• Najlepszy Projekt Mieszkaniowy w Polsce, III Miejsce, OtoDom 2013
  • Osiedle najlepiej wpisane w miasto, II Miejsce, Plebiscyt Osiedla 25-lecia Gazety Wrocławskiej, 2014
  • Najlepsza Inwestycja Mieszkaniowa we Wrocławiu 2014, I Miejsce, magazyn Estate
  • Inwestycja Roku 2014, Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej

Kiedy około dekadę temu Archicom nabył pierwszą działkę nad kanałem Żeglugowym, idea stworzenia położonej na nadodrzańskim bulwarem dzielnicy, nawiązującej do koncepcji miasta-ogrodu, wydawała się marzeniem nieokreślonej przyszłości. Jednak po przedstawieniu władzom Miasta pomysłu całego założenia,  zgodnego z obecną polityką władz Wrocławia i – szerzej – za  sprawą zwrotu  w świadomości samych Wrocławian – projekt reurbanizacji tego odcinka Odry powoli nabiera kształtów. Z punktu widzenia jakości życia punktów odniesienia nie trzeba szukać aż tak daleko. Po drugiej stronie kanałów leży Sępolno, wybudowane w latach 1919-1935 osiedle, oparte na koncepcji miasta-ogrodu, charakteryzujące się luźną, niską zabudową, a przede wszystkim znacznym udziałem przestrzeni publicznych i terenów zielonych.  Wizja przyświecająca nam przy opracowywaniu koncepcji dla Olimpii Port doskonale współgra z tak charakterystycznym dla całej Wielkiej Wyspy genius loci.

Szybko rozwijająca się Olimpia Port stanowi kameralną, głównie czterokondygnacyjną zabudowę  wkomponowaną w przestrzeń parków, placów oraz pasów zieleni z ciągami komunikacyjnymi dla  pieszych i rowerzystów. Docelowo będzie to nowa, samowystarczalna dzielnica. Stanowi system przestrzenny nie tylko ułatwiający codzienne funkcjonowanie, ale i sprzyjający integracji społecznej.  Inwestycja jest od 4 lat najchętniej wybieraną inwestycją we Wrocławiu.

Dominantami osiedla będą dwa place: pierwszy o charakterze reprezentacyjnym, usługowo handlowym, drugi – w głębi osiedla nad rzeką, w formie architektury portowej, gdzie dominują funkcje rozrywki , gastronomi i rekreacji. Wzdłuż głównych ulic i bulwarów powstają ciągi handlowe ze sklepami i usługami. W przyszłych etapach osiedla powstanie przystań portowa dla kajaków i małych jednostek pływających,  a zacumowane przy brzegu barki zaadaptowane do funkcji rozrywkowych otworzą nowe możliwości wypoczynku i aktywnego  korzystania z wody.  Tuż spod drzwi własnego mieszkania można będzie rozpocząć wycieczkę kajakiem po Odrze lub rowerem na pobliską Wyspę Opatowicką. Albo dalej: kilometrami ścieżek rowerowych wzdłuż Odry – za miasto lub do wrocławskiego Rynku.

Do dyspozycji mieszkańców jest klub mieszkańca, fitness, strefa grilla, boisko do gry w piłkę, pływające pomosty i ścieżki rowerowe. Inwestycja jest całodobowo chroniona. Budynki mieszkalne powstają w sąsiedztwie starodrzewia lub nadrzecznej promenady, co umożliwia wybór mieszkania z wymarzonym widokiem za oknami. Place zabaw dla dzieci znajdą się w zasięgu monitoringu kamer ochrony. Niska zabudowa, niestandardowe, większe odległości między budynkami i ich przemyślane usytuowanie względem stron świata sprawiają, że mieszkania są jasne i słoneczne.