Przestrzeń i światło,
czyli lofty z duszą

Browary Wrocławskie

Nowe centrum Śródmieścia

Zabytkowy Browar Piastowski niegdyś był najbardziej znaną na Dolnym Śląsku warzelnią piwa. Dziś otwiera się na nowo. Powstaje tu wielofunkcyjny kompleks urbanistyczny i unikatowe miejsce na mapie Wrocławia. Miejsce, w którym stare spotka się z nowym, pełne szacunku dla przeszłości, a jednocześnie tworzone z myślą, by żyło się tam po prostu przyjemnie. Miejsce, w którym warzą się nowe historie.

Lofty

Wartościowa substancja poprzemysłowa

Pierwsze lofty powstały w Paryżu w połowie XIX wieku jako pracownie artystów. Ponadgabarytowe obrazy tamtych czasów wymagały bowiem obszernych studiów z wysokimi sufitami. Przestrzenie loftowe zaadaptowano też w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku na terenie magazynów, w pobliżu portów żeglugowych w Nowym Jorku i Bostonie.

Before After
Wartość zabytków rośnie

Dziś coraz więcej osób chce mieszkać w wyjątkowych, poprzemysłowych obiektach z historią. Niepowtarzalny charakter starych budynków, ich unikalna architektura oraz klimat tych miejsc sprawiają, że warto w nie inwestować. Zabytki mają to do siebie, że ich wartość stale rośnie.

Minimalizm i elegancja

Lofty w Browarach Wrocławskich łączą w sobie charakterystyczne dla przestrzeni loftowych cechy, jak post-industrializm, bunt i minimalizm z nowoczesnością, powściągliwością i elegancją typową dla apartamentów. Obie formy łączy przestrzeń, światło i oryginalność, a także możliwość elastycznej aranżacji wnętrza, dopasowania stylu wykończenia do indywidualnych oczekiwań i gustów klientów.

Trzy historyczne budynki

W Browarach Wrocławskich na przestrzenie loftowe zostaną zaadaptowane trzy historyczne budynki: Leżakownia, Butelkownia i Stara Stajnia. Obiekty zgrupowane zostały wokół frontowego placu manewrowego i tworzą reprezentacyjną kompozycję widoczną z ulicy Jedności Narodowej.

Leżakownia

Największy, ocalały gmach Browarów Wrocławskich z charakterystyczną wieżą. Powstanie w nim prawie 100 loftów.

sprawdź

Butelkownia

Kameralny budynek z 12 loftami. Rampa w strefie wejściowej stanie się idealną przestrzenią dla letnich ogródków i stref relaksu.

sprawdź

Stara Stajnia

Historyczny obiekt z unikalną na skalę europejską pochylnią. Powstanie tam wyjątkowy klub fitness.

sprawdź

Lofty w dawnym browarze

To nasza propozycja dla tych, którzy chcą się wyróżnić. Otwarta, surowa przestrzeń tylko umownie wyznacza funkcje, pomieszczenia są wysokie i przestronne, a duże okna, z drewnianą lub metalową stolarką okienną, zapewniają odpowiednie doświetlenie i optycznie powiększają przestrzeń.

znajdź swój wymarzony loft

Interesuje Cię indywidualna prezentacja?