West House nadal z sukcesem komercjalizowany

Data publikacji: 2014-04-24

Nasz najemca z West House, firma Objectivity Bespoke Software Specialists w krótkim okresie po wprowadzeniu się do budynku zdecydował się na wynajęcie kolejnych 2 000 m kw. w powstającym II etapie tego biurowca. W sumie będzie zajmować niemal 4 000 m kw.

Dobrana powierzchnia zgodnie z planem będzie gotowy do użytku pod koniec III kwartału 2014 roku. Biurowiec położony przy ul. Strzegomskiej 142A we Wrocławiu, wchodzi w skład – realizowanego przez grupę Archicom – nowoczesnego kompleksu West Forum. Docelowo będzie się składał z 6-8 budynków, w ramach których powstanie ok. 80 000 m kw. Rozwijanie tak dużych kompleksów daje firmom możliwość dowolnego powiększania powierzchni.

West House to dopracowana w szczegółach oferta komercyjna, dedykowana szczególnie podmiotom, które planują dymaniczny rozwój pod jednym adresem. W II etapie budynku West House 1B dostępne jest nadal ok. 4.000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej – to zaledwie 30 % całkowitej powierzchni najmu budynku, która przy obecnym zainteresowaniu potencjalnych najemców ma szansę zostać skomercjalizowana w całości do końca 2014 roku.

Obok wysokich standardów (klasa A) i parametrów ekologicznych (precertyfikacja LEED Gold), to rozwój w obrębie tej samej kondygnacji stał się kluczem do biznesowej ekspansji OBSS. Poziomy dobór powierzchni powoduje, że firma może funkcjonować w ramach jednego organizmu. Najemcy chwalą sobie też niskie koszty eksploatacji, łatwość aranżacji wnętrz, dostęp do światła dziennego z każdego stanowiska pracy i dwa duże parkingi.

Obecnie trwają prace miasta nad projektem przedłużenia istniejącego fragmentu buspasa na ul. Strzegomskiej w stronę centrum. Archicom jest entuzjastą tego pomysłu. Wspieramy też miasto w koncepcji udrożnienia ulic Otyńskiej i Fabrycznej jako alternatywnego szlaku komunikacji. Duży atut przyległej infrastrutkury stanowiłoby również uruchomienie pomiędzy kompleksami West Forum i IBM stacji Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej, która byłaby przystankiem na osi Dworzec Główny – Port Lotniczy.

West House 1B uzyskał tytuł Biurowca Roku  2013 w konkursie zorganizowanym przez serwis „e-biurowce”. Uznany został za najciekawszy i najbardziej atrakcyjny biurowiec, którego budowa zakończyła się w ubiegłym roku.

Powrót do aktualności