Lider wrocławskiego rynku

Działamy na rynku od blisko 30 lat i jesteśmy liderem wrocławskiego rynku mieszkaniowego. W 2016 roku osiągnęliśmy rekordową liczbę 942 sprzedanych mieszkań, o 54% więcej niż rok wcześniej. Aktualnie w ofercie Archicomu znajduje się kilkanaście projektów mieszkaniowych w najpopularniejszych dzielnicach Wrocławia.

Aktywny uczestnik rynku nieruchomości komercyjnych

Grupa Archicom jest bardzo ważnym uczestnikiem rynku nieruchomości komercyjnych. Zrealizowaliśmy 5 projektów biurowych, których najemcami są znane polskie i międzynarodowe firmy. Planujemy również budowę kolejnych budynków biurowych. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia nowej inwestycji biurowej klasy A w centrum Wrocławia.

Strategia dynamicznego rozwoju

Sukcesywnie wprowadzamy do oferty kolejne inwestycje w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach. Chcemy umocnić pozycję lidera na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu oraz wejść na rynek krakowski. W 2017 r. celem zarządu jest sprzedaż ponad 1.000 mieszkań. Dynamiczny rozwój sprzedaży idzie w parze z poprawą wyników finansowych oraz planami wypłaty atrakcyjnej dywidendy.

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych

Spółka jest notowana na GPW od marca 2016 roku. Zakończona sukcesem emisja akcji pozwoliła pozyskać nam blisko 72 mln złotych, które zostały przeznaczone na uruchomienie kolejnych etapów inwestycji oraz zakup gruntów pod budowę nowych osiedli.

Władze spółki

Zarząd

Dorota Jarodzka-Śródka

Prezes i współzałożyciel Archicom S.A.

Kazimierz Śródka

Wiceprezes Zarządu i współzałożyciel Archicom S.A.

Rafał Jarodzki

Wiceprezes Zarządu Archicom S.A

Paweł Ruszczak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Tomasz Sujak

Członek Zarządu Archicom S.A.

Poznaj biografie

Rada Nadzorcza

Artur Olender

Przewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Marek Gabryjelski

I Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Konrad Płochocki

II Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Jędrzej Śródka

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Tadeusz Nawracaj

Członek Rady Nadzorczej Archicom S.A.

Poznaj biografie

Strategia rozwoju

Od lat jesteśmy liderem rynku mieszkaniowego we Wrocławiu. Chcemy umocnić tę pozycję w kolejnych latach oraz wejść na rynek krakowski. Planujemy również kolejne inwestycje w budowę budynków biurowych we Wrocławiu, czyli segment działalności, który historycznie bardzo korzystnie wpływał na nasze wyniki.

Naszą przewagą konkurencyjną jest realizacja osiedli społecznych będących odpowiedzią na  zmieniający się styl życia współczesnych mieszkańców miast oraz ich społecznych potrzeb. Architekci Archicomu zainspirowani najnowszymi trendami w architekturze oraz aktualnymi wynikami badań socjologicznych projektują przestrzenie inspirujące mieszkańców do aktywnego działania oraz planują w ramach osiedli płaszczyzny sprzyjające nawiązywaniu międzyludzkich relacji.

Więcej o strategii

Od lat jesteśmy dynamicznie rozwijającym się deweloperem, liderem wrocławskiego rynku nieruchomości obecnym zarówno w segmencie mieszkaniowym jak i biurowym. Nasza blisko 30-letnia obecność na rynku, architektoniczne korzenie i jedno z największych studiów projektowych we Wrocławiu stanowią unikalne przewagi konkurencyjne. Chętnie kupowane przez naszych klientów wysokiej jakości mieszkania, położone w większości w ramach wieloetapowych osiedli społecznych, pozwalają nam na uzyskanie ponadprzeciętnej rentowności.

Dorota Jarodzka-Śródka, prezes Archicomu

Archicom
16

mln zł

zysk netto w I pół. 2016 r.

50%

dywidenda z zysku
za 2015 r. i 2016 r.

56%

wzrost r/r sprzedanych mieszkań
w I pół. 2016 r.

1 334

mieszkań w ofercie na koniec I pół. 2016 r.

57

mln zł

przychody ze sprzedaży
w I pół. 2016 r.

Najważniejsze wiadomości ze spółki

18.04.2017

Grupa Archicom w 2016 r. z najwyższą sprzedażą w historii, planuje wzrost dywidendy do ponad 1 zł na akcję

Najlepszy w historii wynik sprzedaży – 942 mieszkania, czyli o 54% więcej niż w 2015 r. oraz rekordowa liczba przekazań – 938 lokali, czyli aż o 91% więcej w stosunku do 2015 r. Przychody ze sprzedaży Grupy Archicom w 2016 r. wyniosły 282,3 mln zł, a skonsolidowany zysk netto 37,3 mln zł. Zarząd planuje zarekomendować […]

czytaj więcej
03.04.2017

Archicom z najlepszym kwartalnym wynikiem sprzedaży – 366 sprzedanych lokali w I kw. 2017 r.

Archicom, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego poprawił o 70% wynik kwartalny z poprzedniego roku i sprzedał w I kw. 2017 r. 366 mieszkań, osiągając tym samym najwyższą kwartalną sprzedaż w swojej historii. Łącznie sprzedaż za cztery ostatnie kwartały wyniosła w sumie 1093 lokale.   – Rekordowy pod względem sprzedanych lokali pierwszy kwartał 2017r pozwala nam optymistycznie […]

czytaj więcej