnienia takie jak: osiedlowy hub mobilności, zasilanie zieloną energią części wspólnych, ładowarki do samochodów elektrycznych, system zarządzania inteligentnym domem

Lokalna mikrowspólnota – infrastruktura integrująca sąsiadów oraz okolicznych mieszkańców: półki do wymiany książek, półprywatny plac zabaw, aleja główna otwarta na lokatorów sąsiednich osiedli, ogródki społeczne i szklarnie

Projekt muralu powinien uwzględniać miejsce na żywą i pnącą roślinność, ale nie narzucamy jej umiejscowienia w projekcie. Wkomponowanie żywej roślinności powinno współgrać z całością kompozycji artystycznej.

Mile widziana jest także inspiracja kolorami osiedla Zenit jednak nie jest to warunek konieczny.

Prace konkursowe wykonane dowolną techniką należy przesłać za pośrednictwem formularza  w formacie pdf lub png o wadze maks. 20 MB z dopiskiem „Mural na Zenicie”.

Prace można przesyłać do 31 maja 2024 r.

Laureat I miejsca otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 PLN. Organizator przewiduje przyznanie maksymalnie dwóch nagród dodatkowych w kwocie po 1000 PLN.

Oprócz nagrody finansowej gwarantujemy możliwość zamieszczenia na muralu danych identyfikujących autora projektu (imię i nazwisko lub pseudonim).

Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 10 czerwca 2024 roku.

Dokumenty wymagane dla uczestników konkursu:

RegulaminKolorystyka ZenituPobierz zdjęcia garażu