Aranżacja dużego balkonu za 2 000 zł

Jak urządzić loggię lub balkon – to pytanie zadaje sobie każdy właściciel nowego mieszkania. Wybrać odpowiednie meble, dodatki i kwiaty na balkon nie naruszając specjalnie domowego budżetu to ciekawe wyzwanie i inspirująca przygoda. Podpowiadamy jak stworzyć komfortową i funkcjonalną przestrzeń za niewielkie pieniądze.

Stąpaj miękko po ziemi, czyli jaka podłoga na balkon?

Kafle łatwo utrzymać w czystości, ale o hasaniu na bosaka możemy zapomnieć. Drewno z kolei jest przyjemne w dotyku, ale wymaga olejowania przynajmniej raz do roku. Rozwiązaniem łączącym miłą w dotyku powierzchnię z łatwością utrzymania porządku jest sosnowy podest podłogowy montowany na klik. Jeśli montażem zajmiemy się sami, to około 8 mkw powierzchni wyniesie nie więcej niż 300 zł.

 Cieszy oko i kręgosłup, czyli jakie meble na balkon?

Wygodne meble to podstawa wypoczynku, a kiedy funkcjonalność idzie w parze z estetyką, to mamy połączenie idealne. W naszej aranżacji zdecydowaliśmy się na krzesło ze stali i polietylenu, które łatwo utrzymać w czystości. Zakupy zrobiliśmy w jednym ze duńskich sklepów z dekoracjami do domu, wydając  229 zł/szt.  Niewielki regał i mobilny wózek pozwalają w razie potrzeby szybko przeorganizować przestrzeń. Całość nie przytłacza, jest lekka i zachęca do odpoczynku.  Odpowiednia ilość mebli na balkonie pozwoli swobodnie z niego korzystać i wygodnie przechować rzeczy niezbędne na przykład do pielęgnacji roślin na balkonie.

 Zielono mi, czyli jakie kwiaty na balkon?

Chcąc utrzymać balkon w klimacie południowej sjesty zdecydowaliśmy się na drzewko cytrusowe, sansewierę i grubosza drzewiastego. Zakupy zrobiliśmy w lokalnym sklepie ogrodniczym za ok. 140 zł. Decydując się na roślinność tego typu, warto pamiętać, że gdy temperatura spada poniżej 10’C wszystkie rośliny zimujemy we wnętrzu mieszkania.  Jeśli zależy Ci na wygodzie lub zdarza Ci się często wyjeżdżać – wybierz kwiaty, które dobrze znoszą polskie warunki pogodowe.

Zadbaj o klimat, czyli jakie dodatki przy aranżacji balkonu?

Final touch, czyli małe elementy, które dopełnią całości. Tekstylia, kolorowe osłonki doniczek będą cieszyć oko podczas popołudniowej kawy, a girlanda z cotton ballsów sprawi, że wieczorne przesiadywanie na balkonie będzie jeszcze przyjemniejsze. Przy wyborze dodatków warto zachować umiar, aby nie zagracić balkonu. W przedstawianej aranżacji wydaliśmy na dodatki ok. 130 zł.

>> POBIERZ LISTĘ ZAKUPÓW <<

Szukasz mieszkania z balkonem?

Wybierz je z oferty nowych mieszkań z balkonem Archicomu.