Niepodważalnym atutem Osiedla Przylesie Marcelin jest jego lokalizacja – na poznańskim Grunwaldzie, nieopodal Lasku Marcelińskiego, który oferuje liczne ścieżki rowerowe i biegowe zachęcające do aktywnego wypoczynku.

Osiedle powstało w cichym i spokojnym miejscu przy ul. Jeleniogórskiej 1/3. W najbliższej okolicy jest dużo placówek oświatowych (żłobki, przedszkola, szkoły) oraz handlowo-usługowych (sklepy spożywcze, restauracje, apteka, poczta, kluby fitness itp.). Niewątpliwą zaletą Osiedla jest komunikacja – bliskość przystanków tramwajowych i autobusowych, dogodny dojazd ulicą Grunwaldzką do centrum miasta oraz do węzła komunikacyjnego A2 i lotniska Ławica.

Inwestycję zrealizowaliśmy z wysokiej jakości materiałów, w nowoczesnym i eleganckim stylu tak, aby zapewnić przyszłym mieszkańcom komfort i zadowolenie na długie lata. Starannie zaplanowana i wykonana mała architektura ciekawie organizuje przestrzeń, nadając jej funkcjonalny charakter.
We wcześniejszych etapach osiedla oddaliśmy do wyłącznej dyspozycji mieszkańców tereny zielone z oczkiem wodnym i fontanną oraz ławeczkami dla spacerujących, a dla najmłodszych przygotowaliśmy bezpieczne i nowoczesne place zabaw.

Apartamenty Przylesie Marcelin

Nawiązujące do tradycji willi miejskich kameralne budynki usytuowane na terenie nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego. Dwupoziomowe apartamenty o powierzchni ok.150 m2 gwarantują komfort mieszkania i dają świetne możliwości aranżacyjne.

Na terenie osiedla znajdują się specjalnie zaprojektowane tereny zielone i rekreacyjne. Mieszkańcy mają do dyspozycji place zabaw dla dzieci, oczko wodne z miejscem odpoczynku oraz elementy małej architektury. Osiedle jest ogrodzone i przystosowane do monitoringu i ochrony.

Przylesie Marcelin etap IAB

Lokatorzy mają do dyspozycji przynależne do mieszkań balkony lub loggie, a w przypadku mieszkań parterowych – tarasy. Dla części balkonów wystawionych na ekspozycję słoneczną zostały zainstalowane drewniane żaluzje przesuwane w poziomie. W budynkach czteromieszkaniowych na parterach przewidziano zagospodarowane ogródki dla mieszkańców.

Dodatkowym atutem osiedla jest pełne zagospodarowanie w zakresie małej architektury i zieleni. Tereny wokół budynków zostały obsiane trawą z nasadzonymi krzewami, ozdobione gazonami i ławeczkami dla spacerujących. Na wydzielonej części osiedla znajduje się – dostępny wyłącznie dla mieszkańców – teren zielony z dużym, nowoczesnym i bezpiecznym placem zabaw dla dzieci, oczkiem wodnym i miejscem do odpoczynku.

Mieszkańcy osiedla mają dostęp do pełnej infrastruktury usługowej i komunikacyjnej. Tereny rekreacyjne występujące w pobliżu – Lasek Marceliński, którego atrakcją jest 5-kilometrowa ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza z ośmioma przystankami oraz specjalny tor rowerowy, Fitness Club Olymp, hala widowiskowo-sportowa Arena, Stadion Lecha Poznań.

Przylesie Marcelin etap IC

Zrealizowany budynek o pięciu kondygnacjach nadziemnych. W tym etapie powstało 138 mieszkań, z których każde posiada taras lub balkon. W kondygnacji podziemnej, skomunikowanej nowoczesnymi, komfortowymi windami, znajduje się hala garażowa, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia wózkowni.

Przylesie Marcelin etap IIA

Sześciokondygnacyjny budynek ze 133 mieszkaniami o powierzchniach od 25 do 104 m2. Wszystkie lokale posiadają balkony lub tarasy a dla komfortu przyszłych mieszkańców budynek obsługiwany jest przez 5 wind. W kondygnacji podziemnej znajdują się: hala garażowa, boksy garażowe oraz komórki lokatorskie. Wybrane mieszkania spełniają kryteria cenowe oraz metrażowe rządowego programu Mieszkanie Dla Młodych.

Przylesie Marcelin etap III

Powstały dwa czteropiętrowe budynki: budynek nr 8 (ul. Jeleniogórska 1/3 E) i budynek nr 9 (ul. Jeleniogórska 1/3 B), w których zaprojektowano łącznie 188 mieszkań, o powierzchniach od 27 do 92 m2. Wszystkie lokale posiadają balkony lub tarasy. W podziemnej hali garażowej zlokalizowane są miejsca parkingowe, boksy i komórki lokatorskie oraz rowerownie. Przewidziane zostały również zewnętrzne miejsca postojowe. Teren wokół budynków i hala garażowa – monitorowane.

(Zrealizowane jako mLocum)