• Słoneczne mieszkania 2-,3-,4- i 5-pokojowe
  • Niespotykanie duże balkony i ogródki
  • Strefa rekreacji, plac zabaw
  • Monitoring 24h
  • Zaplecze handlowo-usługowe

Wielowymiarowa przestrzeń do życia
Trzy wymiary to przy projektowaniu podstawowa perspektywa. W Archicomie, patrząc na architekturę jako siłę oddziałującą na mieszkańców, dostrzegamy w niej również „czwarty wymiar”. Wymiar niemierzalny wprost, lecz odczuwalny w codziennym życiu i architekturze. Wzajemne przenikanie się różnych przestrzeni, to sposób kształtowania pozytywnych emocji i budowania więzi społecznych. Osiedle Czwarty Wymiar to kontynuacja założeń przyjętych w naszej wcześniejszej inwestycji na Nowych Żernikach, jaką jest Spirala Czasu. Myślą przewodnią dla obu projektów była koncepcja osiedla modelowego, której idee i wartości są bliskie zarówno projektantom jak i klientom. Obecni mieszkańcy docenili w niej nowoczesne podejście do kreowania przestrzeni miasta, inicjatywy prospołeczne oraz wykorzystanie założeń ekologicznych.

Ułatwienia życia codziennego
Wyobraź sobie miejsce, w którym każdego dnia budzisz się w dobrym nastroju. Światło wpadające do Twojej sypialni zachęca do wyjścia na zewnątrz. Przygotowujesz śniadanie z zakupionych w pobliskim bazarku świeżych produktów. Nie martwisz się, że nie zdążysz zawieźć dzieci do przedszkola – przecież jest tuż obok Twojego osiedla. Po drodze spotykasz życzliwych sąsiadów. Do pracy możesz wybrać się tramwajem – linie do centrum kursują co kilka minut z przystanku zlokalizowanego 100 metrów od progu mieszkania. Jeśli wolisz poranną przejażdżkę rowerową – nic nie stoi na przeszkodzie. Twój jednoślad czeka w bezpiecznej rowerowni.  Po pracy, kiedy Twoje pociechy wciąż nie straciły energii – pobliski plac zabaw z karuzelą, piaskownicą i bieżnią zajmie ich czas, a Ty złapiesz oddech w zazielenionej strefie wypoczynku. Wieczorem wybierzesz się do pobliskiego domu kultury, gdzie wspólnie z przyjaciółmi możecie np. obejrzeć film.

Słoneczne mieszkania i przestrzeń za oknem
Postawiliśmy na sprawdzone rozwiązania projektowe i chętnie wybierane przez naszych klientów metraże. Odpowiedzią na potrzeby komfortu dla większych rodzin są układy 3 i 4-pokojowe. Dla osób planujących zakup pierwszego mieszkania idealne będą ustawne 2 pokoje. Punktowy układ zabudowy inwestycji Czwarty Wymiar pozwolił na stworzenie narożnych mieszkań, którym rytmu nadają duże okna doświetlające wnętrza. Inwestycja  oferuje wyjątkowo przestronne balkony (do 28m2), które ozdobione roślinami w naturalny sposób powiększają Twoją przestrzeń. W przydomowym ogródku (40m2 do 150m2)  otoczonym płotkiem i żywopłotem pięknie prezentować się będą zarówno kwieciste nasadzenia jak i własne warzywa.  Estetyka każdego detalu subtelnie łączy się z zielenią dookoła – nadając całości niezwykłego charakteru. Przestrzenie między trzema budynkami oraz niewielka różnica wysokości terenu tworzą kameralne wnętrza o zróżnicowanym charakterze. Wewnątrz osiedla znajdują się rozwiązania rekreacyjne dla małych i dużych mieszkańców. Przyjemną atmosferę dopełniają liczne drzewa oraz zieleń dekoracyjna trzcinników, szałwii oraz laury wiśniowej.

Przestrzeń wzmacniająca więzi
Jeśli zechcesz, masz szansę stać się częścią proaktywnej społeczności, która ceni i dba o miejsce, w którym żyje. Do Twojej dyspozycji są wspólne przestrzenie zielone, bazy sportowe oraz place zabaw – służące integracji nie tylko najmłodszych mieszkańców osiedla. Centralnym punktem sprzyjającym wspólnym inicjatywom będzie realizowany przez magistrat dom kultury zlokalizowany w przebudowanym schronie. Całokształt architektury i estetyka otoczenia zachęcają do indywidualnych i  społecznych aktywności.

Lokalizacja sprzyjająca rekreacji
Modelowe osiedle Nowe Żerniki to jednostka, której celem jest podnoszenie jakości życia mieszkańców. Podążając wzdłuż  zielonych osi osiedla możesz zrobić zakupy w kameralnych sklepikach lub skorzystać z oferty punktów usługowych. Jeżeli lubisz grać w piłkę lub tenisa, tuż za rogiem znajdujesz boiska i korty tenisowe. Twoje pociechy spędzą kreatywnie czas na placu zabaw i bieżni okrytej bezpieczną nawierzchnią. Lato, plaża, słońce…? Pewnie! W pobliżu znajduje się kąpielisko Glinianki. Zlokalizowane w promieniu kilku kilometrów parki i tereny zielone – Park Tysiąclecia, Las Kuźnicki czy Park Pilczycki – to świetny teren do rodzinnych spacerów lub wycieczek rowerowych.

Inicjatywa i rozwiązanie docenione w branży
Przedsięwzięcie Nowe Żerniki zostało zapoczątkowana w 2011 roku przez miasto Wrocław, Dolnośląską Okręgową Izbę Architektów RP oraz wrocławski oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Inicjatywa ta otrzymała w 2017 nagrodę ISOCARP – za najbardziej innowacyjny projekt miejski. Koncepcja odpowiada na potrzeby nowoczesnych mieszkańców Wrocławia, tworząc przyjazne miejsce do życia i pracy oraz realizując założenia ekologiczne magistratu.