Grupa Archicom po I półroczu 2015r. nadal liderem na rynku

Data publikacji: 2015-07-07

W I półroczu 2015r. 280 klientów zakupiło nieruchomości od Archicomu, czyli o 9 % więcej niż w analogicznym okresie w 2014r. Wszystko wskazuje na to, że pozycja lokalnego lidera na rynku nieruchomości – utrzymywana przez Grupę Archicom od czterech lat – jest niezagrożona.

Coraz większym zainteresowaniem w ofercie Archicomu cieszą się osiedla społeczne, co znajduje realne odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży. Ich głównym założeniem jest tworzenie więzi sąsiedzkich, których zawiązywaniu mają sprzyjać przestrzenie spotkań takie jak: place zabaw, kluby fitness czy kluby mieszkańca. W ofercie powiły się też nietypowe rozwiązania np. osiedlowa plaża i miejsce w garażu podziemnym w cenie mieszkania na Słonecznych Stabłowicach.
Zdecydowanie większą popularnością cieszą się mieszkania o dużej powierzchni i wyższym standardzie. To oferta skierowana do klientów szukających nie tylko dużych metraży, łatwości w aranżacji mieszkań według własnych potrzeb, ale i wyjątkowych miejsc na mapie Wrocławia.

W pierwszym półroczu 2015r. Grupa Archicom wprowadziła do sprzedaży dwie inwestycje o podwyższonym standardzie. Cztery kameralne wille miejskie na osiedlu Ogrody Hallera weszły w skład ostatniego etapu inwestycji. Klienci szukający mieszkań nad Odrą mogą wybierać spośród układów 2-,3- i 4-pokojowych w budynkach Olimpii Port Waterfront. W znajdującym się bezpośrednio przy rzece budynku zlokalizowano tylko 4 mieszkania na kondygnacji, a dzięki przemyślanej architekturze każde mieszkanie posiada balkon z widokiem Odrę. Do wyłącznej dyspozycji mieszkańców zaaranżowana została również zielona przestrzeń tarasowa na dachu, skąd rozpościera się widok na leżące po drugiej stronie Odry Sępolno.

W nadchodzącym półroczu Grupa Archicom planuje poszerzenie oferty o 5 nowych inwestycji mieszkaniowych. Będą to m.in. nowy etap Olimpii Port – najchętniej wybieranej inwestycji mieszkaniowej w mieście, Spirala Czasu – inwestycja w ramach modelowego osiedla Nowe Żerniki i nowa propozycja na Krzykach.

Grupa Archicom prężnie działa również na rynku nieruchomości komercyjnych. Świadczyć może o tym sprzedaż budynku West House 1b zrealizowanego przez dewelopera w ramach West Forum Business Centre we Wrocławiu. Obiekt kupiła spółka GNT Ventures Wrocław, wchodząca w skład irlandzkiej grupy kapitałowej GNT, do której należy m.in. galeria handlowa Madison w Gdańsku oraz kompleks biurowy BPH Office Park w Gdańsku. Transakcja została sfinalizowana pod koniec lutego br., a jej wartość nie została ujawniona.

Powrót do aktualności