Nowe mieszkania na społecznie zorientowanych osiedlach Wrocławia

Data publikacji: 2014-04-09

Olimpia Port, Cztery Pory Roku czy Ogrody Hallera to jedne z najczęściej wybieranych osiedli we Wrocławiu. Zainteresowanie klientów mieszkaniami na tych inwestycjach ugruntowało pozycję Archicomu jako lidera wrocławskiego rynku, który zapowiada wiosenne poszerzenie oferty.

W pierwszym kwartale tego roku sprzedaż Archicomu wzrosła o 35% względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. Deweloper drugi rok z rzędu pozostaje najchętniej wybieraną marką przez wrocławian. Notowania zwyżkują dzięki dopasowaniu oferty oraz potwierdzonemu bezpieczeństwu, co sprawia, że firma stanowi najlepszego partnera biznesowego na trudne dla branży czasy.

Staramy się mierzyć z niemożliwym. Realizujemy politykę rozsądnych cen i oferty bogatej w wartości dodane, tak lubiane przez klientów. Budujemy mieszkania w cenie przystępnej dla większości kupujących, na inwestycjach, gdzie poza solidnie wykonanym lokalem mieszkańcy mają do dyspozycji strefy rekreacyjne w ramach kompleksowo zagospodarowanych przestrzeni. To obecnie najbardziej poszukiwana oferta, przy jednoczesnym deficycie tego typu inwestycji we Wrocławiu.

W sektorze deweloperskim zauważalna jest konsolidacja spowodowana wyzwaniami rynkowymi warunkującymi powodzenie inwestycji oraz ustawą deweloperską, która wyklucza z gry podmioty mniej wiarygodne dla banków. W tym samym czasie umacnia się pozycja liderów. Archicom zapowiada na kolejny kwartał nowe oferty w ramach istniejących oraz nowych inwestycji.

Dążymy do zapewniania klientom wyboru spośród oferty o liczebności równej rocznej sprzedaży, stąd jej szerokie uzupełnienie w obliczu dynamicznej sprzedaży. Coraz częściej stosujemy rachunki powiernicze ESCROW, a coraz rzadziej kredyty bankowe, co dla nabywców oznacza minimalne obciążenia finansowe inwestycji. Odnotowujemy, że wprowadzanie nowych etapów generuje wzmożoną sprzedaż. Wtedy klienci mają największy wybór lokali w najbardziej atrakcyjnej cenie.

Olimpia Port od ponad dwóch lat jest najczęściej wybieraną inwestycją mieszkaniową w mieście. Osiedle m.in. dzięki bliskości do centrum i bezpośredniemu otoczeniu przyrody ma zakontraktowanych już 530 mieszkań (w tym 70 od początku roku). W najbliższym czasie na rynek trafi następne 200 lokali w obrębie 3 budynków, a potem kolejne – usytuowane przy nadrzecznej promenadzie, z widokiem na Odrę i zieleń.

W stronę rzeki skierujemy też kolejny etap dużego założenia urbanistycznego, jakim jest osiedle Słoneczne Stabłowice. Inwestycja nadal prowadzona będzie w oparciu o rachunek zastrzeżony, a mieszkańcom przekażemy własną infrastrukturę rekreacyjną. Wszystkie mieszkania będą nie tylko wyjątkowo ustawne, ale i korzystnie położone względem słońca i zielonego krajobrazu.

Ogrody Hallera również powiększą się o kolejny etap. To przykład apartamentów, które bez względu na koniunkturę z łatwością znajdują nabywców. Mieszkańcy doceniają architektoniczne detale, a ci, którzy lokują kapitał celem dalszego wynajmu – wysoką wartość inwestycyjną. Czwarta faza, w cenie niewiele wyższej niż przeciętna, gwarantuje topową lokalizację, ładne widoki na tereny zielone i podwyższony standard.

Osiedle Cztery Pory Roku czeka ekspansja na tereny po drugiej stronie ulicy Buforowej. Na zrealizowanej dotychczas części mieszka dziś ok. 5000 wrocławian. Osiedle konsekwentnie rozwinęło się w wygodne miejsce do życia, z własnymi ciągami komunikacyjnymi, małą architekturą, zadbaną zielenią i bazą rekreacyjną. Równie kompleksowo zostanie zagospodarowany nowy teren tej inwestycji.

Premierową inwestycją Archicomu na mapie miasta będzie budynek ulokowany między ulicami Przyjaźni i Krzycką. To odpowiedź na niedosyt funkcjonalnych mieszkań w ładnej architekturze, przy zachowaniu przystępnej ceny, w chętnie wybieranej przez wrocławian dzielnicy. Dostępność bazy usługowej, handlowej i edukacyjnej w tej części Krzyków oraz bliskość komunikacji miejskiej zagwarantują komfort codziennego funkcjonowania.

Powrót do aktualności