• Dolnośląska Budowla Roku 2012, I Miejsce
  • Najbardziej prestiżowa inwestycja w Polsce według ekspertów Bankiera, 2013
  • Wyróżnienie Gazety Wyborczej Dom, w którym chciałbym mieszkać, 2013

Na fali trendów mieszkaniowych z Zachodniej Europy do Wrocławia zawitała moda na lofty, czyli mieszkania w starych, zrewitalizowanych obiektach przemysłowych. Jako pierwsze na rynku pojawiły się Lofty Platinum zaprojektowane i wybudowane przez Archicom. Zaproponowaliśmy, by zamieszkać inaczej – obserwując na co dzień mariaż architektury i sztuki.

Uszanowanie pierwotnych funkcji i podkreślenie zabytkowych walorów było głównym celem renowacji obiektu. Szukaliśmy jednocześnie sposobu, jak odcisnąć piętno artystyczne, adaptując historyczny budynek na wysokiej klasy apartamenty. W dobie unifikacji budownictwa i robót wykończeniowych sięgnęliśmy do starych technik i artystycznych rozwiązań, które wykraczają poza ramy potocznie pojmowanego rzemiosła. Artyści współtworzący Lofty wkomponowali swoje prace tak, by zostały trwale związane z budynkiem. Stworzona przez architekta wizja o industrialnym charakterze stanowi tło do dalszego jej przetwarzania. Sprowokowaliśmy tym samym, iż jeszcze w niewykończonym obiekcie miały miejsce wernisaże i artystyczne sesje zdjęciowe. Obiekt zwiedzał też Ryszard Horowitz – światowej sławy polski fotograf tworzący w Stanach Zjednoczonych. To jedynie punkt wyjścia, swojego rodzaju zaproszenie do kontynuowania procesu twórczego –  również przez przyszłych właścicieli.

Atmosfera obiektu, w które tchnęliśmy drugie istnienie, oddaje dziś wysiłki z nawiązką i co najważniejsze – niszczejące do niedawna miejsce powróciło na mapę Wrocławia, ciesząc nową jakością. Windy, korytarze, klatki schodowe, dziedziniec – wszystkie przestrzenie mają tu swoją własną historię. Mieszkańców i gości szczególnie zachwyca zabytkowa ceglana elewacja, stylizowana na przemysłową winda, żelbetowe podciągi, ogromne przeszklenia i taras widokowy.

Dokonaliśmy wszelkich starań, by uzyskać nieprzeciętny efekt, spełniający wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.  Zapraszam do Loftów Platinum – nowej wizytówki architektonicznej na mapie Wrocławia.