Sieć internetowa na osiedlu Cztery Pory Roku najlepszą w Polsce! Wywiad z Tomaszem Giełdą z CPRNet

Rozmowę z Tomaszem Giełdą członkiem zespołu CPRNet przeprowadził Tomasz Sujak.

T.S: Sieć CPRNet reklamuje się jako najlepsza w Polsce wg rankingu Speedtest.net. Jest jednak wiele rankingów sieci, dlaczego akurat temu wierzyć?

T.G: Naszym użytkownikom, którzy sprawdzają jakość swojego łącza internetowego zalecamy korzystanie ze speedtest.net, ponieważ jest to dostawca tego typu usługi, posiadający największą na świecie infrastrukturę służącą takim pomiarom. Największą – a zatem również najbardziej obiektywną. Należy zaznaczyć, że oprócz wykonania pomiaru prędkości użytkownicy mają możliwość przetestowania stabilności swojego łącza oraz oceny w pięciostopniowej skali swojego dostawcy Internetu. Stabilność połączenia w CPRNet stale otrzymuje najwyższą ocenę „A”, natomiast nasi Użytkownicy oceniają nas – swojego dostawcę Internetu na 4.8 punktów na 5 możliwych. Bardzo nas to cieszy i motywuje!

T.S: Co oznacza tak wysoka ocena dla „statystycznego” Internauty? Czy oprócz prestiżu wiążą się z tym jakieś korzyści?

T.G: Idea dostarczania szybkiego i niezawodnego Internetu wynika bezpośrednio z potrzeb naszych Użytkowników. Niesamowite zwiększenie ilości danych multimedialnych dostępnych w Internecie jakie obserwujemy w ostatnich latach, przesunięcie równowagi z pobierania danych do komputera domowego na ich bezpośrednie wykorzystanie w Internecie wymusza na dostawcach łącz znaczące zwiększenie przepustowości.  Coraz popularniejsza staje się również praca zdalna a Internet stał się znaczącym medium kontaktu bezpośredniego. Tego typu działania wymagają z kolei zapewnienia odpowiedniej stabilności łącza. Cieszy nas tak wysoka ocena w rankingu – ale tak naprawdę powstaje ona nieco „przy okazji” – priorytetem jest szybkie i stabilne łącze.

T.S: Jak to się stało, że mimo tak dobrej oceny sieć CPRNet jest dostawcą lokalnym, działającym na ograniczonym terenie?

T.G: Wracamy tutaj do korzeni naszej sieci. Powstała ona na osiedlu „Cztery Pory Roku” we Wrocławiu niemal 10 lat temu, założona przez jednego z mieszkańców osiedla – dla sąsiadów. Z tego względu od samego początku relacje pomiędzy dostawcą usługi a jej użytkownikami były przesunięte ze stricte biznesowych na bardziej serdeczne – sąsiedzkie. Mimo dynamicznego rozwoju sieci CPRNet, która obsługuje dziś kilka etapów osiedla „Cztery Pory Roku” oraz inne osiedla południowego Wrocławia, a w niedługim czasie planuje być dostępna w kolejnych lokalizacjach, nadal zachowujemy taki charakter, dlatego decyzje o rozszerzeniu działalności podejmujemy ostrożnie i szukamy współpracowników wśród mieszkańców osiedli, na których mają być dostępne nasze usługi.

T.S: Jak duże znaczenie w działaniu Waszej sieci mają działania dewelopera budującego osiedle?

T.G: Zasadnicze. Naszym „być albo nie być” na osiedlu jest infrastruktura techniczna jaką buduje deweloper oraz zasady, na których opiera korzystanie z tej infrastruktury. Jako mała, lokalna firma nie możemy pozwolić sobie na wygospodarowanie dużych środków na inwestycje, a także na wieloletnie oczekiwanie na zwrot środków zainwestowanych w sprzęt i okablowanie. Deweloper, który ma na względzie zadowolenie swoich klientów oraz buduje długoterminowe, rzetelne relacje biznesowe szybko doprowadza do finalizacji umowy umożliwiającej nam rozpoczęcie działań. Dzięki temu już w momencie, kiedy na osiedlu odbywają się pierwsze odbiory mieszkań nowi lokatorzy mają możliwość przyłączenia Internetu. Dodatkowo należy pamiętać, że obniżenie kosztów początkowych, związanych z umożliwieniem dostępu do Internetu w danej lokalizacji powoduje, że usługa, którą świadczymy może być od samego początku bardzo przystępna cenowo dla mieszkańców. Cieszymy się, że taki model działania udało się zrealizować na osiedlu „Cztery Pory Roku”.

T.S: Deweloper Archicom podkreśla w swojej ofercie budowanie dobrych relacji sąsiedzkich, czy dobrej jakości dostęp do Internetu ma znaczenie w tego typu działaniach?

T.G: Budowanie tego typu relacji odbywa się na wielu płaszczyznach, zarówno deweloper jak i podmioty obsługujące osiedle – każdy z nich może i powinien działać w tym zakresie. Niezależnie od tego, czy jest to zapewnienie odpowiedniej przestrzeni wspólnej do tego typu działań przez dewelopera, czy rzetelna praca Zarządu Wspólnoty i Administratora Osiedla, czy w końcu wytworzenie wirtualnej przestrzeni do poznania sąsiadów, wymiany poglądów i budowania relacji w Internecie – co jest naszą rolą. Budowanie relacji społecznych na osiedlu zapewnia nie tylko komfort i bezpieczeństwo, przynosi również wymierne korzyści, o których niejeden raz mogli przekonać się użytkownicy chociażby internetowego Forum Osiedlowego dla mieszkańców osiedla „Cztery Pory Roku”. Pomoc sąsiedzka, organizowanie spotkań, czasami burzliwa wymiana poglądów – to wszystko działania, które rozwinięte na forum spajają i zbliżają do siebie mieszkańców.

T.S: Czy klienci Archicomu mogą liczyć na dostępność  usług CPRNet na osiedlu Olimpia Port?

T.S: Nasze usługi będą dostępne na osiedlu Olimpia Port od początku odbiorów mieszkań, czyli od wiosny 2013 roku. Już teraz aktywnie włączamy się w proces budowania więzi społecznych  – niedawno zostało otwarte współtworzone przez nas Forum Osiedlowe. Mimo iż do momentu zasiedlenia osiedla pozostało jeszcze trochę czasu, współpracujemy już z mieszkańcami osiedla, którzy włączą się w proces serwisowania usługi – dzięki czemu nadal jesteśmy siecią budowaną i obsługiwaną – przez sąsiada dla sąsiada.

 

About Author

Tomasz Sujak

Cała swoją karierę zawodową poświęciłem marketingowi i obsłudze klienta. Natomiast od 14 lat związany jestem z rynkiem nieruchomości i Grupą Archicom. Jestem absolwentem Podyplomowych Studiów Developerskich na Uniwersytecie Warszawskim. Fascynuje się poglądami Adama Smitha, Petera Drucker’a, będąc głęboko przekonanym, iż mechanizmy wolnorynkowe możliwie jak najmniej skrępowane różnymi regulacjami, oraz konkurencja, mają zbawienny wpływ na dobrobyt . Blog Archicomu, to pierwsza moja próba regularnego pisania osobistych doświadczeń związanych z rynkiem nieruchomości, po której spodziewam się wielu ciekawych dyskusji i informacji zwrotnych z rynku.