Archicom i CBRE – nowy duet na rynku nieruchomości komercyjnych

Grupa Archicom podpisała kompleksową umowę o współpracy z CBRE, w celu zagwarantowania sobie najlepszych możliwości rozwoju na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma doradcza będzie kluczowym partnerem spółki w zakresie leasingu, zarządzania oraz sprzedaży najnowszego projektu biurowego w centrum Wrocławia, przy ul. Traugutta i Pułaskiego — kompleksu City Forum.

Współpraca z firmą CBRE pozwoli nam na wymianę doświadczeń i jeszcze lepsze spełnienie oczekiwań przyszłych najemców i inwestorów. Wierzymy, że owocem tego partnerstwa będzie dalsze rozszerzanie naszej oferty na rynkach komercyjnym – mówi Tomasz Sujak, Członek Zarządu Archicom. – Zważywszy na plany inwestycyjne spółki, podpisanie umowy z pewnością przyczyni się do podnoszenia jakości naszych produktów biurowych. Jesteśmy przekonani, że synergia ponad 30-letniego doświadczenia deweloperskiego i projektowego Archicomu z globalnym doświadczeniem CBRE w zakresie komercjalizacji, zarządzania i sprzedaży projektów komercyjnych przyniesie nam pożądane korzyści biznesowe – dodaje.

Poza komercjalizacją CBRE będzie również realizowało usługi związane z zarządzaniem budynkiem City One. – Zależało nam na tym, aby City One znalazł się w portfolio zarządzanych przez nas obiektów, ponieważ jest jednym z najlepszych budynków biurowych, który został oddany do użytkowania we Wrocławiu w tym roku. Jako doświadczony zespół, który zarządza w Polsce już ponad 90 nieruchomościami, o łącznej powierzchni ponad 1,800,000 mkw. GLA, skoncentrujemy swoje działania na zapewnieniu najwyższej jakości świadczonych usług. Liczymy także na to, że wraz z dynamicznym rozwojem lokalnego rynku, będziemy mieli okazję zaprezentować naszą innowacyjną koncepcję zarządzania, także na innych wrocławskich obiektach – powiedział Sebastian Biedrzycki, Dyrektor w Dziale Zarządzania Nieruchomościami CBRE.

Nie pierwszy raz Archicom wybrał CBRE jako strategicznego partnera. Firmy mają dobre doświadczenia we współpracy przy komercjalizacji biurowca West House 1B – pierwszego z dwóch budynków kompleksu West Forum, w Zachodnim Centrum Biznesu Wrocławia. Jako doradca strategiczny w zakresie najmu CBRE wprowadziło Netię do grona najemców biurowca. Dobre wyniki leasingowe, portfolio zarządzanych budynków, a także sukcesy na rynkach kapitałowych grupy CBRE przypieczętowały decyzję o partnerskie.

Bardzo cieszy nas decyzja o podjęciu kolejnej współpracy partnerskiej z Archicom S.A. Wierzymy, że przyczyni się ona do pełnej komercjalizacji kompleksu City Forum i zaimplementowania najlepszych standardów zarządzania — komentuje Kamil Tyszkiewicz, Dyrektor w Dziale Powierzchni Biurowych, Szef Rynków Regionalnych CBRE.

Grupa Archicom od ponad 30 lat zajmuje się kompleksowym projektowaniem i realizacją markowych osiedli mieszkaniowych oraz obiektów komercyjnych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Jest liczącym się deweloperem kompleksów biurowych we Wrocławiu. Jako pierwszy na rynku wrocławskim zrealizował sprzedaż biurowca Quattro Forum do funduszu inwestycyjnego w 2005 r., a w kolejnych latach przeprowadził dwie inne transakcje. Spółka posiada pozytywne doświadczenia w realizacji wspólnych przedsięwzięć z zewnętrznymi partnerami biznesowymi. Specjalizuje się w realizacji dużych, wieloetapowych inwestycji planowanych z uwzględnieniem wahań koniunktury. W portfolio zrealizowanych projektów komercyjnych spółki, znajduje się sześć obiektów biurowych na terenie Wrocławia. City Forum jest najnowszą, 2-etapową realizacją o łącznej powierzchni biur przekraczającą 24 000 mkw. Deweloper odpowiada łącznie za dostarczenie na wrocławski rynek regionalny blisko 100 000 mkw. powierzchni najmu.

CBRE to największa na świecie firma doradcza i inwestycyjna działająca w sektorze nieruchomości komercyjnych. Globalnie zatrudnia ponad 80 000 pracowników. Obsługuje inwestorów, właścicieli oraz najemców nieruchomości w ok. 450 biurach na całym świecie. CBRE oferuje szeroki zakres zintegrowanych usług, doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Na polskim rynku firma działa od 2000 roku, gdzie łącznie zatrudnia ponad 1300 pracowników. CBRE posiada w Polsce 8 biur – 2 w Warszawie oraz 6 regionalnych; w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Katowicach i Krakowie.