Skip to main content

Jak ochłodzić mieszkanie w upał? 5 sprawdzonych sposobów

Kiedy temperatura w mieszkaniu daje się nam we znaki, czas sięgnąć po sprawdzone sposoby na ochłodzenie! Sprawdź jak obniżyć temperaturę w pokoju i cieszyć się chłodem w mieszkaniu, gdy żar leje się z nieba.

Wietrz mieszkanie wcześnie rano i późno w nocy

Korzystaj z momentów, w których na dworze panuje przyjemny chłód. Otwórz wszystkie okna i zrób przeciąg. Wpuść zimne powietrze do mieszkania, a kiedy wychodzisz do pracy „zamknij” je w mieszkaniu.  Kiedy wrócisz, temperatura w domu będzie niższa niż na dworze. Unikaj wietrzenia mieszkania w ciągu dnia

Opuszczone żaluzje pomogą ochłodzić mieszkanie w upalne dni   

Jeśli mieszkasz na parterze – zasłoń rolety zewnętrzne, gdy wychodzisz do pracy. Jeśli na piętrze – pomyśl o montażu refleksoli lub markizy. W ciągu dnia opuszczaj żaluzje wewnętrzne lub zasłoń zasłony. W ten sposób do mieszkania wpadać będzie mniej światła, dzięki czemu powietrze w środku nie będzie się tak nagrzewać. To sprawdzony sposób na ochłodzenie mieszkania bez klimatyzacji, ale wymaga od Ciebie konsekwencji.

Unikaj dogrzewania mieszkania

Wiele z naszych codziennych czynności podnosi temperaturę w mieszkaniu, jeśli zbliżają się upały staraj się ich nie wykonywać. Koniecznie zaplanuj swoje posiłki. Wybieraj potrawy, które nie wymagają długiego pieczenia lub smażenia. Jeśli możesz przygotuj coś na kilka dni, dzięki czemu zminimalizujesz czas, w którym będziesz dogrzewać mieszkanie. Pomyśl też o posiłkach, które możesz spożywać na zimno, jak sałatki, zimne przekąski czy chłodnik.  Ostatecznie – jedz na mieście lub zamawiaj jedzenie z dowozem.

Wentylator – urządzenie, które wie jak schłodzić pokój

Oddech w najgorętsza dni może zapewnić wentylator. Urządzenie zapewnia ruch powietrza w pomieszczeniu, co przy bezwietrznej,upalnej pogodzie robi kolosalną różnicę. Rynek oferuje bardzo szeroki wybór wentylatorów, przed zakupem warto pomyśleć, o miejscu w którym będziemy przechowywać sprzęt, gdy temperatura wróci do normy.

Montaż klimatyzacji – pewny sposób na ochronę mieszkania przed upałem

Z klimatyzacją w mieszkaniu letnie upały nie będą Ci straszne. Kilka kliknięć pilotem pomoże szybko schłodzić pokój podczas letnich upałów. Pamiętaj tylko, że zdrowa różnica pomiędzy temepraturą wewnątrz mieszkania i na zewnątrz nie powinna przekraczać 5-6 stopni. Inaczej – katar masz jak w banku. Jeśli zastanawiasz się czy w Twoim mieszkaniu montaż klimatyzacji jest możliwy – sprawdź instrukcję użytkowania mieszkania otrzymanej od dewelopera. Klienci Archicomu znajdą ją w Panelu Klienta.

Niezależnie od sposobu, który wybierzesz na ochłodzenie mieszkania – pamiętaj o piciu dużej ilości wody w upalne dni.

Jakie są Twoje sposoby na obniżenie temperatury w mieszkaniu? Na propozycje czekamy na nie w komentarzach!

Bądźmy w kontakcie

Bądźmy w kontakcie

Archicom w mediach społecznościowych

Jesteśmy tam gdzie Ty. Obserwuj nas, żeby zawsze wiedzieć, co nowego planujemy.

Archicom w obiektywie