Czy mają Państwo w ofercie mieszkania objęte programem Mieszkanie Dla Młodych (MDM)?

Tak, w ofercie Archicomu są mieszkania objęte programem MDM. Oferta dotyczy osiedli Słoneczne Stabłowice, Cztery Pory Roku, Księżno, Młodnik oraz Na Ustroniu. Jest to o tyle szczególna oferta, że obejmuje mieszkania w najwyższym standardzie na osiedlach strzeżonych i z własnym fitnessem.

Jak mogę obejrzeć mieszkanie?

W celu obejrzenia mieszkania skontaktuj się z Doradcą Klienta i ustal z nim dogodny termin.

Jak działa wyszukiwarka mieszkań?

W wyszukiwarce mieszkań możesz wybrać inwestycję, liczbę pokoi w mieszkaniu i orientacyjną cenę. Pole wyboru „Promocje” pozwala obejrzeć tylko mieszkania promocyjne. Jeśli nie wybierzesz żadnych kryteriów, zobaczysz listę wszystkich dostępnych mieszkań Archicomu. Kryterium orientacyjnej ceny oznacza, że w wynikach zobaczysz także mieszkania nieco tańsze i nieco droższe od wybranej ceny.

Jak znaleźć mieszkanie odpowiadające moim potrzebom?

To zależy od Twoich preferencji. Wejdź na stronę „Inwestycje mieszkaniowe” i wybierz jedno z osiedli, a następnie zakładkę „Mieszkania”. Jeśli interesuje Cię mieszkanie w konkretnej cenie, sprawdź w wyszukiwarce widok listy. Jeżeli ważniejsze jest dla Ciebie otoczenie mieszkania, polecamy widok osiedla. Warto również skorzystać z wyszukiwarki mieszkań opisanej w poprzednim punkcie.

Na czym polega rezerwacja mieszkania?

Rezerwacja mieszkania to prawo jego pierwokupu, przyznawanie nieodpłatnie na 7 dni. Okres ten może się skrócić, jeśli w tym czasie inny Klient wyrazi chęć zakupu danego mieszkania – wtedy decyzję trzeba podjąć szybciej. Rezerwacja nie dotyczy mieszkań promocyjnych. W celu dokonania rezerwacji należy się skontaktować z Doradcą Klienta.

Kiedy sprawdzić zdolność kredytową?

Zdolność kredytową najlepiej sprawdzić na początku poszukiwań wymarzonego mieszkania. Dzięki temu uzyskasz wiedzę, na jakie mieszkanie możesz sobie pozwolić.

Gdzie sprawdzić termin oddania mieszkania do użytku?

Na stronie każdego mieszkania obok jego rzutu znajduje się informacja o terminie realizacji inwestycji.

Gdzie znaleźć listę mieszkań gotowych?

Taki wykaz można uzyskać wybierając wartość „Gotowe do odbioru” w polu „Zaawansowanie inwestycji” w opcjach zaawansowanych wyszukiwarki mieszkań.

Gdzie znaleźć wzorzec umowy deweloperskiej?

Taki wzorzec może przesłać dla konkretnego mieszkania Doradca Klienta.

Gdzie znaleźć prospekt informacyjny?

W celu uzyskania prospektu informacyjnego należy się skontaktować z Doradcą Klienta.

Czy oferują Państwo mieszkania już wykończone i/lub wyposażone?

Tak, oferujemy program „Mieszkanie pod klucz”, który został przygotowany z myślą o osobach chcących wprowadzić się do gotowego mieszkania. Więcej informacji w zakładce Mieszkanie pod klucz.

Czy mogę uzyskać pomoc w finansowaniu?

Tak, Archicom we współpracy z niezależną firmą doradztwa kredytowego oferuje kompleksową pomoc w uzyskaniu finansowania. Więcej w zakładce Doradztwo kredytowe.

Jaka jest wysokość czynszu?

Wysokość czynszu jest zależna od tego, w której inwestycji Archicomu wybierzesz mieszkanie. Archicom ogromną wagę przywiązuje do przyszłych kosztów eksploatacyjnych. Pomimo ponadstandardowego wyposażenia i obsługi naszych inwestycji (w cenie czynszu: ochrona, utrzymanie osiedlowych boisk, klubów, sal fitness) stawki czynszu nie przekraczają średnich stawek dla zwykłych osiedli. Ogromnym plusem jest również to, że podpisując umowę z Archicomem – niezależnie na którym etapie jest inwestycja – od razu znasz stawki czynszu. Ile wynosi czynsz dla Twojego mieszkania, dowiesz się u Doradcy Klienta.

Czy budynki są przystosowane dla niepełnosprawnych?

Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych. W związku z tym wszystkie inwestycje będące w sprzedaży posiadają rozwiązania ułatwiające dostęp takim osobom. Budynki wyposażone są albo w windy, albo w platformy dla niepełnosprawnych. Ciągi pieszo-jezdne w wielu miejscach uwzględniają niwelowanie barier architektonicznych.

czy mogę odwiedzić budowę swojego mieszkania?

Tak. Możliwość odwiedzenia placu budowy zwykle staje się możliwe po zamknięciu stanu surowego budynku. Szczegółowe terminy sprawdzisz w Panelu Klienta, w biurze budowy lub u dedykowanego specjalisty obsługi procesu sprzedaży.  Przed wizytą na budowie sprawdź obowiązujące Cię zasady: