Spirala Czasu – nowa inwestycja Archicomu na Nowych Żernikach

Data publikacji: 2015-07-10

Spirala czasu to nowa inwestycja Archicomu zlokalizowana na terenie modelowego osiedla – Nowe Żerniki.

Nowe Żerniki mają korespondować z założeniem wystawowego osiedla WUWA, tworząc tym samym nową, samowystarczalną dzielnicą w zachodniej części miasta z kompletną infrastrukturą drogową i społeczną. Wrocławski magistrat planuje w ramach Nowych Żernik budowę obiektów edukacyjnych, kulturalnych i mieszkalnych.

Dodatkowym atutem przedsięwzięcia jest doskonała lokalizacja osiedla – w pobliżu Stadionu Miejskiego, z dostępem do bazy rekreacyjnej oraz rozbudowanego systemem komunikacji zbiorowej.

Inwestycja Archicomu – Spirala Czasu – znajduje się w centralnej części Nowych Żernik, w sąsiedztwie zaplanowanego Domu Kultury i małego zbiornika wodnego, które będą jednym z ciekawszych miejsc na osiedlu.
Projekt Spirali Czasu wyraża ideę integracji i powrotu do modelu rodziny wielopokoleniowej. Inwestycja swoimi metrażami, przeglądem form i funkcji oferuje mieszkanie dla każdego pokolenia i odpowiadające różnym stylom życia.

Dla przyszłych mieszkańców przygotowano ustawne i dobrze nasłonecznione mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe z ogródkami, tarasami lub balkonami. W podpiwniczonym budynku zastosowano windy odzyskujące energię, a na dachach zaplanowano lokalizację paneli słonecznych zasilających oświetlenie części wspólnych, co nie tylko realizuje ekologiczne założenia osiedla Nowe Żerniki, ale będzie się przekładało bezpośrednio na niższe koszty eksploatacji części wspólnych.

W parterze budynku Spirali Czasu znajdą się lokale usługowe, w tym jeden przystosowany do potrzeb żłobka. Dla zmotoryzowanych przygotowano rozległy garaż oraz miejsca parkingowe. Archicom zadbał również o mieszkańców wybierających dwa zamiast czterech kółek, lokalizując terenie inwestycji aż 70 miejsc parkingowych dla rowerów.

Doświadczenie Archicomu w projektowaniu osiedli społecznych będzie procentowało także w przypadku Spirali Czasu. Przykładem mogą być chociażby zaplanowane rozwiązania takie jak: wspólne zielone tarasy dla mieszkańców, ogródek społeczny czy klub fitness.

Zgodnie z planami Urzędu Miasta w pobliżu inwestycji znajdzie się również lokalny bazarek oraz ulice z uspokojonym ruchem. W planach jest również nasadzenie szpalerów drzew wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. W dalszych etapach osiedla miasto planuje m.in. boisko wielofunkcyjne, dom seniora, zespół szkolno-przedszkolny i park. W pobliżu inwestycji znajduje się również bogata baza rekreacyjna w postaci wakeparku na Gliniankach i rozbudowanej sieci tras rowerowych biegnących w stronę Maślic. Sprawny dojazd do centrum jest możliwy zarówno samochodem, tramwajami, autobusami, ale także pociągiem, dzięki pobliskiemu węzłowi multimodalnemu Wrocław Stadion.

Powrót do aktualności