Czego spodziewać się po ofertach MdM w Archicomie?

Data publikacji: 2014-05-23

Na co zwracać uwagę w poszukiwaniach? Oferta kwalifikująca się do MdM niesłusznie kojarzy się z kompromisem w zakresie standardu. Na rynku ofert są mieszkania na chronionych, kompleksowych osiedlach z własnym boiskiem czy fitnessem, które można nabyć z dopłatą.

Wybór mieszkania wiąże się z decyzjami w kilku obszarach – wybieramy m.in. dzielnicę, powierzchnię lokalu i  odpowiedniego inwestora – to on jest gwarancją przekazania mieszkania w terminie i dobrej jakości.  Analitycy rynkowi wskazują, że kwota wynikająca z limitów MdM zmusza wielu inwestorów do poszukiwania oszczędności, zwłaszcza przy zagospodarowaniu części wspólnych budynków oraz oferowanie mieszkań w częściach miasta bez niezbędnej infrastruktury.

Nasze realizacje pokazują jednak, że pełne zagospodarowanie inwestycji i wyposażenie jej w atrakcje dodatkowe, jak choćby baza rekreacyjna, w przystępnej cenie jest możliwe. Doświadczony deweloper już na etapie budowy potrafi rozplanować prace tak, aby aranżacja zieleni czy dodatkowe rozwiązania nie wpływały znacząco na kieszeń klienta.

Dobra lokalizacja to nie zawsze bliskość centrum.  To również dogodna komunikacja z głównymi dzielnicami miasta, pełna infrastruktura, bliskość przedszkoli lub szkół czy sąsiedztwo terenów zielonych. Najbliższa okolica musi być wygodna, ale także bezpieczna i przyszłościowa.

– Nasi klienci doskonale wiedzą, czego oczekują od swojego pierwszego „M” i są coraz lepiej wyedukowani w zakresie oceny standardu ofert. Dobry układ mieszkania i zagospodarowanie osiedla, na którym będą spędzać wolny czas mają dla nich kluczowe znaczenie. Stąd też taka popularność kompleksowych osiedli – z własnymi ciągami komunikacyjnymi, małą architekturą, zadbaną zielenią, szybkim internetem. – wymienia Tomasz Sujak, dyrektor handlowy Archicomu.

Dobrym przykładem na zyskanie dopłaty rządowej na takich inwestycjach jest osiedle zorientowane społecznie na Stabłowicach. Na „Słonecznych Stabłowicach” klienci doceniają wysoką jakość projektu, który uwzględnia ogrodowe miejsca odpoczynku, plac zabaw, pomieszczenia na wózki i rowery, bliskość parku i rzeki.  Tak wyposażone inwestycje latami utrzymują wysoką wartość inwestycyjną. Nawet jeśli w przyszłości przyjdzie czas na wynajem lub sprzedaż nieruchomości, mieszkanie w dobrej lokalizacji z rzadkimi na rynku atutami będzie miało większą wartość dla potencjalnego najemcy czy kupca.

Powrót do aktualności