Nowi najemcy w City Forum

Nowi najemcy w City Forum. Pierwszy etap – City One, wynajęty w 60 proc., a 30 proc. w trakcie finalnych negocjacji.

Biznes potwierdził potencjał City Forum. Komercjalizacja pierwszego etapu kompleksu zlokalizowanego w centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Traugutta i Pułaskiego, postępuje zgodnie z planami Archicomu. Do grona najemców dołączyły ostatnio trzy kolejne firmy. W sumie wynajęto 6500 mkw. nowoczesnych biur.

Prestiżowe marki w City One
Nowi najemcy to liderzy w swoich branżach, nowocześni pracodawcy i wymagający najwyższych standardów partnerzy. Umowy podpisane w I kwartale 2019 r. zakładają stabilny, co najmniej 5-letni okres najmu.
Renomowani najemcy są najlepszym potwierdzeniem najwyższej jakości i standardu biurowca City One. Prestiżowa, centralna lokalizacja obiektu, 5 minut od wrocławskiego rynku, przemyślana architektura i wewnętrzne atrium z częścią usługową to tylko niektóre z zalet tego projektu. Jestem przekonany, że City Forum to doskonały wybór dla firm, które chcą rozwijać się we Wrocławiu i zapewnić swoim pracownikom najwyższy komfort pracy i wypoczynkumówi Tomasz Sujak, członek Zarządu Archicom.

Pierwszy z najemców zagości w City Forum już w listopadzie br, a drugi z partnerów Ten Square Games w styczniu 2020. Ten Square Games to wrocławska spółka giełdowa, jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych.
Działamy w obszarze nowych technologii na rynku gier mobilnych, czyli w sektorze, który dynamicznie się rozwija. Zanotowaliśmy w 2018 roku wysoki wzrost sprzedaży, a na ten i kolejne lata mamy ambitne plany. W końcu urzeczywistniliśmy plany nowego biura — nowej siedziby spółki, które jest dostosowane do naszych potrzebmówi Magdalena Jurewicz, Dyrektor Finansowy i członek Zarządu Ten Square Games S.A. – Chcemy zapewnić komfortowe warunki pracy naszym obecnym pracownikom, jak i skusić potencjalnych do współpracy w ciekawym i aktywizującym otoczeniu. Zadowoleni pracownicy, którzy w pełni korzystają z dostępnych technologii i pracują w inspirujących miejscach, są naszym głównym kapitałemdodaje.

Na nową wrocławską lokalizację zdecydował się także EPAM Systems — lider w zakresie inżynierii oprogramowania w Europie Środkowo Wschodniej.
– Wierzymy, że nowo zaprojektowane biuro w centralnej lokalizacji pozwoli nam jeszcze efektywniej zarządzać powierzchnią oraz prowadzić naszą działalność zarówno na rynku wrocławskim, jak i dla pracowników świadczących usługi dla klientów na całym świecie – mówi Michał Krzepkowski, Senior Administration Manager Epam Systems.

Dobra współpraca agent-najemca-deweloper kluczem do sukcesu
Podpisane umowy to efekt synergii i przemyślanej strategii działania Archicomu na rynku nieruchomości komercyjnych. Dział komercjalizacji dewelopera został wsparty zespołem specjalistów z CBRE – firmy doradczej, która zarządza w Polsce już ponad 90 nieruchomościami, o łącznej powierzchni ponad 1.800.000 mkw. GLA. Wymiana doświadczeń pozwoliła na jeszcze lepsze spełnienie oczekiwań przyszłych najemców i inwestora. W transakcjach stronę najemców reprezentowały również Cresa oraz IK Development.

City Forum – centralnie dla biznesu, ludzi i miasta
City Forum to zespół dwóch budynków biurowych klasy A o całkowitej powierzchni najmu ponad 24 000 mkw. W 2018 r. oba biurowce uzyskały certyfikat LEED Gold. Kompleks to centralny punkt na biznesowej mapie Wrocławia. Inwestycja znajduje się 5 minut od wrocławskiego rynku, przy jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych miasta. Prestiżowa lokalizacja z doskonałą ekspozycją marki najemców, pasaż centralny z dedykowanymi strefami relaksu oraz zielone technologie zapewniają najemcom optymalny komfort pracy. Ideą projektu jest zrealizowanie kompleksu budynków biurowych otwartych społecznie, tj. zintegrowanych z tkanką miejską poprzez zaoferowanie ogólnodostępnych przestrzeni stwarzających możliwość komfortowej pracy i odpoczynku po jej zakończeniu. Realizując tę wizję na, parterze zaprojektowano niemal 2 000 mkw. dla najemców gastronomicznych oraz dedykowane strefy zielone z ogrodem miejskim.

City Forum to projekt autorskiego biura projektowego Doroty i Kazimierza Śródków. Generalnym wykonawcą jest Archicom Realizacja Inwestycji.