Przestrzeń społeczna otwarta na sztukę – Konkurs na rzeźbę na osiedlu Olimpia Port

Archicom ponownie podejmuje się realizacji konkursu na projekt przestrzennej formy plastycznej – tym razem pod hasłem “Przestrzeń, która inspiruje” zlokalizowanej na osiedlu Olimpia Port, przy ul. Magellana.

Wierzymy, że stworzenie możliwości obcowania ze sztuką w naturalny sposób budzi wrażliwość oraz podnosi jakość życia i otoczenia. Od lat umieszczamy w przestrzeniach publicznych prace wrocławskich artystów. Nowa forma plastyczna dołączy do dotychczasowych jak „Pod jabłonią” autorstwa Alojzego Gryta z Jagodna, „Pociąg do nieba” Andrzeja Jarodzkiego na pl. Strzegomskim, „Mama i ja” Janusza Klekota z ul. św. Mikołaja czy „Zabłąkana chmura” Ludwiki Ogorzelec przy al. Hallera.

Wierzymy, że stworzenie możliwości obcowania ze sztuką w naturalny sposób budzi wrażliwość oraz podnosi jakość życia i otoczenia. Sztuka jest dopełnieniem naszej kompleksowej wizji zamieszkania, dlatego właśnie teren osiedli mieszkaniowych jest doskonałą płaszczyzną do prezentowania i promowania twórczości artystów, przed którymi postawiono wyzwanie plastyczne.

Konkurs ma charakter otwarty, adresowany jest do artystów i studentów kierunków artystycznych. Projekty rzeźby można składać do 31 stycznia 2017. Główną nagrodą jest realizacja projektu na osiedlu Olimpia Port oraz 8000 zł.

Wyboru formy, która trwale zwiąże się z pejzażem nadodrzańskiej inwestycji dokona kapituła w składzie m.in.: prof. Piotr Kielan – Rektor ASP we Wrocławiu, Piotr Wieczorek – Prezes wrocławskiego oddziału ZPAP, Paweł Jarodzki – kurator BWA, profesor ASP we Wrocławiu, Beata Urbanowicz – Koordynator Projektu Plastycznego Wystroju Miasta, Jerzy Skoczylas – Przewodniczący Komisji Kultury i Nauki Rady Miejskiej Wrocławia, Kazimierz Śródka – współautor projektu Olimpii Port oraz przedstawiciele mieszkańców dzielnicy i osiedla.

Więcej informacji i regulamin konkursu na stronie archicom.pl/rzezba

Powrót do aktualności