Stabilna pozycja Archicomu i dobre perspektywy rozwoju docenione przez inwestorów.

Opublikowane niedawno dane na temat deweloperów w Biznes.pl wskazują na słabnącą sytuację finansową większości deweloperów notowanych na rynkach obligacji. Jest jedna wyróżniająca się na tym rynku firma Archicom, której wskaźniki wskazują na doskonałą kondycję finansową firmy. Przede wszystkim wskaźniki płynności, gdzie Archicom ma ponad dwa razy więcej aktywów niż zobowiązań krótkoterminowych.
Drugi wskaźnik pokazujący mocną pozycję Archicomu, to cena po jakiej inwestorzy są w stanie nabyć. W tej chwili za obligacje Archicomu trzeba zapłacić więcej niż momencie ich emisji. To oznacza, że inwestorzy mają przekonanie, o stabilnej pozycji firmy i są w stanie zrezygnować z części zysków na rzecz pozyskania bezpiecznych papierów wartościowych.

About Author

Tomasz Sujak

Cała swoją karierę zawodową poświęciłem marketingowi i obsłudze klienta. Natomiast od 14 lat związany jestem z rynkiem nieruchomości i Grupą Archicom. Jestem absolwentem Podyplomowych Studiów Developerskich na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynuje się poglądami Adama Smitha, Petera Drucker’a, będąc głęboko przekonanym, iż mechanizmy wolnorynkowe możliwie jak najmniej skrępowane różnymi regulacjami, oraz konkurencja, mają zbawienny wpływ na dobrobyt . Blog Archicomu, to pierwsza moja próba regularnego pisania osobistych doświadczeń związanych z rynkiem nieruchomości, po której spodziewam się wielu ciekawych dyskusji i informacji zwrotnych z rynku.