Archicom społecznie zaangażowany

Data publikacji: 2014-01-29

Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci z nową siedzibą

28 stycznia uczestniczyliśmy w otwarciu nowej siedziby Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. To pierwsza na Dolnym Śląsku specjalistyczna przychodnia dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych. Dzięki niej ponad dwustu pacjentów będzie miało w jednym miejscu zapewnioną kompleksową opiekę.

Fundacja przeprowadziła remont pustostanu przy ul. Jedności Narodowe 47/47a/49a, który przeistoczył się w nową siedzibę Hospicjum. W remont i wyposażenie placówki zaangażowali się lokalni partnerzy instytucjonalni i biznesowi realizujący idee biznesu odpowiedzialnego społecznie. To dla nas duża satysfakcja, że mogliśmy przyczynić się do tej zmiany. Z ramienia Grupy Archicom służyliśmy Fundacji doradztwem przy wyborze miejsca na nową siedzibę, stworzyliśmy projekt budowlany oraz wspólnie procedowaliśmy uzyskanie pozwolenia na budowę. Zaproponowaliśmy również projekt aranżacji przestrzeni.

Obiekt ma ponad 300 m2 . Przyjmować w nim będą pediatrzy oraz neurolog, kardiolog i ortopeda. Od marca w placówce będzie prowadzona rehabilitacja, powstanie też pokój zabaw.

Powrót do aktualności