Archicom: 755 sprzedanych lokali i 887 podpisanych aktów notarialnych w pierwszym półroczu 2019 r.

Grupa Archicom sprzedała w pierwszym półroczu 2019 r. 755 lokali, czyli o 16,9% więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. Deweloper przekazał swoim klientom klucze do 887 mieszkań, co oznacza wzrost o 89%. W samym drugim kwartale 2019 r. sprzedano 349 lokali i podpisano 730 aktów notarialnych.

– To kolejny kwartał, po którym z pełnym przekonaniem możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z osiągniętych rezultatów. Tempo sprzedaży i liczba dotychczas podpisanych aktów notarialnych jest zgodna z naszymi celami na ten rok. Osiągnięte wyniki to kolejny dowód, że rynek od strony popytowej cały czas jest stabilny, a największym wyzwaniem jest w tej chwili przygotowanie wartościowego produktu, który z jednej strony będzie spełniał oczekiwania klientów, a z drugiej będzie opłacalny ekonomicznie – mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Archicom. – Naszym priorytetem jest posiadanie zdywersyfikowanej oferty, którą stale uzupełniamy tak, żeby zapewnić klientom komfort przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania na jednej z naszych inwestycji. Konsekwentnie poszukujemy też nowych gruntów, które w przyszłości umożliwią nam realizację kolejnych projektów spełniających oczekiwania mieszkańców – dodaje.

Sprzedaż mieszkań w I pół 2019 r. wyniosła 755 lokali, co oznacza wzrost o 16,9%, wobec 646 lokali sprzedanych w I pół 2018 r. Klienci podpisali w tym roku 887 aktów notarialnych, czyli o 88,7% więcej od 470 zawartych rok wcześniej. W II kw. 2019 r. deweloper sprzedał 349 lokali, czyli o 10,3% mniej niż w analogicznym okresie 2018 r. Liczba podpisanych aktów notarialnych wyniosła natomiast 730 i była o 201,7% wyższa od 242 lokali wydanych w II kw. 2018 r.

W I pół. 2019 r. grupa Archicom największy wolumen sprzedaży mieszkań odnotowała na wrocławskich osiedlach Olimpia Port i Forma. Na każdej z tych inwestycji nabywców znalazło ponad 100 mieszkań. Klienci chętnie wybierali także mieszkania w gotowej do zamieszkania inwestycji Łąkowa w Łodzi oraz w kolejnych etapach inwestycji Słoneczne Stabłowice, Cztery Pory Roku i Browary Wrocławskie.

Oferta mieszkaniowa Grupy to ponad 1800 lokali dostępnych w kilkunastu projektach mieszkaniowych we Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Krakowie oraz Trójmieście. W 2019 r. deweloper wprowadził do sprzedaży dwie nowe inwestycje: Awipolis i Planty Racławickie oraz uzupełnił ofertę mieszkaniową o kolejne etapy inwestycji Browary Wrocławskie, Cztery Pory Roku oraz Słoneczne Stabłowice. Łącznie do sprzedaży trafiło w tym roku prawie 700 nowych mieszkań.

Grupa Archicom aktywnie poszukuje też nowych gruntów, a zabezpieczony bank ziemi umożliwia aktualnie budowę prawie 5400 lokali. W czerwcu zostały ponadto rozstrzygnięte dwa przetargi na nabycie nieruchomości gruntowych we Wrocławiu, które będą mogły zostać w najbliższym czasie zakupione przez Grupę Archicom. Jedna z nieruchomości mieści się w ścisłym centrum miasta – na Kępie Mieszczańskiej, gdzie deweloper z powodzeniem sprzedaje już apartamenty w inwestycji z segmentu premium. Druga z działek położona jest przy ulicy Blizanowickiej na Księżu Wielkim, w zielonej i spokojnej okolicy. Na zakupionych gruntach Archichom zamierza zrealizować inwestycje mieszkaniowe na około 630 lokali.