Lider wrocławskiego rynku

Jesteśmy wieloletnim liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego* oraz bardzo ważnym graczem na rynku nieruchomości komercyjnych. Rok 2015 był kolejnym, po 2014 r., okresem rekordowej sprzedaży – nabywców znalazło 611 mieszkań. Aktualnie nasza oferta to kolejne 1.000 lokali. Dynamiczny rozwój sprzedaży idzie w parze z poprawą wyników finansowych oraz planami wypłaty atrakcyjnej dywidendy.
*Dane wg Emmerson. Skumulowana sprzedaż w latach 2012-2015

Strategia dynamicznego rozwoju

Chcemy umocnić pozycję lidera na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu oraz wejść na rynek krakowski. Naszym celem jest wzrost liczby sprzedawanych rocznie mieszkań do ponad 1000 lokali począwszy od roku 2017. Planujemy również budowę kolejnych budynków biurowych we Wrocławiu, czyli rozwój w segmencie, który historycznie bardzo korzystnie wpływał na nasze wyniki.

Dynamiczny wzrost sprzedaży

Początek roku 2016 był dla nas bardzo udany. Do 29 lutego sprzedaliśmy już 127 mieszkań, o 39,6% więcej niż przed rokiem. . Na koniec stycznia w ofercie było 1.027 mieszkań, o prawie 400 więcej niż przed rokiem, dając solidne podstawy do realizacji założonego celu jakim jest sprzedaż przynajmniej 1.000 mieszkań rocznie od 2017 r. W całym roku 2015 Archicom sprzedaliśmy rekordową liczbę 611 lokali, o 17,5% poprawiając nasz rekord z 2014 r.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Aby przyspieszyć realizację strategii rozwoju przeprowadziliśmy ofertę publiczną akcji (IPO) na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Emisja 4,7 mln nowych akcji zakończyła się sukcesem i pozyskaliśmy 72 mln zł na zakup nowych gruntów i realizację projektów deweloperskich. Debiut akcji ARCHICOM na GPW nastąpił 22 marca 2016 r.

Władze spółki

Zarząd

Dorota Jarodzka-Śródka

Prezes i współzałożyciel Archicom S.A.

Kazimierz Śródka

Wiceprezes Zarządu i współzałożyciel Archicom S.A.

Rafał Jarodzki

Wiceprezes Zarządu Archicom S.A

Paweł Ruszczak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Tomasz Sujak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Poznaj biografie

Rada Nadzorcza

Artur Olender

Przewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Konrad Płochocki

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Tadeusz Nawracaj

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Jędrzej Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Marek Gabryjelski

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Poznaj biografie

Strategia rozwoju

Od lat jesteśmy liderem rynku mieszkaniowego we Wrocławiu. Chcemy umocnić tę pozycję w kolejnych latach oraz wejść na rynek krakowski. Planujemy również kolejne inwestycje w budowę budynków biurowych we Wrocławiu, czyli segment działalności, który historycznie bardzo korzystnie wpływał na nasze wyniki.

Naszą przewagą konkurencyjną jest realizacja osiedli społecznych będących odpowiedzią na  zmieniający się styl życia współczesnych mieszkańców miast oraz ich społecznych potrzeb. Architekci Archicomu zainspirowani najnowszymi trendami w architekturze oraz aktualnymi wynikami badań socjologicznych projektują przestrzenie inspirujące mieszkańców do aktywnego działania oraz planują w ramach osiedli płaszczyzny sprzyjające nawiązywaniu międzyludzkich relacji.

Więcej o strategii

Od lat jesteśmy dynamicznie rozwijającym się deweloperem, liderem wrocławskiego rynku nieruchomości obecnym zarówno w segmencie mieszkaniowym jak i biurowym. Nasza blisko 30-letnia obecność na rynku, architektoniczne korzenie i jedno z największych studiów projektowych we Wrocławiu stanowią unikalne przewagi konkurencyjne. Chętnie kupowane przez naszych klientów wysokiej jakości mieszkania, położone w większości w ramach wieloetapowych osiedli społecznych, pozwalają nam na uzyskanie ponadprzeciętnej rentowności.

Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu

Archicom
16

mln zł

zysk netto w I pół. 2016 r.

50%

dywidenda z zysku
za 2015 r. i 2016 r.

56%

wzrost r/r sprzedanych mieszkań
w I pół. 2016 r.

1 334

mieszkań w ofercie na koniec I pół. 2016 r.

57

mln zł

przychody ze sprzedaży
w I pół. 2016 r.

Najważniejsze wiadomości ze spółki

08.02.2017

Archicom kupuje kolejny grunt w Krakowie

Archicom kupuje kolejny grunt w Krakowie   Grupa Archicom, największy deweloper we Wrocławiu kupiła w Krakowie kolejną działkę o powierzchni 0,4 ha. Nieruchomość pozwalającą na budowę ok. 85 mieszkań, zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części Krakowa w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. Zakup działki za kwotę 3.6 mln zł sfinansowany został z wpływów z emisji akcji. Tym samym Spółka zakończyła […]

czytaj więcej
03.01.2017

Najlepszy rok w historii Archicomu – sprzedaż 942 lokali w 2016 r.

Archicom, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego, osiągnął w 2016 r. najlepszy wynik w swojej historii i sprzedał 942 mieszkania, o 54% więcej niż w 2015 r. Także liczba lokali wydanych osiągnęła w 2016 r. rekordowy wynik 938 sztuk, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłego roku aż o 91%. – Mamy za sobą bardzo udany i […]

czytaj więcej