Osiedle społeczne – tu chce się żyć!

Relaks w siłowni po pracy, spotkanie ze znajomymi w restauracji pod budynkiem, a może mecz koszykówki rozgrywany przez twoje dzieci na boisku dwa kroki od domu – a wszystko to bez konieczności wychodzenia poza teren osiedla. Brzmi nierealnie? Już nie.
Klub osiedlowy, boisko, bilard, czy własne centrum fitness to już standardowa oferta kompleksowych osiedli zlokalizowanych w dużych miastach. Na przestrzeni ostatnich lat deweloperzy poczynili ogromny krok w myśleniu o inwestycjach mieszkaniowych. Liderzy rynku odeszli od realizowania jedynie podstawowej potrzeby – zapewnienia przysłowiowego dachu nad głową i skłonili się ku koncepcji osiedli społecznych, oferujących mieszkańcom szereg wygód i stanowiących naturalny punkt spotkań towarzyskich.

Wspólna przestrzeń, wspólne możliwości
Mówią, że człowiek to istota społeczna – właściwie czemu by od czasu do czasu nie wyskoczyć z sąsiadką na kawę, podczas gdy nasze dzieci budować będą z piasku stacje kosmiczne? Nowoczesne osiedla, dzięki przemyślanemu zagospodarowaniu, oferują swoim mieszkańcom cały zespół przestrzeni wspólnych, takich jak: place zabaw, restauracje, czy sale fitness, które skłaniają do wspólnej integracji. Szukasz partnera do szachów, tenisa albo nauki języka obcego? Zacznij od klubu osiedlowego! Po co marnować czas na dojazdy do centrum, skoro jest szansa, że klatkę obok zamieszkuje native speaker, a dwa bloki dalej swoje gniazdko uwił godny naśladowca Garri Kasparowa?

Mieszkanie to nie wszystko. Wyjrzyj za okno!
Paradoksalnie nie tylko cztery kąty, ale i cała najbliższa okolica stanowić będzie o naszym przyszłym komforcie życia, warto więc przed podjęciem ostatecznej decyzji sprawdzić, jakie udogodnienia oferuje osiedle. Daleko do sklepu? Niedobrze. Najbliższe przedszkole cztery kilometry drogi od domu? Nie idź na kompromisy i nie przymykaj oka na te kwestie stwierdzając, że jakoś to będzie. Doświadczenie podpowiada nam, że osiedlowa pizzeria potrafi wybawić z opresji niejedną panią domu, a placówki edukacyjne w pobliżu pozwolą odetchnąć w szczególności zimą, kiedy komunikacja miejska zaczyna żyć własnym życiem.

Dlatego już na etapie planowania zakupu, podpytaj dewelopera jakie przestrzenie wspólne i usługowe znajdą się na osiedlu oraz jaki jest jego pomysł na zagospodarowanie obszarów zielonych. Atutem każdego przemyślanego osiedla są tereny rekreacyjne: skwery, ogrodowe alejki z ławeczkami oraz bogate w roślinność zakątki, które podczas spacerów docenisz zarówno ty, mamo z dzieckiem, jak i ty – właścicielu czworonoga.

Osiedle społeczne – dla kogo?
Idea osiedli społecznych spodoba się przede wszystkim osobom, poszukujących czegoś więcej, niż tylko mieszkania . To propozycja dla świadomych swoich potrzeb młodych ludzi, nowoczesnych rodzin z dziećmi, którzy poza realizowaniem własnych potrzeb, chcą aktywnie uczestniczyć w życiu całego osiedla i mieć wpływ na jego rozwój. O wiele przyjemniej wraca się z pracy do miejsca, w którym na drzwiach wejściowych czeka na nas kartka z zaproszeniem na wspólne grillowanie, a na klatce mija się ludzi, z którymi można wymienić trochę więcej słów, poza grzecznościowym Dzień dobry i dygresją o pogodzie.

Tworzenie własnego ekosystemu, w którym wszystko jest na wyciągnięcie ręki, to rozwiązanie, które na dzień dzisiejszy proponują dwie inwestycje Archicomu: Cztery Pory Roku na Jagodnie oraz Olimpia Port na Swojczycach.