Osiedle Łąkowa to przyjazne miejsce do życia w sercu Łodzi – na granicy Polesia i Śródmieścia. W ramach osiedla powstało 290 wygodnych i ustawnych mieszkań w czterech budynkach – zarówno kompaktowe kawalerki i lokale 2-pokojowe, jak i większe mieszkania 3- i 4-pokojowe, z prywatną przestrzenią na świeżym powietrzu w postaci balkonu, ogródka lub tarasu.

Inwestycja wpisuje się w proces rewitalizacji Łodzi – osiedle powstało bowiem na terenach byłej Fabryki Towarów Bawełnianych. Dawnym terenom poprzemysłowym nadana została nowa funkcja mieszkaniowa, a dzięki zastosowanym materiałom elewacyjnym oraz wkomponowaniu fragmentów pozostałych murów w architekturę osiedla i bryły budynków, inwestycja stanowi połączenie nowoczesności z historycznym otoczeniem.

Najmłodszym mieszkańcom Osiedla Łąkowa zadedykowano bezpieczną przestrzeń zabaw wewnątrz osiedla, a zlokalizowane wokół placu zabaw ławeczki pozwalają wygodnie odpoczywać ich rodzicom. Wjazd na osiedle regulują szlabany, dostęp do przestrzeni dla mieszkańców ogranicza osobom postronnym ogrodzenie osiedla, a w każdej klatce schodowej mieści się wózkownia i rowerownia.