Mieszkanie w rozliczeniu

Mieszkanie w rozliczeniu krok po kroku

Jeśli już posiadasz własne mieszkanie, w razie nowej sytuacji życiowej możesz zamienić je na inne. Właśnie z myślą o tych, którzy rozważają zakup następnego lokum, Archicom wprowadził specjalny program Mieszkanie w rozliczeniu.

Dzięki naszej współpracy z ekspertami rynku nieruchomości i instytucjami finansowymi, proponujemy pomoc w skoordynowaniu całego procesu zakupu nowego mieszkania i sfinansowania go środkami ze sprzedaży starego. Dajemy komfort i pewność, że odpowiadające Ci nowe mieszkanie nie zostanie sprzedane do czasu opuszczenia dotychczasowego.

Komfort wyboru nowego mieszkania

Dzięki programowi Mieszkanie w rozliczeniu, jako klient Archicomu, masz możliwość zarezerwowania interesującego mieszkania do czasu zrealizowania transakcji sprzedaży starego. Wiedząc już, gdzie będziesz mieszkać, masz czas, aby spokojnie zadbać o wszelkie formalności związane z transakcją sprzedaży oraz ewentualnym kredytem.

Bezpłatna obsługa, wycena i pomoc w sfinalizowaniu transakcji

W pierwszej kolejności otrzymujesz bezpłatną obsługę w najbardziej renomowanych biurach nieruchomości we Wrocławiu. Tam nasi partnerzy-eksperci dokonują wyceny sprzedawanej nieruchomości oraz określą realny dla aktualnej sytuacji rynkowej czas, jaki jest potrzebny na jej sprzedaż.

System płatności dostosowany do czasu sprzedaży

Podpisując umowę przedwstępną, bierzemy więc pod uwagę czas sprzedaży i dostosowujemy do niego system płatności. Jeśli dodatkowo na pokrycie różnicy w cenie planujesz zaciągnąć kredyt, nasi doradcy finansowi pomogą w jego uzyskaniu i wynegocjowaniu najkorzystniejszych warunków. Weź pod uwagę, że wartość starego mieszkania stanowi już spory wkład własny dla banku. Oszacowana cena, jaką możesz uzyskać ze sprzedaży starego mieszkania, zostaje odjęta od ceny zakupu nowego. Na powstałą różnicę bank udziela kredytu hipotecznego.
Jeśli znajdzie się kupiec gotowy zapłacić ustaloną wspólnie cenę, pozostaje tylko czekać na ostatnią transzę z banku i planować przeprowadzkę do nowego mieszkania.

Brak ryzyka i kosztów manipulacyjnych

Nie ponosisz żadnego ryzyka. Gdyby nie doszło do transakcji w ustalonym przez obie strony czasie, masz możliwość odstąpienia od umowy bez ponoszenia kosztów. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że około 90% transakcji kończy się powodzeniem. Dokładamy bowiem wszelkich starań, aby każdy nasz Klient zrealizował plan zamiany mieszkania sprawnie, bezstresowo i bez obciążeń dodatkowymi kosztami czy prowizją.