Patronat i mecenat

MECENAT KULTURALNY

Działamy we Wrocławiu od niemal 30 lat i z duma możemy stwierdzić, że nasze działania to coś więcej niż działania klasycznych deweloperów. W widoczny sposób pragniemy przyczyniać się do kreowania kulturalnego oblicza naszego miasta. Dlatego też, tak ważnym elementem misji naszego zespołu jest kształtowanie przestrzeni wokół, tak by była coraz piękniejsza. Nieustannie angażujemy się w działalność kulturalną i wprowadzamy sztukę w przestrzeń miasta. Kierunek tych działań wynika wprost z naszych architektoniczno-artystycznych korzeni. Jesteśmy przekonani, że obcowanie ze sztuką podnosi jakość codziennego życia. Czujemy potrzebę dzielenia się tym, co uważamy za warte promowania.

  • Tereny naszych osiedli, a także zakątki w przestrzeni publicznej to miejsca, w których mieszkańcy miasta spotkać mogą rozmaite rzeźby, zarówno młodych, obiecujących twórców jak i artystów o wyrobionej renomie (Pociąg do Nieba, Zabłąkana chmura, Pod Jabłonią, Mama i ja).
  • Jesteśmy partnerem wydarzeń kulturalnych ważnych dla tradycji i tożsamości wrocławian (nagroda Warto).
  • Współorganizujemy spotkania autorskie, wystawy i wernisaże (Leonardo – geniusz i jego machiny, wystawy wrocławskich malarzy).
  • Przestrzenie naszych budynków udostępniamy twórcom, otwierając drogę nowej jakości i nieoczywistym rozwiązaniom (W pionie, w poziomie, w przestrzeni).
  • Organizujemy konkursy popularyzujące sztukę (konkurs „Rzeźba miejska – ofensywa sztuki”).
  • Wspieramy przedsięwzięcia mające na celu restauracje ważnych dla miasta obiektów (Pałac królewski we Wrocławiu, Skarby Wrocławia w Muzeum Miejskim).

Szukamy pretekstów, by pobudzać kreatywność oraz popularyzować wiedzę o sztuce i architekturze (Archicooking, czyli gotowanie architektury w przestrzeni publicznej).