Skip to main content

Jak podłączyć prąd w mieszkaniu?

Jedna z podstawowych rzeczy, bez których remont nowego mieszkania jest niemożliwy! Gdzie załatwić podłączenie licznika? Jakie są formalności? Wszystko to znajdziesz w naszym poradniku!

ODBIÓR MIESZKANIA

Mieszkanie w stanie deweloperskim posiada niezbędne instalacje elektryczne pozwalające doprowadzić prąd do gniazdek. W momencie odbioru mieszkanie nie zawsze jest wyposażone w licznik energii elektrycznej. Jeśli deweloper go nie zamontował – musisz to zrobić samemu.

Po pomoc zwróć się do dystrybutora energii elektrycznej na danym terenie. U niego przepiszesz licznik na siebie, lub umówisz jego montaż.

JAKIE DOKUMENTY ZABRAĆ?

Zanim wybierzesz się do wybranego dystrybutora energii przygotuj koniecznie:

– Kartę Danych Technicznych, czyli tzw. „zieloną kartę”, którą dostaniesz w trakcie odbioru mieszkania. Dystrybutor odczyta z niej m.in. informacje o typach przyłączy, parametrach jakościowych energii, czy lokalizacji układu pomiarowo-rozliczeniowego.

– Akt własności nieruchomości – umowę deweloperską lub akt przenoszący własność poświadczony notarialnie. Na jego podstawie dystrybutor prądu potwierdzi, że jesteś (współ)właścicielem mieszkania. Dzięki temu może zamontować licznik energii elektrycznej.

– Dowód osobisty lub paszport – na jego podstawie dystrybutor potwierdzi Twoje dane osobowe.

– Pełnomocnictwo – jeśli działasz w imieniu właściciela mieszkania. Na jego podstawie dystrybutor będzie mógł podpisać z Tobą umowę. Pełnomocnictwo nie musi być poświadczone notarialnie. Powinno zawierać dane osobowe pełnomocnika, właściciela mieszkania i podpis właściciela nieruchomości.

 

Pamiętaj!

W przypadku, gdy właścicielem nieruchomości jest jedna osoba, umowa będzie zawarta na właściciela. W sytuacji, gdy nieruchomość jest współwłasnością – umowa może zostać zawarta na jednego ze współwłaścicieli lub wszystkich.

GDZIE I JAK ZAŁOŻYĆ PRĄD W MIESZKANIU?

Prąd w mieszkaniu jest niezbędny, natomiast sposób jego załatwienia różni się w zależności od miejscowości, w której zamieszkasz.

WROCŁAW: JAK ZAŁOŻYĆ PRĄD W MIESZKANIU DEWELOPERSKIM?

Z kompletem dokumentów zgłoś się do Biura Obsługi Klienta dystrybutora energii elektrycznej. We Wrocławiu jest to:

Tauron Dystrybucja S.A.

  1. Legnickiej 60a
  2. Menniczej 20

Tam podpiszesz umowę dystrybucyjną.

Z podpisaną umową dystrybucyjną możesz udać się do firmy, z którą podpiszesz umowę sprzedaży energii elektrycznej – na rynku działa ich kilka. To sprzedawca energii elektrycznej zapewni prąd w gniazdkach. Możesz załatwić tę sprawę na dwa sposoby:

– zwrócić się z tym do dystrybutora. Zawierając kompleksową umowę rachunki za prąd i korzystanie z sieci dystrybucyjnej otrzymasz na jednej fakturze.

– zdecydować się na usługi konkurencji działającej w mieście. Wówczas otrzymasz dwie faktury – jedną od dystrybutora, drugą od sprzedawcy energii elektrycznej.

Kwestie związane z prądem możesz załatwić online. We Wrocławiu oszczędzisz sporo czasu wybierając się do nich osobiście.

Decyzję pozostawiamy Tobie.

 

Pamiętaj!

Kwestie prądu możesz załatwić w dowolnym punkcie dystrybutora lub online. Jeśli mieszkasz w innym mieście niż to, w którym zlokalizowane jest Twoje przyszłe mieszkanie –nie ma problemu.

ILE ZAJMUJE MONTAŻ LICZNIKA ENERGII ELEKTRYCZNEJ?

Sam montaż licznika nie trwa długo, ale po zawarciu umów przyjdzie Ci czekać na montera. Maksymalnie trwa to do 14 dni, w zależności od obłożenia pracowników dystrybutora. Najczęściej w ciągu 4-6 dni monter zapuka do Twoich drzwi.

W trakcie montażu musisz być obecny w mieszkaniu. Po jego zakończeniu podpiszesz protokół i sprawdzisz czy licznik został podłączony prawidłowo.

Mając dostęp do prądu możesz ruszać z wykańczaniem swojego nowego mieszkania!

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie